SON DAKİKA
Hava Durumu

SAADET PARTİSİ’NDEN MESİRE ALANI AÇIKLAMASI

Saadet Partisi Antalya İl Başkanı Ramazan Düzen, Saadet Partisi Korkuteli İlçe Başkanı Yusuf Sarıcalar, Saadet Partisi Antalya Büyükşehir ve Korkuteli Belediye Meclis Üyesi Mehmet Manavoğlu ile birlikte dün parti binasında basın mensupları ile bir araya geldi. Başkan Düzen, Karşıyaka Mahallesi’nde bulunan mesire alanının kapalı olması sebebiyle Korkuteli Belediye Başkanı Ömer İşlek’i eleştirirken mesire alanının bir an önce hizmete açılmasını istedi.

Haber Giriş Tarihi: 12.06.2021 11:22
Haber Güncellenme Tarihi: 12.06.2021 11:22
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.korkutelimanset.com
SAADET PARTİSİ’NDEN MESİRE ALANI AÇIKLAMASI

İLÇEMİZİN DERDİYLE DERTLENMEK İÇİN HUZURUNUZDAYIZ

Yapılan açıklamada; “Kıymetli basın mensupları,  kıymetli Korkuteliler, İlçe ve ülke olarak zor zamanlardan geçtiğimiz şu günlerde 50 yıllık bir siyasi mücadelenin Milli Görüş ve Saadet Partisinin neferleri olarak yerelde ve genelde halkımızın ve tüm insanlığın ortak dertlerine derman olmak niyetiyle durmadan ve yılmadan çalışmaya devam etmekteyiz. Bugün de burada yine aynı halis niyetle hep birlikte yaşadığımız doğup büyüdüğümüz ve belki de ömrümüzün sonuna kadar da yaşayacağımız güzel ilçemizin bir derdiyle daha dertlenmek, çözüm bulmak amacıyla sizlerin huzurundayız.

 

HALKA HİZMET ŞİARI İLE HAREKET EDİYORUZ

Bugüne kadar Korkuteli de yapılan güzel çalışmaları desteklediğimiz gibi, yapılan yanlış işleri de eleştirdik. Çünkü bizler halka hizmeti hakka hizmet etmek şiarı ile hareket ediyoruz. Fakat bugüne kadar ilçemizde maalesef elle tutulur halkın yararına işler yapılmamıştır ve ranta kurban edilmiştir. Yaklaşık 2 yılı aşkın süredir ilçemiz MHP adayı olarak açıklanıp devamında da cumhur ittifakı adayı olarak seçime sokulan bir belediye başkanı tarafından yönetilmektedir. Yıllardır üvey evlat muamelesi görmüş ilçemiz ilk defa genelde ve yerelde aynı siyasi irade ile yönetilecek olması haliyle halkımızda ciddi bir beklentiyi doğurmuştur. Ancak Projelere hızlı başlayan başkan istişaresiz ve hesapsız projelerle halkımızın hevesini kursağında bırakmıştır.  Daha önceki MHP yönetimlerinde yapmama ve yapamama hastalığı yerini çok yapma ama yine adam gibi yapamama hastalığına bırakmıştır.   2 yıl boyunca cumhur ittifakının koşulsuz desteği ve nazını arkasına alan belediye başkanı ben yaptım oldu zihniyetiyle alelacele seçim kitapçığındaki vadettiği projeleri karına zararına bakmaksızın hayata geçirmenin derdine düşmüştür. Maalesef ki bugün geldiğimiz nokta da inatla yapılan yanlışların acı faturalarıdır.

 

KAMUOYUNUN VİCDANINA HAVALE EDİYORUZ

Makus talihi bir türlü gülmeyen ilçemiz kısa kesintilerle de olsa 25 yıldır yönetimi MHP belediyesidir. Coğrafi ve fiziki konumu düşünüldüğünde acınası durumu da ortadadır. Bugün burada toplanmamıza neden olan arkamızdaki mesire alanı da bir önceki dönem MHP belediyesinin belki de en faydalı hizmetlerinden birisidir. Bu mesire alanı şehre ulaşım olarak en uygun yerde, şartları ve konumu gereği halkımızın en zahmetsiz hizmet alabileceği ilçemiz halkınca benimsenmiş güzel bir mekandır. Yaz aylarının başladığı, kısıtlamaların kademeli de olsa kalkmaya başladığı şu günlerde belediye tesislerinin neredeyse tamamı hizmet vermeye başlamışken ne hikmetse bu nezih mekan atıl halde bırakılmış durumdadır. Yıllarca bin bir zahmetle yetiştirilen yine MHP belediyesi tarafından açılan bu mekanın kurumaya ve çürümeye bırakılmasını kamuoyunun vicdanına havale ediyoruz.

 

KAYDA DEĞER BİR CEVAP ALAMADIK

Biz elbette niyetleri okuyamayız ancak geçen yaz sonu yine alelacele ve yarım yamalak açılışı yapılan 25 milyon maliyetli teras mesire alanının açılmış olmasının bu durumdaki etkisini merak etmekteyiz. Umarız ki daha ağaçlarının yeterli gölgeyi sağlamadığı birçok eksiği olan teras mesire alanına zorla insanları yönlendirmek için böyle hileli bir yola başvurulmamış olsun. Ummayız amma böyle gayri ahlaki bir yola başvuruluyorsa bu en hafif ifadeyle bir projenin diğer bir projenin katili yapılmasıdır. Halka hizmet için yapılan projeler birbirinin katili değil destekleyicisi olmalıdır. Yine açıkça ifade etmemiz gerekir ki bu durumu hem yazılı hem de sözlü olarak Korkuteli belediye meclis toplantılarında defalarca belediye başkanına sormamıza rağmen kayda değer bir cevap da alamadık.

 

DERHAL HİZMETE AÇILMASINI İSTEMEKTEYİZ

Sözlerime son verirken halkımızın ve kamuoyunun merakının giderilmesi, atıl vaziyetteki ilçemiz için son derece önemli bu mesire alanın derhal hizmete açılmasını ilçemiz ve halkımız hayrına istemekteyiz. ‘’Kıyamet kopsa dahi elinizdeki fidanı dikin’’ emrine muhatap ve yaşadığımız çevrenin yaşamımız boyunca bizlere emanet olduğunu öğreten bir inancın mensupları olarak bu emanetin hiçbir rant , çıkar ve siyasi hesaplaşmaya feda edilemeyeceğini ve bu emanete inancımız ve insanlığımız gereği olarak sahip çıkmamız gerektiğini başta belediye başkanı olarak tüm Korkuteli halkına hatırlatmak istiyoruz. Seçilenlerin daha şeffaf, seçenlerin de daha fazla hesap sorma gayretinde olacağı güzel günlerde görüşmek dileğiyle.” İfadeleri kullanıldı.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.