SON DAKİKA
Hava Durumu

ULUCAK’IN İSMİ SIMANDIR OLARAK DEĞİŞTİ

Korkuteli’ne bağlı Ulucak Mahallesinin ismi Mahalle İhtiyar Heyeti tarafından yapılan talep üzerine eski kurulduğu ismi olan “Sımandır” ile değiştirildi.

Haber Giriş Tarihi: 29.04.2021 11:50
Haber Güncellenme Tarihi: 29.04.2021 11:50
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.korkutelimanset.com
ULUCAK’IN İSMİ SIMANDIR OLARAK DEĞİŞTİ

DİLEKÇE KARARA BAĞLANDI

Ulucak Mahallesi Muhtarı ve azaları tarafından imzalanan mahallelerinin isim değişikliğine dair dilekçelerinde; Mahallenin köy tüzel kişiliği olarak kurulduğu zaman Sımandır olarak kurulduğu, uzun yıllardır bu isimle tanındığı, civar illerde ve ilçelerde bu isimle bilindiği gerekçesiyle Mahalle İhtiyar Heyeti olarak Ulucak Mahallesinin eski kurulduğu ismi olan “Sımandır” ile değiştirilmesi hususunda Korkuteli Belediyesine vermiş oldukları dilekçe karara bağlandı.

 

ESKİ İSMİNE GERİ DÖNDÜ

Ulucak Mahalle Muhtarı Mustafa Demir ve mahalle halkından gelen talep üzerine Korkuteli Belediye Meclisi 06 Ekim 2020 tarihinde “Ulucak Mahalle isminin Sımandır Mahallesi olarak değiştirilmesi kararı İsim Belirleme Komisyonu tarafından görüşülerek oy birliği ile kabul edildi. Alınan kararın ardından Korkuteli Kaymakamlığının da uygun görüşüyle Antalya Valisi Ersin Yazıcı tarafından onaylandı. Böylece Ulucak Mahallesi’nin ismi resmen eski ismi olan Sımandır olarak değişti.

 

MUHTAR’DAN EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR

Konu ile ilgili Ulucak Mahalle Muhtarı Mustafa Demir; “Resmiyette Ulucak köyü olan halk arasında Sımandır olarak bilinen ve yerleşkesinde Sımandır olan köyümüzün eski ismini geri kazandırmak için aza arkadaşlar ve köy halkının görüşleri alınarak yetkili kurumlara başvurularımızı yaptık ve sonuç olarak olumlu yönde onay aldık.  Bize bu süreçte yardımcı olan sayın belediye başkanımız Ömer Niyazi İşlek ve Meclis üyelerine Sayın Kaymakamımız Ömer Çimşit’e Sayın Valimiz Ersin Yazıcı’ya ve emeği geçen herkese şahsım ve köyüm adına teşekkürlerimi sunarım.” dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.