SON DAKİKA
Hava Durumu

HALDEN ANLAYAN BAŞKAN

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in, tarıma desteği sürüyor. Büyükşehir Belediyesi, Antalya ve ilçelerindeki Yaş Sebze ve Meyve Toptancı Hallerinde her yıl güncellenen araç çıkış ve kantar ücretlerinde artış yapmadı.

Haber Giriş Tarihi: 07.01.2022 08:29
Haber Güncellenme Tarihi: 07.01.2022 08:29
https://www.korkutelimanset.com
HALDEN ANLAYAN BAŞKAN

Yerelden kalkınma hedefiyle tarım ve üreticiye yönelik desteklerini sürdüren Antalya Büyükşehir Belediyesi, ekonomik şartlar göz önüne alınarak her yıl güncellenen toptancı hal araç çıkış ve kantar tartım ücretlerine 2022 yılında yeni bir artış yapmadı. Halden anlayan Başkan Muhittin Böcek’in talimatıyla araç çıkış ve kantar tartım ücretleri, geçen yılla aynı olacak.

BAŞKAN BÖCEK’TEN DESTEK

Türkiye’nin en büyük üretici toptancı hallerinden Antalya Büyükşehir Belediyesi Merkez Toptancı Hal Kompleksi ve Büyükşehir Belediyesi’ne ait 18 ilçe toptancı halinde 

araç çıkış ve kantar ücretlerine 2022 yılında ücretlerde yeni bir artış yapılmadı. Hallerde 2021 yılı fiyatları geçerli olacak. Hal çıkış fiyatları esnafın önemli gider kalemlerinden biri olurken, artış yapılmamasıyla tarım üreticileri, pazarcı ve nakliyeci esnafı ile turizm tedarikçileri bir nebze rahat bir nefes almış olacak. Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in talimatıyla üretici belgesiyle kayıtlı olan çiftçiler hal çıkış ücreti ödemiyor.

HALDEN ANLAYAN BAŞKAN

28 yıldır semt pazarcılığı yaptığını söyleyen Mehmet Hadi “Haftanın neredeyse her günü toptancı haline gelip gidiyorum. Her şeye zam geliyor ama Muhittin Böcek başkanım halimizden anlıyor. Bu sene çıkış ücretlerine zam yapmadı. Allah razı olsun” dedi.

PAZARCI DA TEDARİKÇİ DE MEMNUN

İbradı Başlar Mahallesi’nde çiftçilik yapan Adem İbiş de Antalya Toptancı Haline her hafta geldiğini söyleyerek, “İğneden ipliğe her şeye zam geliyor. Başkanımız Muhittin Böcek’ten Allah razı olsun hal çıkış fiyatlarına zam yapılmamış” diye konuştu.  

Hal çıkış ücretlerine artış gelmediği için memnun olduğunu belirten turizm tedarikçisi Aziz Deniz, “İşimiz gereği her gün toptancı haline giriş çıkış yapıyorum. Ücretler geçen seneyle aynı kalmış. Büyükşehir Belediye Başkanımız Muhittin Böcek’e esnafı düşündüğü için çok teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.