ÖĞRETMENLERİN GÜNÜ KUTLANDI

25 Kasım 2021 10:06
ÖĞRETMENLERİN GÜNÜ KUTLANDI

Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Millet Mektepleri Başöğretmenliğini” kabul edişinin yıl dönümü olan kutsal meslek “24 Kasım Öğretmenler Günü” tüm yurtta olduğu gibi Korkuteli’nde çeşitli tören ve etkinliklerle kutlandı.

ATA’NIN HUZURUNA ÇELENK SUNULDU

“24 Kasım Öğretmenler Günü” kapsamında kutlamalar Şehitler Anıtında başladı. Törene; İlçe Kaymakamı Ömer Çimşit, Belediye Başkanı Ömer İşlek, İlçe Milli Eğitim Müdürü Akif Tak, siyasi parti temsilcileri, oda başkanları, öğretmenler ve öğrenciler eşlik etti.  İlçe Milli Eğitim Müdürü Akif Tak’ın Ata’nın huzuruna çelenk sunmasıyla başlayan program tören, Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla sona erdi. Çelenk töreninin ardından kutlama programı saat: 14.00’da ilçemiz Lokman Hekim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonunda devam etti.

 

ÖĞRETMENLERİMİZİN UNUTULMADIKLARINI GÖSTEREN BİR GÜN

Buradaki program ise Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Akif Tak, günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yaptı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Akif Tak konuşmasında; “Sayın Kaymakamım, Sayın Belediye Başkanım, Kıymetli Hazirun, Değerli Meslektaşlarım, Basınımızın Güzide Temsilcileri ve Sevgili Öğrencilerim; Bugün 24 Kasım 1928’de Mustafa Kemal Atatürk'ün 'Millet Mektepleri'nin Başöğretmenliğini kabul ettiği gündür.  Aynı zamanda tüm öğretmenlerimizin hizmetlerine karşılık, unutulmadıklarını gösteren bir gündür.

 

TÜRK ÖĞRETMENİ ÖRNEK BİR ÖĞRETMENDİR

Öğretmen, insanların kendi ayakları üzerinde durmalarını sağlayan, yaşamları boyunca kendilerine gerekebilecek bilgileri kazanmalarına yardımcı olan ve topluma arkasını dönmeden toplumun sürekli önünden giden bir gönül eridir. Madem ki gönül eridir, öyleyse karşısına çıkabilecek zorluklar kendisini yıldırmayacaktır, yıldırmamalıdır. İşte gerçek öğretmen zorluklarla başa çıkabilen gerçek bir insandır. Türk öğretmeni kesinlikle yaşamını öğrencilerine adamış, onların sorunlarını ortadan kaldırmak için elinden gelen her şeyi yapmış, öğrencisine balık vermeyip balık tutmasını öğretmiş, gerektiği yerde gerekli biçimde davranma bilincine erişmiş, her zaman iyinin ve güzelin peşinde koşmuş örnek bir öğretmendir. Ne mutlu ki bu bilince erişen öğretmenlerimizin sayısı günden güne artmaktadır.

 

ÖĞRETMEN SÜREKLİ GELİŞTİREN VE GELİŞEN KUTSAL BİR İNSANDIR

Her öğrenci bizim için bir öğretmendir. Onlardan öğreneceğimiz çok şey var. Bunun içindir ki öğretmen öğretirken öğrenen insandır ve öğretmen için bu çok büyük bir nimettir. Yeter ki öğretmenlik mesleğine soyunan insan öğrencilerine kapılarını kapamasın, onlardan gelen eleştirileri kulak ardı etmesin. Öğretmen, kendini öğrencilerinde bulan, öğrencilerinin yanında kendini mutlu hisseden, sürekli geliştiren ve gelişen kutsal bir insandır. Ne mutlu bizlere ki toplumu eğiten insanların arasına katıldık ve ne mutlu bizlere ki sizler gibi birikimli öğretmenlerle baş başayız. Bizler, sizlerden gelecek her türlü yardım ve desteğe açığız. Çünkü sizlere güveniyoruz ve öğretmenlik coşkusunu sizler gibi yüreğimizde taşıyoruz. Bizlerdeki bu güven ve coşkunun en büyük nedeni Türkiye'mizin günden güne daha iyiye gitmesinden başka bir şey değildir. Bu vesile ile başta Başöğretmen Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anarken, Tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kutlar, öğretmenlerimize yaşamları boyunca sağlık ve mutluluklar dilerim.” Dedi.

 

ORATORYO GÖSTERİSİ VE MÜZİK GÖSTERİSİ BEĞENİ TOPLADI

Müdür Tak’ın konuşmasının ardından Hacı Ethem Şerife Kavukçu Anadolu Lisesi Öğretmen ve öğrencilerinin hazırlamış olduğu 24 Kasım Öğretmenler Günü oratoryo gösterisi sunuldu. Ardından adaylığı kaldırılan dokuz öğretmen yemin etti. İlçemiz Müzik öğretmenleri tarafından hazırlanan müzik gösterisinin ardından ilkokul öğrencilerine yönelik resim, ortaokul öğrencilerine yönelik şiir ve ortaöğretim öğlencilerine yönelik kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Son olarak yıl içinde emekli olan öğretmenlere hizmet şeref belgeleri takdim edildi. Tören hatıra fotoğrafının çekilmesiyle sona erdi.

Kaynak : www.korkutelimanset.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle