SON DAKİKA
Hava Durumu

BEBEKLERE COVID-19 AŞISI YAPILDIĞI İDDİASI MECLİS GÜNDEMİNDE

CHP Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, 22 Eylül 2021 tarihinde ulusal bir televizyon kanalında dile getirilen çocuklara yanlışlıkla Covid-19 aşısı yapıldığı iddialarını TBMM gündemine taşıdı.

Haber Giriş Tarihi: 25.09.2021 11:41
Haber Güncellenme Tarihi: 25.09.2021 11:41
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.korkutelimanset.com
 BEBEKLERE COVID-19 AŞISI YAPILDIĞI İDDİASI MECLİS GÜNDEMİNDE

“ÇOCUKLARIMIZI DENEK Mİ YAPTINIZ?”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yanıtlaması talebiyle bir soru önergesi veren Budak, “Çocuklarımızı denek mi yaptınız?” diye sordu. Bebeklere yanlışlıkla Covid-19 aşılarının yapıldığı iddiasının ciddiyetle ele alınması gerektiğini dile getiren Budak, “Bakanlık basına geçtiği üç paragraflık açıklama bülteninde bile çelişkiye düşüyor. Hem mevcut aşı altyapısının hataya yer bırakmadığı söyleniyor hem de hatalı aşı uygulanan hastanın sağlık durumunun iyi olduğu ifade ediliyor. Bu kadar ciddi iddialar üç paragraflık bir basın bülteni ile geçiştirilemez. Her iddiaya anında sosyal medyadan yanıt veren Sağlık Bakanı bu konuda üç gündür sessizliğini koruyor. Sağlık Bakanı ya kamuoyunu ikna edici bir açıklama yapmalı ya da derhal istifa etmelidir” dedi.

SKANDAL UYGULAMA CEZALANDIRILACAĞINA, ETKİSİ ARAŞTIRILMIŞ

Dünyada 12 yaş altı çocukları aşı programlarına dahil eden herhangi bir ülkenin olmadığını dile getiren Budak şöyle konuştu: “Canlı yayında çocuklara yanlışlıkla Covid-19 aşıları uygulandığını iddia eden Profesör, bebeklerde dahi çok yüksek antikor değeri oluştuğunu iddia ediyor. Ayrıca aşı uygulanan çocuklarda ciddi yan etkiler görülmediği bilgisini de veriyor. Söylenenlerden yanlış aşı uygulamalarının uzun bir süre önce gerçekleştiği anlaşılıyor. Aşı sonrası hem yan etkiler gözlemlenmiş hem de çocuklara antikor testleri yapılmış. Skandal uygulama cezalandırılacağına, aşının çocuklardaki etkisi araştırılmış. Bu durum çocuklara bilinçli olarak Covid-19 aşısı yapıldığı şüphelerini uyandırıyor. 12 yaş altı çocuklarımızın uluslararası ilaç şirketlerine bilgi sağlamak için aşıların deneme süreçlerine dahil edilmiş olmaları ihtimalini düşünmek bile istemiyoruz”

BUDAK ÖNERGESİNDE ŞU SORULARIN YANITLANMASINI İSTEDİ:

“Bugüne kadar ülkemizde 12 yaş altı çocuklara herhangi bir covid-19 aşısı bilinçli ya da bir karışıklık sonucu uygulanmış mıdır? Uygulandıysa sorumlular hakkında hangi işlemler başlatılmıştır? Bugüne kadar ülkemizde 12 yaş altı çocuklarımızdan Covid-19 aşılarının deneme çalışmalarına katılanlar olmuş mudur? Çocuklara yapılması hedeflenen aşıların başka aşılarla karışması mümkün müdür? Bugüne kadar Bakanlığınız tarafından yanlışlıkla farklı aşı vurulması olayı tespit edilmiş midir? Bakanlığınız tarafından yapılan açıklamada ortaya çıkan çelişkinin sebebi nedir? Hatalı aşı uygulanan hastaya Covid-19 aşısı mı uygulanmıştır?”

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.