SON DAKİKA
Hava Durumu

FAİZ DÜZENİ ZULÜM DÜZENİDİR

Saadet Partisi Antalya İl Başkanı Ramazan Düzen, ekonomide çözülemeyen problemler ve Karadeniz’de yüreklerimiz dağlayan afetler hakkında açıklamalarda bulundu. Ekonominin hiç iç açıcı olmadığını belirten Düzen, “Batı Karadeniz'de meydana gelen sel felaketi yüreklerimizi dağladı. Sel felaketi nedeniyle yaşamını yitiren vatandaşlarımıza rahmet. Yaralı vatandaşlarımıza da acil şifalar diliyorum. Saadet Partisi adına, Kastamonu, Sinop ve Bartın’a geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum” dedi.

Haber Giriş Tarihi: 16.08.2021 11:26
Haber Güncellenme Tarihi: 16.08.2021 11:26
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.korkutelimanset.com
FAİZ DÜZENİ ZULÜM DÜZENİDİR

ÜRETMEDEN TÜKETMEYE DAYALI EKONOMİ İLE ÜLKE KALKINMAZ

Saadet Partisi Antalya İl Başkanı Ramazan Düzen, ekonomide çözülemeyen problemlere dikkat çekti. Düzen, “Bugün şüphesiz Türkiye’nin saymakla bitmeyecek dertlerinden birisi de ekonomidir. Ne yazık ki ekonomimiz hiç iç açıcı değil. Faizci kapitalist ekonomik anlayış ile üretmeden tüketmeye dayalı, parayı betona gömen zihniyet ile ülke kalkınamaz” dedi.
 
Düzen,  Ülkemiz her alanda tıkandığı gibi ekonomide de son derece ciddi bir tıkanmanın içerisinde olduğunu ifade ederek; “Her şeyin ateş pahası olduğu, milletin geçinemediği çok sert bir sürecin içerisindeyiz. İnsanımızın tenceresi kaynamıyor. Neden? Çünkü iktidarın ekonomi politikası yanlış…
Faizci kapitalist ekonomik anlayış ile üretmeden tüketmeye dayalı, parayı betona gömen zihniyet ile Türkiye kalkınamaz. Üç konu üzerinde sürekli durduk; yolsuzluk kalkacak, israf duracak, rüşvete geçit verilmeyecek. Bunlar olmadıkça ülkemiz kalkınamaz” diye ifade etti.
 
Saadetli Başkan Düzen, açıklamasını şöyle sürdürdü:
“Bakınız; bunun için bazı örnek rakamları size aktarmak istiyorum? Borç – faiz - borç sarmalı hız kesmeden devam ediyor…
Hazinenin ağustos ayında toplam 16,5 milyar lira ödemesi var. Bu ödemenin 10,9 milyar lirası iç borçtur ve iç borç ödemesinin 8,5 milyar lirası faizdir. Dış borç ödemesi ise 5,6 milyar liradır. Bunun da 4,3 milyar lirası faiz ödemesidir. Hazine ağustos ayındaki 10,9 milyar TL’lik iç borcu ödeyebilmek için 16 milyar TL’lik borçlanma yapılacağını ilan etmiştir...
Biz Milli Görüş olarak, Saadet Partisi olarak bu düzenin karşısındayız. Faiz çarkının dişlileri arasında bu milletin ezilmesine razı değiliz. Çünkü faiz zulümdür. Faiz, çalışan insanın hakkına tecavüzdür. Faiz demek, üretmeyen adama tüketme hakkı vermek demektir.”
 
AŞAMAYACAĞIMIZ HİÇBİR ENGEL YOKTUR
Düzen, Batı Karadeniz'de meydana gelen sel felaketi yüreklerimizi dağladı. Kastamonu, Bartın ve Sinop'ta yaşadığımız sel felaketinde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, aileleri ve yakınlarına başsağlığı diliyor; böylesi acıların tekrarını yaşamamak için gerekli tedbirlerin alınmasını temenni ediyoruz diye konuştu.
 
Düzen, açıklamasını şöyle noktaladı:
“Afetler, tabiatı alt üst ettiği gibi hayatımızı da pek çok zorluk ve sıkıntılarla etkilemektedir. Maalesef, güzel yurdumuz ve aziz milletimiz son günlerde hepimizi büyük üzüntülere gark eden afetler yaşamaktadır. Takdir Allah’ındır; bizlere düşen her türlü tedbiri aldıktan sonra Cenâb-ı Hakkın takdirine rıza göstermektir. Maddi ve manevi sebeplerin tamamına başvurduktan sonra Rabbimize tevekkül etmektir.
O halde geliniz, güvenli bir hayat için üzerimize düşen sorumlulukların idrakinde olalım. Her zamankinden daha fazla birlik ve beraberliğimizi canlı tutalım. Sevinçte ve kederde, bollukta ve darlıkta birbirimize destek olalım. Unutmayalım ki, el ele gönül gönüle verdiğimiz müddetçe üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir zorluk, aşamayacağımız hiçbir engel yoktur.
Bu vesileyle afetlerde ahirete göç eden kardeşlerimize Yüce Rabbimizden rahmet, yakınlarına ve aziz milletimize sabr-ı cemil niyaz ediyorum. Kayıp olan kardeşlerimize en kısa zamanda ulaşmayı ve sıkıntıda ve darda olan kardeşlerimizin sıkıntılardan, darlıktan kurtulmalarını Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyorum. Yüce Rabbim, yaralanan kardeşlerimize acil şifalar ihsan eylesin. Bizleri her türlü afetten, felaketten muhafaza buyursun.”

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.