SON DAKİKA
Hava Durumu

JANDARMA TEŞKİLATININ 182’NCİ KURULUŞ YILDÖNÜMÜ MESAJI

Antalya Valisi Ersin Yazıcı Jandarma Teşkilatının 182’nci Kuruluş Yıldönümü münasebetiyle yazılı bir mesaj yayınladı. Vali Yazıcı mesajında; “Kurulduğu 1839 yılından bugüne kadar, yurdumuzun dört bir yanında, huzur ve güvenliğimiz için fedakârca ve kahramanca mücadele eden, yüksek ruh ve şuurla görev yapan, birliğimizi, istikrarımızı ve güvenliğimizi hedef alan her türlü saldırıya karşı üstün bir çaba ortaya koyan Jandarma Teşkilatımızın 182’nci kuruluş yıl dönümünü içtenlikle kutluyorum.” dedi.

Haber Giriş Tarihi: 14.06.2021 10:26
Haber Güncellenme Tarihi: 14.06.2021 10:26
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.korkutelimanset.com
JANDARMA TEŞKİLATININ 182’NCİ KURULUŞ YILDÖNÜMÜ MESAJI

Antalya Valisi Ersin Yazıcı yayımladığı mesajında; “Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün deyimiyle; ‘her zaman yurt, ulus ve Cumhuriyete aşk ve sadakatle bağlı; tevazu, fedakârlık ve feragat örneği bir kanun ordusu’ olan Jandarma Teşkilatı; milletimizin emniyeti için çalışarak şerefli bir görevi ifa etmekte, çağın gereklerine uygun teknolojik altyapısı, eğitimli kadrosu ve bir asrı aşan tecrübesiyle suç ve suçlularla mücadele konusunda çok önemli başarılar elde etmektedir. 

Köklü geçmişinden gelen şuurla görev yapan Jandarma Teşkilatımız, suç ve suçlu ile mücadelede gösterdiği üstün başarının yanında sosyo-kültürel hizmetlerle de halk ile devlet arasında önemli bir köprü görevi görmüştür. Pandemi sürecinde de vatandaşlarımıza karşı fedakâr, hoşgörülü ve yardımsever yüzüyle yüce milletimizin gönlünde müstesna bir yere sahip olmuşlardır. Bugün olduğu gibi gelecekte de aynı bilinçle ve kararlılıkla başarılarının artarak devam edeceğine yürekten inanıyorum.

Jandarma Teşkilatımızın tüm mensuplarını, kuruluşundan bugüne kadar ülkemizin bölünmez bütünlüğü, milletimizin huzur ve güvenliğinin sağlanması hususunda, her şartta ve koşulda, mesai mefhumu gözetmeksizin hayatlarını feda etme uğruna ortaya koydukları cesur, kararlı ve özverili çalışmalarından dolayı tebrik ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle Jandarma Teşkilatımızın 182’nci kuruluş yıl dönümünü kutluyor, mukaddes vatan toprakları ve al bayrağımız uğruna canlarını feda ederek şehit olan kahraman askerlerimizi rahmet, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor görevi başındaki tüm teşkilat mensuplarımıza sağlık, huzur ve başarılar diliyorum.” İfadelerini kullandı.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.