SON DAKİKA
Hava Durumu

PARKOMAT UYGULAMASI YENİDEN BAŞLAYACAK

Korkuteli’nde 2018 yılında trafiğin yoğun olduğu caddelerde araç parklarını düzenlemek amacıyla hayata geçirilen parkometre sistemini, Korkuteli Belediye Başkanı Ömer İşlek 400 bin TL’ye yakın zarar ettiği gerekçesiyle iptal ettirmişti. Dün gerçekleşen Antalya Büyükşehir Belediyesi Haziran Ayı Devam Meclisinde alınan kararla parkomat sistemi yeniden devreye girecek.

Haber Giriş Tarihi: 11.06.2021 11:23
Haber Güncellenme Tarihi: 11.06.2021 11:23
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.korkutelimanset.com
PARKOMAT UYGULAMASI YENİDEN BAŞLAYACAK

2019 YILINDA İPTAL EDİLMİŞTİ

Geçtiğimiz yıllarda Korkuteli’nde trafiğinin düzenli hale getirilmesi, trafik akışının sağlanması ve gereksiz otopark yapmayı engellemek için getirilen parkometre sistemini 2019 yılında Korkuteli Belediye Başkanı Ömer İşlek iptal ettirmişti. Başkan İşlek,  gelir gider tablosuna göre sistemin zarar ettiğini bu nedenle parkomat sisteminin iptal edileceğini açıklayarak, Sistemin Büyükşehir Belediyesi ile devam edip etmeyeceğini yetkililere bıraktığını ifade etmişti.

 

OY BİRLİĞİ İLE MECLİSTEN GEÇTİ

Dün toplanan Antalya Büyükşehir Belediyesi Haziran Ayı Devam Meclisinde parkomat sistemi yeniden görüşüldü. Buna göre gündemin 10’uncu maddesinde yer alan ilgili madde “Korkuteli ilçesi Aşağıpazar Mahallesi, Hastane Caddesinin, Belediye Caddesi ile 838 Sokak arasında kalan kısmının doğu aksına (otopark ceplerine) ve Hükümet Caddesinin, 636 Sokak ile Belediye Caddesi arasında kalan kısmının doğu aksına parkomat uygulamasının 5216 sayılı Büyükşehir Belediye Kanununun 26. maddesine göre kira bedeli ve süresinin belirlenerek Antalya Büyükşehir Belediyesi şirketi Anet Antalya İnşaat Turizm Sanayi ve Ticaret A.Ş.' ne cep otoparkı olarak işletilmek üzere kiraya verilmesi ile ilgili Plan ve Bütçe Komisyonu Raporu. (07.06.2021 tarihli gündemin 91. maddesi)” oy birliği ile meclisten geçti. Buna göre Korkuteli’nde parkomat sistemi yeniden uygulanmaya başlanacak.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.