SON DAKİKA
Hava Durumu

“KİMSEYLE KİRLİ BİR BİRLİKTELİĞİMİZ YOK”

Dereköy Mahalle Muhtarı Taner Yaşa, Korkuteli gündemini uzun süredir meşgul eden Dereköy yaylasına kömür madeni açılması ile ilgili yaşanan süreç ve verdikleri mücadele hakkında dün mahalle halkı ile toplantı gerçekleştirdi. Söylentilere de cevap veren Muhtar Yaşa; “Kanun, yasa ve hukuk çerçevesinde yapmamız gerekenleri yapacak doğamızı, yaylamızı, mahallemizi ve en önemli asli unsurumuz olan suyumuzu koruyacağız. Bizim kimseyle kirli bir birlikteliğimiz yoktur, olamaz.” Dedi.

Haber Giriş Tarihi: 19.06.2021 13:02
Haber Güncellenme Tarihi: 19.06.2021 13:02
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.korkutelimanset.com
“KİMSEYLE KİRLİ BİR BİRLİKTELİĞİMİZ YOK”

AMACIMIZ MAHALLEMİZİ EN GÜZEL ŞEKİLDE TEMSİL ETMEK

Dereköy Mahalle Muhtarı Taner Yaşa tarafından yapılan açıklamada; “Çok değerli Dereköylü büyüklerim, kardeşlerim ve kıymetli gençler;31 Mart 2019 tarihinde yapılan seçimlerde şahsım ve aza arkadaşlarımızla mahallemize hizmet etmek amacıyla yola çıktık. Siz değerli Dereköy halkımızın teveccühü ile muhtar oldum. Öncelikle hepinize bana ,aza arkadaşlarımıza bu sorumluluğu verdiğiniz, güvendiğiniz için her birinize ayrı ayrı teşekkürü bir borç bilirim.11 Nisan 2019 da seçilen şahsım ve aza arkadaşlarımızla birlikte göreve başladık. Ben ve yeni seçilen azamız ilk defa köy heyetine seçildi Amacımız mahallemizi sizlerin bizlere verdiği görev ve güvenle mahallemizi en güzel şekilde temsil ederek, Devletimizin kurumları ile birlikte sayın Korkuteli Belediye Başkanımız, sayın Antalya Büyükşehir Belediye Başkanımız, Sayın Korkuteli Kaymakamımız ve Sayın Antalya Valimizin maddi ve manevi destekleriyle, Dereköyümüzü huzurlu bir yerleşim yeri yapmak. Kayısısı, Vişnesi, Şeftalisi, Eriki, Kirazı gibi birçok tarımsal ürünü ile ön plana çıkarmaktı. Ayrıca mevlüt ve düğün yeri, içme suyu için yeni depo, gençler için halı saha gibi mahallemiz için gerekli olan temel ihtiyaçları karşılamaktı.

 

VERDİĞİMİZ SÖZLERİ YERİNE GETİRİYORUZ

 Hepimiz biliriz ki yağmur yağdığı zaman bahçe yollarının yağıştan dolayı bozulması, yazın elektrik gitmesi gibi birçok sorunumuzun mahallemizde yaşayan halkımızı en düşük seviyede etkilemesi için elimizden geleni yapmaya hazırız ve yapacağız. Velhasıl Dereköyümüzü en güzel şekilde temsil etmek ve yönetmektir. Allah’ın izniyle verdiğimiz sözleri birer birer yerine getiriyoruz ve getirmeye devam edeceğiz. Amacımız tarımın konuşulduğu bir mahalle olmaktı. Ama maalesef hepimizin bildiği üzere yaylamızda açılmak istenen kömür ocağı olayı bizim üzerimize yüklenilmeye çalışılıyor. Aza arkadaşlarımızla birlikte başta sayın Kaymakamımıza, Sayın Antalya Valimize, Çevre Ve Şehircilik Bakanlığımıza, Tarım Bakanlığımıza Kömür Madeninin tarım cenneti ve su kaynaklarımıza, mahallemize verecek olduğu zararları anlatan dilekçeler yazılarak gerekli bilgiler sunuldu.

 

MİLLETVEKİLLERİMİZ KONUYU TBMM’YE TAŞIDI

Antalya Milletvekillerimiz konuyu TBMM gündemine getirerek kömür madeninin köyümüze vereceği zararları anlatıldı. Bunlar hep sizlerin destekleriyle oldu. Azalarımla birlikte evleri gezdik. Sizlerin imzaları toplanarak gerekli yetkililere iletildi. Korkuteli’mizin tüm siyasi ilçe Başkanları mahallemize gelerek bizlere destek verdiklerini ve bu mücadelede bizlere her türlü desteği vereceklerini ifade ettiler Mahallemizin ve halkımızın istemediği kömür madenine onlarda Hayır dedi, bizim yanımızda olduklarını beyan ettiler. Bizler elimizden gelen her şeyi yaparken, "çamur at izi kalsın" mantığıyla davranan, aleyhimize konuşan insanların olduğunu görüyor ve üzülüyorum.

Sizlere şimdi açık ve net olarak soruyorum. Dereköy yaylasına 18.07.2012 yılında verilen ruhsat aradan geçen 7 yıl sonra bizim üzerimize nasıl yıkılmaya çalışılıyor. Hayatım boyunca dürüstlük hep yaşam felsefem oldu. Benim için verdiğim sözleri yerine getirmek en önemli durumdur. Kanun, yasa ve hukuk çerçevesinde yapmamız gerekenleri yapacak doğamızı, yaylamızı, mahallemizi ve en önemli asli unsurumuz olan suyumuzu koruyacağız. Bizim kimseyle kirli bir birlikteliğimiz yoktur, olamaz.

MÜCADELEYE SONUNA KADAR DEVAM EDECEĞİZ

Kimseden de emir almayız be kimsenin patenti altında çalışmayız. Kendi kararlarımızı mahallemiz için en hayırlı olacak şekilde almaya çalışıyoruz. Unutulmamalıdır ki "Köylü Milletin efendisidir “diyen Atamızın yolunda son nefesimize kadar üretmeye, çalışmaya devam edeceğiz. Yeter ki bizler birlikte ve beraberlik içerisinde olalım. Mahallemizdeki gençlerimize, çocuklarımıza güzel bir gelecek için mücadeleye sonuna kadar devam edeceğiz. Hakkımızda hayırlısı olsun. Beni sabırsızlıkla dinlediğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Her şey Dereköy için saygılarımla.” İfadelerini kullandı.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.