SON DAKİKA
Hava Durumu

“ELMALI’NIN AMBULANS İHTİYACI MECLİS GÜNDEMİNDE”

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu üyesi CHP Antalya Milletvekili Av.Cavit Arı, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya cevaplaması istemiyle verdiği soru önergesiyle Antalya’nın Elmalı ilçesinde yaşanan ambulans sıkıntısı nedeniyle Elmalı halkının ambulans isteyini sordu ve halkımızın can güvenliği her şeyden önce geldiğini belirterek bu talebin vakit kaybetmeden karşılanması gerektiğini söyledi.

Haber Giriş Tarihi: 16.06.2021 10:02
Haber Güncellenme Tarihi: 16.06.2021 10:02
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.korkutelimanset.com
 “ELMALI’NIN AMBULANS İHTİYACI MECLİS GÜNDEMİNDE”

Konuya ilişkin soru önergesinde, Antalya ilimizin Elmalı İlçesinde ambulans sıkıntısı yaşanmaktadır. 40 bin nüfuslu ilçede sadece 2 adet ambulans olup bir tanesi devlet hastanesinin diğeri de 112 acil servisin uhdesinde çalışmaktadır. Ambulanslardan biri ilçe merkezinde dururken diğeri ilçe merkezine 25 km uzaklıktaki Akçay Mahallesinde durmaktadır.

 

HALK MAĞDURİYET YAŞANDIĞINDAN ŞİKAYETÇİ

 Devlet hastanesine ait ambulansın çoğu zaman Antalya’ya sevke gidiyor olması, hatta çoğu zaman her iki ambulansında sevke tahsis edilmesi ilçenin ambulanssız kalmasına, dolaysıyla acil servis taleplerinde gecikmeler yaşanmasına neden olmaktadır diyen  Arı “Elmalı’da yaşayan halkımızın, yetersiz ambulans sayısı nedeniyle can kayıplarına kadar varan mağduriyetler yaşandığını dair artan şikayetleri söz konusudur. İlçelerinin acil sağlık ihtiyaçlarını karşılamakta 2 adet ambulansın yetersiz kaldığını söyleyen ilçe halkı, sürekli 112 acil serviste görev yapacak bir adet ambulansın dışında devlet hastanesinde görev yapacak en az 2 veya 3 ambulansın olmasını talep etmektedir. Halkımızın can güvenliği her şeyden önce gelir, bu talebin vakit kaybetmeden karşılanması gerekir.” dedi.

 

ŞU SORULARI DİLE GETİRDİ:
Milletvekili Arı, Sağlık Bakanı Koca’ya Elmalı ilçemizin acil servis ihtiyaçlarının karşılanmasında yetersiz kalan ambulans sayısının artırılmasına yönelik bir çalışmanız var mıdır? Yoksa olacak mıdır? Benzer şekilde, yaşanan Pandemi de dikkate alınarak Türkiye geneli için de, ihtiyaç duyulan ambulans sayısının tespitine yönelik bir çalışma yapılmış mıdır? Yapıldı ise çıkan sonuçlarına yönelik ne gibi tedbirler alınmıştır? Yapıldı ise çıkan sonuçlarına yönelik ne gibi tedbirler alınmıştır? Ambulans sayısı hangi kriterlere göre belirlenmektedir? sorularını yönelterek konuyu meclis gündemine taşıdı.

 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.