SON DAKİKA
Hava Durumu

EKİM SONU İTİBARİYLE GAZ VERİLECEK

Korkuteli Belediye Başkanı Ömer İşlek sosyal medya hesabından paylaşımda bulunarak ilçemizdeki doğalgaz süreci hakkında bilgilendirmede bulundu. Doğalgaz çalışmalrını yerinde inceleyen Başkan İşlek; “Müteahhit çok hızlı gidiyor bu sene yapacağı 51 kilometrenin şu anda 11 – 12 kilometresini geçti. Yani %22 – 23’lerine kadar vardı şuanda. İnşallah ekim sonu itibariyle gaz verilecek.” Dedi.

Haber Giriş Tarihi: 23.06.2021 09:38
Haber Güncellenme Tarihi: 23.06.2021 09:38
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.korkutelimanset.com
EKİM SONU İTİBARİYLE GAZ VERİLECEK

ÇALIŞMALAR BİTMEDEN ASFALT YAPMA ŞANSIMIZ YOK

Başkan İşlek paylaşımında; “Doğalgaz ile ilgili sabah, öğle ve akşam olmak üzere günde üç kere kontrollerimizi yapıyoruz belediye olarak. Şu anda bu sokaklar kazıldıktan sonra malumunuz doğalgaz borusu bu sistemin içerisine koyuluyor. Daha sonra üstü de teknik şartnameye uygun bir şekilde müteahhit tarafından kapatılıyor. Fakat bunun akabinde kapatıldıktan sonra doğalgaz borusunun geçtiği sokaklar toprakla kapatılıyor şuan için. Ve bütün Korkuteli bitmeden bizim bunun üstüne üst yapı asfalt yapma, taş tamir etme gibi bir şansımız yok. Sızdırmazlık testleri ve basınç testleri yapılacak ki, ondan sonra. Bunun da daha üç dört ayı var. Fakat üç dört ayın dışında Telekom’un direği Ağustos itibariyle internet ve telefon hatları için bu sokak bir kere daha kazılacak. Ama 15-20 gün içerisinde bu sokakta elektrik hatları aşağıya alınacak. Yani doğalgazla ilgili yapılan kazının dışında her bir sokağımız en aşağı iki kere daha kazılacak.

 

MİNİMUM 6 AY ÇİLE ÇEKECEĞİZ

Dolayısıyla hem yerli 12 ay burada yaşayan değerli hemşerilerim hem de yazlıkçı misafirlerimiz sanki bu kazı yapıldıktan sonra hemen belediyenin caddeleri bitirmesi ile ilgili bir beklenti içine giriyorlar, bu mümkün değil. Sulayalım diyorlar, elli tane arasöz olsa Korkuteli’nin tamamı kazılacak elli arasöz ile sulama yapsak yaz günü 15 dakika sonra güneşte kuruyacak yine toz olacak. Dolayısıyla açık, net, şeffaf ve her şeye rağmen size doğruyu söyleyeceğim. Biz minimumda 6 ay maksimumda bir yıl maalesef toz duman köstebek yuvası gibi sokaklarda yaşamak zorundayız. Bir çile çekeceğiz bu çilenin sonunda da elektrik hatları aşağı alındığında Telekom hatları aşağı alındığında doğalgaz sızdırmazlık testleri yapılıp gaz verildikten sonra sokak ve caddelerin tamamı asfaltlanacak, kaldırımları yapılacak, ışıklandırma sistemleri bank sistemlerine ancak Korkuteli Belediyesi olarak o zaman girebileceğiz.

 

EKİM SONU İTİBARİYLE GAZ VERİLECEK

Sizlerden istirhamım bu güne kadar 26 aydır hep beraber yürüdük, birbirimize destek çıktık. Sizlerden istirhamım şudur; müteahhit çok hızlı gidiyor bu sene yapacağı 51 kilometrenin şu anda 11 – 12 kilometresini geçti. Yani %22 – 23’lerine kadar vardı şuanda. İnşallah ekim sonu itibariyle gaz verilecek. Bu hafta sonu itibariyle bir açıklama daha yapacağım. Belediyemizin altından Enerya Firması abonelik işlemlerine başlayacak. Sokak sokak mahalle mahalle her birinizin evine arkadaşları gönderecekler.

 

SÜREYİ KISALTMAK İÇİN ABONE OLMANIZI RİCA EDİYORUM

Gelin abone olun binanızı doğalgaza uyumlu hale getirelim diye. Sizlerden istirhamım bir sabır, iki sabır, üç sabır dördüncüsü de acilen bu süreyi kısaltmak için abone olmanızı rica ediyorum . Siz ne kadar hızlı abone olursanız sokaklarda o kadar hızlı bir şekilde çalışma bitmiş olacak.  Dolayısıyla el birliği ile hep beraber hızlı bir şekilde aboneliklerimizi olalım. Belki 6 ay belki bir sene hep beraber çile çekeceğiz ama sonucunda bu sokakları ve kaldırımları gördüğünüz zaman Korkuteli bu diyeceğiniz cadde sokaklara sahip olacağız.” Diye konuştu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.