SON DAKİKA
Hava Durumu

MAYIS MECLİSİ TOPLANDI

Korkuteli Belediye Meclisi 5393 Sayılı Belediye Kanunun 20. maddesi gereğince, Mayıs/2022 Olağan Meclis toplantısını yapmak üzere dün saat 14:30’da Belediye Hizmet Binası Toplantı Salonunda ilgili gündem konularını görüşüp karara bağlamak üzere toplandı.

Haber Giriş Tarihi: 06.05.2022 13:24
Haber Güncellenme Tarihi: 06.05.2022 13:24
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.korkutelimanset.com
MAYIS MECLİSİ TOPLANDI

2’inci Gündem Maddesi Komisyondan geldiği şekliyle oy birliği ile kabul edildi. 3’üncü Gündemin birimine iadesi oy birliği kabul edildi. 5’inci madde komisyondan geldiği gibi oy birliği ile kabul edildi. 6’ıncı madde 12 Mayıs Perşembe günü yapılacak Ara Komisyona havalesi oy birliği ile kabul edildi.  7’inci madde de Çevre Tarım ve Hayvancılık Komisyonluğu üyeliğinde istifa eden Süleyman Uğurlu’nun yerine İyi Parti Meclis Üyesi Ali Ateş seçildi.  8’inci maddenin komisyona havalesi oy birliği ile kabul edildi.  9,10,11,12,13,14,15. Gündem Maddeleri toplu olarak oylanarak oy birliği ile ilgili komisyonlara havale edildi.

 

PERŞEMBE GÜNÜ ARA KOMİSYON YAPILACAK

İyi Parti Meclis Üyeleri; İrfan Yılmaz, Ali Ateş ve Ayhan Tığrak tarafından verilen; “Kiremitli Mahallesinde bulunan Arasta ve Çevresinde bakanlıkça ilan edilen kentsel rezerv alanı yapılacak olan Kentsel Dönüşüm Proje çalışmaları ile ilgili daha önce meclisimizce alınan bu çalışmaların yürütülmesi yetkisinin Belediye Şirketine devir kararının iptal edilerek tüm çalışmaların belediye encümenince yürütülmesine arz ve talep ederiz.” Ek gündem Maddesi ve 4’üncü Maddede yer alan Sathi Kaplama Asfalt yapılabilmesi için Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığından olur alınıp İller Bankası üzerinden kredi kullanımı yapılarak 17 Milyon 500 Bin TL borçlanma için Belediye Başkanına yetki verilmesi ile ilgili madde Perşembe günü gerçekleşecek ara komisyonda görüşülerek karara bağlanacak.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.