Gerçek yüzünü gösterdi

Pazartesi günü gazetemizin manşetinde Saadet Partili vatandaşların, MHP Belediye Başkan Adayı Ömer İşlek’e sosyal medya üzerinden vermiş oldukları tepkiyi gördük.

Manşette ‘İşlek gerçek yüzünü gösterdi’ başlığı kullanılmış, ama bu bizim ifademiz değil, sosyal medya üzerinden verilen tepkide kullanılan kelimelerdi.

Çok az sayıda da olsa bazı okuyucularımız bu ifadeyi bizim kullandığımızı düşünmüş sadece başlıkları okumakla yetinmeyip, haberin içeriğini de okusa aslında bu algıya kapılmayacaklar.

Saadet Partililere sorduk bu ‘gerçek yüzünü gösterdi’ ifadesiyle tam olarak ne anlatmak istediniz diye.

Öyle şeyler duydum ki, kendilerine hak verdim.

MHP Belediye Başkan Adayı Ömer İşlek, hakarete varan bu cümleleri ilk defa kullanmıyormuş.

İzmir’de yayın yapan Aliağa Ekspres adlı gazetede Ömer beyin Belediyedeki yaptığı uygulamalarla ilgili sayfalarca iddialar var.

Şimdi diyeceksiniz “bıktık bu Aliağa’dan, ne Aliağa’ymış arkadaş” ama iş öyle değil. Ömer Niyazi İşlek ismini yeteri kadar tanımadığımız için mecburen araştırmak zorunda hissediyoruz kendimizi. Ömer Bey birçok bakanın, genel başkanın ve siyasi partinin danışmanlığını yaptığını ifade etse de biz araştırdığımızda karşımıza sadece Aliağa çıkıyor.

Ondada iyi bir şey çıkmıyor karşımıza. Bir insanın geçmişini araştırdığımızda hiç mi iyi bir şey çıkmaz.

Demek ki çıkmayabiliyormuş.

Gerçek yüzünü gösterdi konusuna dönecek olursak, MHP’nin Belediye Başkan Adayı Ömer İşlek, Aliağa’da da şimdiki hakaretlerinin daha beterlerini yapıyormuş.

Şahsi sosyal medya hesabından siyasi partilerin ilçe başkanları ve yöneticilerine “gargamel”, “başkancık”, “ciğersiz” gibi lakaplar takıp çirkin yakıştırmalarda bulunmuş zamanında.

Ömer Bey gerçekten de gerçek yüzünü göstermiş sanırım.

Ömer İşlek`in  zamanında AK Partililere yaptığı bu hakaretler, şimdi Aliağa`da Cumhur İttifakı adayı Serkan Acar`ın hala başını ağrıtıyor. Serkan Acar`a, Ömer İşlek`in yapmış olduğu hakaretler nedeniyle AK Partililer tarafından hala büyük tepkiler var.

Ya Belediye Başkanı seçilirse acaba kendisi hakkında ortaya atılan diğer iddiaları da haklı çıkarır mı?

Bu iddiaları daha detaylı inceleyelim dedim.

Gazetenin yazdığına göre Ömer İşlek’in zulmünden en çok Belediye işçileri çekmiş.

Danışmanlık görevine başlar başlamaz, belediyede çalışan 104 işçiyi kapının önüne koyuvermiş. Gazetenin haberine göre, Mayıs 2014’te Aliağa Belediyesi’nde taşeron olarak çalışan 104 işçinin işten çıkarılmasıyla başlayan gergin süreçte de Ömer İşlek’in adı geçiyor. Haklarını aramak için günlerce belediyenin kapısını aşındıran işçiler, karşılarında muhatap olarak hep Ömer İşlek’i gördüklerini hatta İşlek tarafından darp edildiklerini iddia etmişler.

Belediyeden maaşlarını alamayan, maaşları geciken işçiler, haklarını aradıklarında Ömer İşlek’in hışmına uğradıklarını belirttikleri mektupları çeşitli mecralarda yayınlamış, İşlek’in işyerlerine kendisine yakın isimleri göndererek, “Kafa kaldıran olursa ezin kafasını, maaş ödenmiyor diyeni bitirin” diyerek baskı uyguladığını iddia etmişler.

Kendisine yandaş bir ekip kurmuş, bu ekibe ‘milletin ekibi’ ismini vermiş, yandaşlarını Aliağa Belediyesinde yüksek ücretlerle işe alınmasını sağlamış.

Kendisi hakkında yolsuzluk demeyelim ama ‘fazla ödeme’ iddiaları da İzmir’in Aliağa ilçesindeki gazeteleri süslüyor. Aliağa Belediyesinden piyasanın 2-3 kat üzerinde danışmanlık ücretleri almış. Bu alınan ücretler Belediye Meclis raporunda belgelenmiş, dileyenlerin Aliağa Belediyesi Denetim Raporu’nun 29. sayfası ve uzman raporunun 16 ve 4. Sayfasındaki bilgilere bakmalarını rica ediyorlar.

Fazla yapılan ödemeler iddiaların başını çekiyor.

Yine, 2015 yılının Ramazan ayında belediye bütçesinden kültürel etkinlikler adı altında olması gerekenin çok üzerinde milyonlarca lira para harcandığı ve bu yüksek harcamalar ile Ömer Niyazi İşlek’in yüksek kazançlar elde ettiği iddia ediliyor.

Antalya’dan yine yüksek ücretlerle palmiye ağaçları alındığı iddiaları var.

Var oğlu var.

Aliağa’da bulunan esnaf ve iş adamlarıyla ilgili de ilişkisi de gazetenin haberleri arasında.

Özellikle kafeciler Ömer beyden çok çekmiş, Aliağa’da bulunan kafelere mevzuata uymadıkları gerekçesiyle uyarı bile verilmeden yüksek miktarlarla cezalar kesilmiş, iş adamlarından ise belediyenin gücü gösterilerek tehdit yoluyla para talep edilmiş ancak toplanan paranın çok azı belediyenin işlerinde kullanılmış.

Bunlar Aliağa gazetesinin iddiaları. Kendilerine bugüne kadar ne bir yalanlama ne bir tekzip nede bir dava açılmış bu haberler için.

25 yıllık kariyerini incelemeye çalıştık ama karşımıza çıkan bunlar işte. Ve daha yazmadığımız düzinelerce iddia.

Bütün seçimler için geçerli olan bir slogan tamda bizim durumumuza uyuyor. “5 dakika düşün, 5 yıl pişman olma.”

  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 538