SON DAKİKA
Hava Durumu

ÖĞRENCİLER MÜDÜR TAK İLE RÖPORTAJ YAPTI

Cumhuriyet Gülhizar Osman Sarıca Ortaokulu bünyesinde yürütülen "Korkuteli e-Tanıtım" projesi kapsamında, projenin araştırma ekibi üyesi öğrenciler İlçe Milli Eğitim Müdürü Akif Tak ile röportaj yaptılar.

Haber Giriş Tarihi: 31.12.2021 15:09
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.2021 15:09
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.korkutelimanset.com
ÖĞRENCİLER MÜDÜR TAK İLE RÖPORTAJ YAPTI

Röportaj, projenin araştırma ekibinden Ela Köse ve Ömer Kaçar tarafından yapılırken fotoğraf ekibinden Abdullah Türker tarafından fotoğraflandı.  Proje ile ilgili bilgi alan İlçe Milli Eğitim Müdürü Akif Tak, çalışmaları takdirle izlediğini söylerken, 2016 yılından itibaren yürütülen "Korkuteli e-Tanıtım" projesinin öğrencilerimizin bilimsel araştırma yapmaya teşvik edilmesi, sanatsal yeteneklerini keşfetmeleri, geliştirmeleri ve gösterime sunmaları için zemin hazırlanması ve öğrencilerin işbirlikçi çalışma teknikleriyle gurup faaliyetlerine katılarak ekip ruhu kazanmalarının sağlanması açısından büyük öneme sahip olduğunu söyledi. 

 

RÖPORTAJ OKUL DERGİSİNDE YAYIMLANACAK

Korkuteli'nin tarihi, turistik, kültürel ve doğal yönden ön plana çıkan değerlerini tanıtmak için neler yapıldığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün düşen görevler, bu konuda nelere önem vermeliyiz vb. bir dizi soruya cevap aranan röportajı, projenin web sitesinde ve okul dergisinde yayımlanacak.

Cumhuriyet Gülhizar Osman Sarıca Ortaokulu tarafından 2016-2017 eğitim öğretim yılında uygulanmaya başlayan Korkuteli e-Tanıtım Projesi, her yıl güncellenerek ve geliştirilerek uygulanmaya devam ediyor. Öğrencilerin Korkuteli’nin tarihi, turistik, doğal, kültürel, sanatsal değerlerini araştırarak bilgi/görsel havuzu oluşturmalarını, bu birikimlerini öncelikle okuldaki diğer arkadaşlarına, yaşadıkları bölgedeki halka ve nihayetinde internet erişimi olan dünyadaki tüm paydaşlara farklı yöntemlerle aktaran “Korkuteli e-Tanıtım Projesi”, çeşitli sanatsal, kültürel eğitimleri, özgün estetik tasarım çalışmaları, fotoğraf gezileri gibi bir dizi faaliyeti içeriyor.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.