SON DAKİKA
Hava Durumu

2022 YILI ÜST YAPI YILI OLACAK

Korkuteli Belediye Başkanı Ömer İşlek, 2021 yılında Korkuteli Belediyesi tarafından yapılan iş ve işlemlerle ilgili sosyal medya hesabından paylaşımda bulunarak bilgilendirme yaptı. Ömer Başkan; “Şimdi tüm ilçemiz arkasına yaslansın ve 2022 yılında yapılacakları keyifle seyretsin. Çünkü en kötü yılımızda durmadık ve ciddi yatırım yaptık. 2022 yılı üst yapı yılı olacak inşallah.” Dedi.

Haber Giriş Tarihi: 03.01.2022 08:26
https://www.korkutelimanset.com
2022 YILI ÜST YAPI YILI OLACAK

Ömer Başkan paylaşımında; “ En kötü yılımız olan 2021’de Fen İşleri Ve Park Bahçeler Müdürlüklerimiz; 40 Km Yeni yol açtık . 85.000 m2 Taş döşedik. 375 Km Reglaj yol yaptık. 640 Ton Rotmix uygulaması yaptık.  39 Adet Camimizin tadilatını yaptık. 169 Adet Metruk ev yıkımı gerçekleştirdik. 41 Adet Muhtarlık binası tadilatı yaptık. 5 Adet yeni WC yapımını bitirdik. 23 Adet Köy konağı tadilatı yapıldı 1 Adet Belediye lojman tadilatı yapıldı. 7 Adet Yeni Kapalı Pazar yeri ve ortak kullanım alanı inşa ettik. 5 Adet yeni Halı saha yapımı bitti. 6 Adet yeni Park yaptık. 31.000 Ton çöp ve atık topladık. Doğal gaz çalışmalarına başladık, devam ediyor. Elektrik hatları yeraltına almaya başladık, devam ediyor. Fiber internet hatları %85 bitti, devam ediyor. Telefon hatları yer altına alınmaya başladı, devam ediyor. BAL Ligine yükseldik. Ali Gürbüz'ü memleketine kavuşturup Kırkpınar Altın Kemerini getirdik.

 

Ruhsat Ve Denetim Müdürlüğümüz; Ruhsat bilgilendirme 1569, Ruhsat ön başvuru 356

Ruhsat dosya kontrol 544,  Ruhsat dosya kabulu 255, Ruhsat öncesi denetim 383

Ruhsat sonrası denetim 1100, Verilen sıhhi ruhsat 129, Verilen gayri sıhhi ruhsat 98

7/24 çalışma ruhsatı 7, Ruhsat güncelleme 17, Cimer 21, Ruhsat iptali 68, Encümen para cezası 4

Kurum içi yazışma 124, Kurum dışı yazışma 178 .

 

İmar Ve Şehircilik Müdürlüğümüz; Toplam gelen yazı 9244, Mimari ön onay 568, İskan yapı kontrol 385, Yapı kullanma izin belgesi 342, Statik onay 421,Numarataj 2432, Yapı ruhsatı 560, Kat irtifakı 73

İmar durumu 572,Hakediş/iş bitim 698 , Asansör ruhsatı 26, Kaçak yapı 32, İmar planı 25,Temel subasman 320,Hali hazır harita 13, Tevhid/ifraz 92, İmar barışı 71, Ekspertiz 852, İş yeri açma kontrol 554 İş ve işlemleri yapıldı.

 

DURMADIK VE CİDDİ YATIRIM YAPTIK

Şimdi tüm ilçemiz arkasına yaslansın ve 2022 yılında yapılacakları keyifle seyretsin. Çünkü en kötü yılımızda durmadık ve ciddi yatırım yaptık. 2022 yılı üst yapı yılı olacak inşallah. Değişim çok zordur, değişim ve gelişim acılıdır, alışkanlıkları pozitif yönde değiştirmek bu hayattaki en zor işlerden biridir.

İşte biz sadece ve sadece milletimizle el ele, daha mükemmel bir ilçe için kulaklarımızı dedikoduya, iftiraya, olumsuz söylemlere tıkayarak daima ileriye gideceğiz.  Pandemi, yangın, zor meclis yapısı ve maddi sıkıntılara rağmen maksimum bir çalışma yapan; başta belediye personelimizin çaycısından başkan yardımcısına kadar hepsini ayrı ayrı tebrik ediyorum. Tüm muhtarlarıma minnettarım.

Katkı koyan ve önümüzü açan tüm Meclis üyelerimize teşekkür ediyorum.

 

BİRLİKTE BİZ KAZANIYORUZ

Başta partim olmak üzere Cumhur İttifakı teşkilatlarına il ve ilçe yöneticilerine, kadın kollarına teşekkür ediyorum. Özellikle İl Başkanım Hilmi Durgun Beyefendiye şükranlarımı arz ediyorum.

Ayakta durmamızı sağlayan ve desteklerini esirgemeyen başta MHP MYK üyemiz ve Antalya milletvekilimiz Abdurrahman Başkan olmak üzere, Ak Parti Milletvekillerimize ve özellikle Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu'na teşekkür ediyorum. Ve en,en,en büyük teşekkürüm Aziz Milletimize...

Allah sizden razı olsun. Çünkü öyle bir manevi güç veriyorsunuz ki bize, emin olun mazbatamızı aldığımız ilk günden beri 1 gram yorgunluk hissetmeden her gün sayenizde ilk günkü aşk ve heyecanla çıkıyorum evimden. Bize Hizmet etme fırsatı verdiğiniz için Allah'ıma ne kadar şükretsem azdır.

Küçüklerimin ve büyüklerimin ellerinden öpüyorum,  Gençlerimi çok seviyorum,

Yaşıtlarıma 2022 yılında sağlık,sıhhat,afiyet ve maddi-manevi bol kazançlar diliyorum.  Takdir sizin,Hüküm Allahındır.  "Az Laf,Çok İş..."  Birlikte BİZ Kazanıyoruz...” ifadelerini kullandı.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Korkuteli, Manşet, Gazete, Korkuteli Gazeteleri, Korkuteli Gündem, Yerel Haberler, Korkuteli Haber, Korkuteli Son Dakika, Korkuteli Medya, Korkuteli Haberleri, Korkuteli
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.