SON DAKİKA
Hava Durumu

KORKUTELİ MYO MÜDÜRÜ ARDAHAN İSTİFA ETTİ

Akdeniz Üniversitesi Korkuteli Meslek Yüksekokulu Müdürü Faik Ardahan sosyal medya hesabından paylaşımda bulunarak 23 Eylül 2016 tarihinden beri yürütmekte olduğu görevinden yapılan dayatmalar sebebiyle istifa ettiğini duyurdu.

Haber Giriş Tarihi: 14.10.2021 11:03
Haber Güncellenme Tarihi: 14.10.2021 11:03
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.korkutelimanset.com
KORKUTELİ MYO MÜDÜRÜ ARDAHAN İSTİFA ETTİ

20 EYLÜL 2021 TARİHİNDE İSTİFA ETTİM

Ardahan sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda; “Çarşambaya İstifa. Sevgili Dostlarım ve Değerli Korkuteliler, 23/09/2016 tarihinde atandığım Akdeniz Üniversitesi Korkuteli MYO müdürlüğünden yapılan dayatmalara daha fazla katlanmamak için 20 Eylül 2021 tarihinde istifa ettim. Belki de görev sürem içinde gerçekleştirilmesi için çok çaba harcadığım ve gerçekleştirilmesi bana nasip olduğu için kendimle ve emek veren herkesle gurur duyduğum üniversitemize geçici tahsisi yapılan arazinin, üniversitemize kesin tahsisinin yapılmasını sağlamamdır. Bu konuda benle beraber mücadele eden arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum.

 

OKULUMUZUN ÖNEMLİ BİR PROBLEMİ KALMADI

Okulumuzun öğrenci alımına kapanmış Mantarcılık Programının açılmasını ve öğrenci almasını sağladım. Bunun yanında Elektronik Haberleşme Programının açılmasını sağladım. Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Programını açtık fakat maalesef öğrenci alımını YÖK’ün yanlış politikaları sebebiyle gerçekleştiremedik. Görev sürem içinde toplam 13 öğretim görevlisinin mesleğe başlamasına sebep oldum. İdari personelden bir arkadaşım yüksek lisansını bitirdi, 3 arkadaşımın şef oldu, iki arkadaşımız memur kadrosuna geçti. Müdürlüğüm süresi içinde okulun fiziki problemlerinin yanında, okul arazisine yaklaşık 700 kamyon toprak döktürüp, 250’ye yakın ağaç diktirerek peyzajını tamamladım ve okulumuzun etrafı çitle çevrilmesini sağladım. Okulumuzun tamamı 35 güvenlik kamerasıyla güvenliği sağlanmakta. Şu haliyle okulumuzun önemli bir problemi kalmamıştır.

 

KORKUTELİ İÇİN EMEK VERMEK BENİM İÇİN BÜYÜK BİR ONURDU

Tüm bunların hepsi elbette benim görevimdi. Ben bu süre içinde görev bilincimle ve yüksek düzeyde aidiyet duygusuyla bu başarıları Korkuteli MYO da görev yapan idari ve akademik personel arkadaşlarla gerçekleştirdik. Beş yıl süreyle alnımın akı ile sürdürdüğüm Korkuteli MYO müdürlüğü ve Korkuteli için emek vermek benim için büyük bir onurdu. Bu süre içinde birçok güzel insanla tanıştım, etkileşim içinde oldum. Beni samimice aranıza kabul ettiniz. Hepinize teşekkür ediyorum.

Müdürlüğüm süresince desteklerini gördüğüm; Kaymakamlarımız Ömer Cimşit, Erol Tanrıkulu’ya, Belediye Başkanlarımız; Ömer Niyazi İşlek, Hasan Ali İrban ve Hasan Gökçe’ye, KEKSAV başkanımız Sait Eryılmaz’a, Arif Cebeciye ve diğer yönetim kurulu üyelerine, AK parti İlçe Başkanları Kemal Sancaktar ve İlhami Yıldıran’a, MHP ilçe Başkanı Avukat Medine Yapılmışev’e, CHP ilçe Başkanları Mehmet Küçükkavuk, Yıldıray Çıldır, Şeyhali Kara’ya, İyi Parti İlçe Başkanları Cemal Tıknaz, Sadi Çetin’e, Saadet Partisi İlçe Başkanları Yusuf Sarıcalar ve Ziya Çimen’e, Esnaf ve Sanatkârlar Odası İlçe Başkanımız Fahrettin Özbek’e, Gençlik Spor İlçe müdürümüz Ahmet Tunç’a, Yurt müdürlerimiz Ali Atalay ve Metin Doğan’a, Eski Orman İlçe Müdürümüz Hülya Güney’e, ilçe sağlık müdürümüz Doç. Dr. Oya Dirican’a, ilçe tarım müdürümüz Selda Sert’e, İlçe milli eğitim müdürlerimiz, İsmet Yıldız ve Arif Tak’a, Gazeteci Adem Durmaz’a, Hüseyin Ünal’a ve adını burada yazamadığım herkese sonsuz teşekkür ediyorum.

KALBİM HALA KORKUTELİ İÇİN ÇARPMAKTA

Bu onurlu görevden liyakatin esas alınmadığı ve idari bazı işlerin dayatmalarla yaptırılmaya çalışılması bir akademisyen , neredeyse 60 yaşına gelmiş ve ömrünü onurlu işler ve projeler için harcamış biri olarak beni ziyadesiyle üzmüştür. Elbette ki bu görevden aklım ve yüreğimin onayıyla istifa ettim. Fakat istifa ederek bir görevden ayrılmanın yanında akademi içinde olmaması gereken yönetim tarzlarına maruz kalmak beni daha fazla üzmüştür. Sizlerden habersiz ve sizlerin olurunu almadan müdürlük görevimi bıraktığım için beni lütfen affedin. Kalbim hala Korkuteli için çarpmaktadır. Ben Faik Ardahan olarak her zaman Korkuteli için doğru neyse onu yapmaya devam edeceğim. Hakkınızı helal edin. Yanlış hayatlara yakınsanız, hiç bir başarı cezasız kalmaz. Hakkımızda hayırlısı olsun.” İfadelerini kullandı.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.