SON DAKİKA
Hava Durumu

BAL ORMANI VE AROMATİK BİTKİ BAHÇESİ KURULMASI PLANLANIYOR

İlçemiz Alaaddin Mahallesi sınırları içerisinde bulunan ve mülkiyeti hazineye ait olan parsellerin Akdeniz Üniversitesi Korkuteli Meslek Yüksekokuluna kesin tahsisi yapıldı. Söz konusu arazilerde ilerleyen günlerde Tıbbi Aromatik Merkezi ve Bal Ormanı alanı olarak tasarlanması için gerekli çalışmaların yapılacağı bildirildi.

Haber Giriş Tarihi: 14.06.2021 10:28
Haber Güncellenme Tarihi: 14.06.2021 10:28
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.korkutelimanset.com
BAL ORMANI VE AROMATİK BİTKİ BAHÇESİ KURULMASI PLANLANIYOR

Akdeniz Üniversitesi Korkuteli Meslek Yüksekokulu Müdürü Faik Ardahan yaşanan süreç ile ilgili sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda; “ Onurlu Bir Mücadelenin Karşılığını Almak ve Bir Sevinç 2016 yılında Korkuteli MYO'ya müdürlüğe atandığımda daha önce Korkuteli MYO ve Ziraat Fakültesinin eğitim ve varoluş amaçları doğrultusunda geçici tahsisi yapılan ve bir şekilde sahip çıkılmadığı için yaklaşık 30 dönümlük bir parselin bile elimizden alındığı toplam 227 dönümlük arazin geri kalan 197 dönümlük kısmı eğer benim dahlim olmasaydı tamamını kaybedecektik. O dönemde hem idari olarak hem de işlem olarak birçok inanmamışlığın, bu maliyetlere katlanırsak kamuyu zarara uğratırız düşüncesiyle bir tarafta mücadele ederken, diğer tarafta oraya çöken arsa simsarlarıyla da uğraşılıyordu. Bu sürecin en büyük destekçisi, aynı amaca baş koyduğumuz, olmasaydı başaramayacağımız Yapı İşleri Emlak Şube Müdürümüz sevgili Fatih Şimşek oldu. O ve ben sırt sırta verip vatan sadece sınırlarda savunulmaz, görevimiz gereği oturduğumuz koltuğun gereklerini de yerine getirerek savunulur dedik.

KESİN TAHSİSİ HAZİRAN AYI BAŞINDA YAPILDI

Eski Rektörümüz Mustafa Ünal, o dönemin Korkuteli Kaymakamı sevgili Erol Tanrıkulu ve şimdiki Kaymakamımız Ömer Çimşit, belediye Başkanlarımız Hasan Gökce, Hasan Ali İRBAN ve Ömer Niyazi Işlek, KEKSAV başkanımız @Sait Eryılmaz, Arif Cebeci, Akparti İlçe Eski başkanı Ilhami Yıldıran, mevcut başkan Kemal Sancaktar, MHP ilçe başkanı Medine Yapılmışev, İyi Parti Başkanımız Cemal Tınkaz, Saadet Parti başkanlarımız Ziya Çimen ve Yusuf Sarıcalar, CHP İlçe başkanlarımız Mehmet Küçükkavukcu, Yıldıray Çıldır, Şeyhali Kara, Eski Milli Emlak Müdürümüz Halil Karayel, Esnaf Sanatkar Oda başkanımız Fahrettin Özbek dahil adını sayamadığım birçok kişinin ve kurumun desteğiyle muazzam bir mücadeleye girişildi ve bahsi geçen arazinin üniversitemize kesin tahsisi Haziran ayı başında yapıldı. Üniversitemizin mevcut rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan ve rektör yardımcımız Prof. Dr. Cengiz Toker'in geçenlerde yaptıkları ziyarette arazinin üniversitemize kazandırılmasının büyük bir emek olduğu, bundan sonraki tüm süreçlerde üst yönetim olarak sürecin içinde olacaklarını ve o arazinin Tıbbi ve Aromatik Merkezi ve Bal Ormanı alanı olarak tasarlanması için destek olacaklarını belirttiler. İnandığımız hedef için mücadelemize destek olan ve gelecekte de destek olacak herkeslere yürekten teşekkürlerimizle.” İfadelerini kullandı.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.