SON DAKİKA
Hava Durumu

SANAYİ ESNAFI "EKİNCİ" DEDİ

Sınırlı Sorumlu Korkuteli Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi 2019-2020 yılları Olağan Genel Kurul Toplantısı Cumartesi günü Sosyal Tesisler Hizmet Binası bahçesinde gerçekleştirildi. Hasan Ekinci ve Şaban Özkan’ın yarıştığı genel kurulda Hasan Ekinci 119 oy alarak Korkuteli Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifinin yeni başkanı oldu.

Haber Giriş Tarihi: 30.08.2021 11:35
Haber Güncellenme Tarihi: 30.08.2021 11:35
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.korkutelimanset.com
SANAYİ ESNAFI "EKİNCİ" DEDİ

GENEL KURULDA İKİ ADAY YARIŞTI

Korkuteli’nde önemli bir yere sahip olan S.S. Korkuteli Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Olağan Genel Kurul Toplantısı hafta sonu gerçekleştirildi. 314 üyesi bulunan kooperatifte başkanlık için Hasan Ekinci ve Şaban Özkan yarıştı.  17 gündem maddesinin görüşülerek karara bağlandığı genel kurulda Hasan Ekinci 119 oy alarak Korkuteli Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifinin yeni başkanı oldu. Diğer aday Şaban Özkan ise 77 oy aldı. Divan Başkanlığını Mehmet Erken, Kâtipliği Mehmet Akdeniz’in yaptığı genel kurul, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

 

GÜNDEM MADDELERİ GÖRÜŞÜLDÜ

2019 ve 2020 yılı Yönetim Kurulu faaliyet raporu okunarak görüşüldü ve ibra edildi. Ardından 2019 ve 2020 yılı Denetleme Kurulu raporu, Bilanço ve Gelir Tablosu okundu,  2018 -2019-2020 yılları Bilanço ve Gelir tabloları görüşülerek ayrı ayrı ibra edildi. 2021 yılı tahmini bütçesinin görüşülerek kabul edildi. Kooperatifin ana sözleşmesinin 5’nci maddesi karara bağlandı.  Kooperatif güvenlik aidatları 45 TL olarak belirlendi. Kooperatif dükkanlarının yıllık kira artışı konusunda yeni yönetime yetki verildi.

 

YÖNETİM KURULU 4 YILLIĞINA SEÇİLDİ

Yönetim Kurulu Başkanına ve Yönetim Kurulu üyelerine verilecek hakkı huzur ücretleri yıllık asgari ücret olarak belirlendi. Sağlığı ve işlerinin bozulması nedeniyle sanayi esnafı ve üyenin ödeyemediği aidat borçlarının durumu konusunda aidat alınmaması kararı alındı. Sitenin çevresinde bulunan tellerin bakımlarının ve yenilenmesinin yapılması için yönetim kuruluna yetki verildi. Kooperatif Yönetim Kurulu üyelerinin 4 yıllığına seçilmesi oy birliği ile kabul edildi. Kooperatif ile ilgili konuların görüşülmesi ve Yönetim kuruluna yetki verildi.

 

SEÇİMİN KAZANANI EKİNCİ OLDU

Gündem maddelerinin ardından yönetim ve denetim kurulu seçimine geçildi. Kapalı oy kullanma sistemi ile gerçekleşen seçimde, 314 üyesi bulunan Sınırlı Sorumlu Korkuteli Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi seçimine 196 üye katıldı. Seçime sonunda Hasan Ekinci’nin listesi 119 oy alırken, Şaban Özkan ise 77 oy aldı.

 

İŞTE EKİNCİ’NİN YÖNETİMİ:

Seçimde kazanan yeni yönetim kurulu şu isimlerden oluştu: Hasan Ekinci, İrfan Uysal, Osman Yüce, Ali Koyuncuoğlu, Ali Erkuş, Erol Yıldız, Hayrettin Özcan,

Yedek Üyeler: İbrahim Yeşil, Cafer Genç, Bilal Gülen, Akın Körlü, Hüseyin Baysan, Reşit Kara, Yılmaz Mor.

 

“ESNAFIMIZ İÇİN ÇALIŞACAĞIZ”
Seçim Sonunda seçimi kazanan Hasan Ekinci, diğer aday Şaban Özkan’a sarılarak birlik beraberlik mesajı verdi. Başkan Ekinci teşekkür konuşmasında; “Seçime gelerek desteleyen ve desteklemeyen tüm üyelere teşekkür ederim.  25 yıllık esnaflık tecrübesi ile ekip arkadaşlarım ile birlikte bu yola çıktık. Esnaflara hizmet etmek için var gücümüz ile Korkuteli sanayi sitesine en iyi hizmeti vermek için çalışacağız.” Dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.