Yeni üretici kooperatifi yemekte buluştu

Yeni üretici kooperatifi yemekte buluştu

İlçemiz Tarım Kredi Kooperatifi eski müdürü Dudu Kocabaş ve ilçedeki üreticiler yeni bir üretici kooperatifi kurdular. Geçtiğimiz gün akşam da bu kooperatifin tanıtım yemeği vardı. Yemeğe İlçe Kaymakamı Ömer Çimşit’te katıldı.25.05.2019 14:00

İlçemizdeki tarım kooperatiflerine bir yenisi daha eklendi. Tarım Kredi Kooperatifi eski Müdürü Dudu Kocabaş ve üreticiler ilçede yeni üretici kooperatifi kurdular. Geçtiğimiz gün akşam da kooperatifin tanıtım yemeği vardı. Yemeğe; İlçe Kaymakamı Ömer Çimşit, Tarım Bakanlığı Daire Başkanı Velid Özdemir, Tarım ve Orman İlçe Müdürü Özlem Çağırıcı, Halk Eğitimi Müdürü Öznur Taşkan, Nüfus Müdürü Sevim Kılıç, İlçe Jandarma Komutanı Ali Yıldız, yönetim kurulu üyeleri, muhtarlar ve üreticiler katıldılar.

 KURULUŞ ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM ETMEKTEDİR

Yemekten önce konuşma yapan Dudu Kocabaş: “ Sayın kaymakamım, çok değerli hanımefendiler, beyefendiler, S.S Korkuteli Tarımsal Ürünler İşleme Pazarlama ve Tarımsal Kalkınma Kooperatifi iftar yemeği programımıza hoş geldiniz. Kooperatifimizin kuruluşunu gerçekleştirecek olan geçici yönetim kurulu üyelerimiz ile birlikte tanışmayı istedik. Sizleri süreç hakkında bilgilendirmek ve hep birlikte iftar yapmak amacıyla program yaptık. Kuruluş amacımız; üretimden tüketime kadar geçen süreçte elde edilen tarımsal ürünlerin sağlıklı ve güvenilir gıda olarak temin edilerek gelecek nesillere aktarılmasıdır. Uğraş alanlarımız, her türlü meyve, sebze, tahıl ürünleri ile gelecek nesillerimizin teminatı olarak gördüğümüz kadınlarımızın ürettiği el sanatları ile yöremize ait diğer tarımsal ürünler olacaktır. Kuruluş çalışmalarımız devam etmektedir. Katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ederim.” dedi.

 Daha sonra İlçe Kaymakamı Ömer Çimşit’te üretim ve üretimde kooperatiflerin öneminden bahsetti. Yeni kooperatif ilçemize hayırlı olsun. Üretici ve tarım daha çok desteklenmeli, bu anlamda çok güzel bir proje olmuş. Bizlerde elimizden geleni yaparız.” dedi.

Kaynak: Korkuteli Manşet Gazetesi ( Haber Merkezi )

Diğer GÜNDEM haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.