SON DAKİKA
Hava Durumu

BİREYSEL SULAMA HİBE DESTEĞİ BAŞVURULARI BAŞLADI

Korkuteli’nde kırsal kalkınma desteklemeleri kapsamında bireysel sulama sistemlerinin desteklenmesi amacıyla yüzde 50 hibe başvuruları başladı. Korkuteli Tarım ve Orman Müdürü Selda Sert, hibe destekleri hakkında bilgilendirmede bulundu.

Haber Giriş Tarihi: 14.01.2022 08:36
Haber Güncellenme Tarihi: 14.01.2022 08:36
https://www.korkutelimanset.com
BİREYSEL SULAMA HİBE DESTEĞİ BAŞVURULARI BAŞLADI

Resmi Gazete'nin 25 Şubat 2021 tarihli 31406 sayılı yayınında yürürlüğe giren kırsal kalkınma desteklemeleri kapsamında bireysel sulama sistemlerinin desteklenmesi hakkındaki tebliğ yürürlüğe girdi. Bu kapsamda Tarım ve Orman Bakanlığı'nca yürütülen "Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı" çerçevesinde çiftçilere verilen 2022 yılı yüzde 50 hibe desteği başvuruları başladı. Çiftçi Kayıt Sistemi'ne kayıtlı olan tüm çiftçilere bireysel sulama sistemleri almak için başvurmaları durumunda, kurulacak olan sistemin yüzde 50'sine (KDV hariç) hibe desteği verilecek.

% 50 HİBE DESTEĞİ

Konu ile ilgili Korkuteli Tarım ve Orman Müdürü Selda Sert; “Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Bireysel Sulama Sistemlerinin Desteklenmesi Hakkındaki 2021/7sayılı Tebliğ kapsamında %50 hibe desteklemesi başvuruları başladı. Bu kapsamda kabul edilen başvurularda, hibe sözleşmesinde belirlenen hibeye esas mal alım tutarının KDV hariç %50’sine hibe yoluyla destek verilir. 1-Yatırım konuları; Tarla içi damla sulama sistemi kurulması, Tarla içi yağmurlama sulama sistemi kurulması, Tarla içi mikro yağmurlama sulama sistemi kurulması, Tarla içi yüzey altı damla sulama sistemi kurulması, Lineer veya Center Pivot sulama sistemi kurulması, Tamburlu sulama sistemi kurulması, Güneş enerjili sulama sistemi kurulması, Bakanlık tarafından oluşturulan güncel Çiftçi Kayıt Sistemine (ÇKS) kayıtlı olmalıdır. Tebliğ ve Uygulama Rehberinde belirlenen gerekli proje kriterlerini sağlamalı ve su kaynağına ilişkin gerekli izin belgeleri bulunma şartı ile 10 ocak-28 şubat tarihleri arasında başvurularını Antalya İl Tarım ve Orman Müdürlüğünden yapabilirler.” Açıklamasında bulundu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.