SON DAKİKA
Hava Durumu

YILIN İLK MECLİSİ TOPLANDI

Korkuteli Belediye Meclisi 5393 Sayılı Belediye Kanunun 20. maddesi gereğince, Ocak 2021 Olağan Meclis toplantısını yapmak üzere dün saat 14:30’da Belediye Hizmet Binası toplantı salonunda ilgili gündem konularını görüşüp karara bağlamak üzere toplandı. Korkuteli Belediye Başkan Vekili Süleyman Uğurlu başkanlığında gerçekleşen 2022 yılının ilk meclis toplantısında 20 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı.

Haber Giriş Tarihi: 05.01.2022 09:09
https://www.korkutelimanset.com
YILIN İLK MECLİSİ TOPLANDI

Açılış ve yoklama, Saygı duruşu, İstiklal Marşı ile başlayan mecliste meclis katılmayan Korkuteli Belediye Başkanı Ömer İşlek izinli sayıldı. Gündemin 2’inci Maddesi komisyondan geldiği gibi oy birliği ile kabul edildi.3’üncü Madde Komisyon raporuna ek olarak %5 ekleme yapılarak oy birliği ile kabul edildi. Gündemin 4’üncü, 5’inci, 6’ıncı, 7’inci, 8’inci maddesi komisyondan geldiği gibi oy birliği ile kabul edildi. 9’uncu Gündem maddesinin ise gündemden çıkartılması oylandı. Böylece ilgili madde oy çokluğu ile gündemden çıkartıldı. 10’ıncu Gündem önce Ara komisyona gönderildi. Ara komisyonun kararı oy çokluğu ile kabul edildi.11’inci Gündem maddesinde ise söz konusu reklam asılacak yerlerin 3 yıllığına kiraya verilmesi oy çokluğu ile kabul edildi. 12’inci Gündem Maddesi ise; pazarın Turgut Manavoğlu’nda kalması ve bir daha meclise gelmemesi şeklinde oy çokluğu ile kabul edildi. 13 ve 14’üncü Gündem maddeleri önce ara komisyona havale edildi. Ara komisyon kararı doğrultusunda Ara komisyondan geldiği şekilde oy birliği ile kabul edildi. 15’inci Gündem Maddesinde Denetim Komisyonu oluşturuldu. Gizli oylama sonucunda her partiden bir temsilci Denetim Komisyonuna seçildi. 16’ıncı, 17’inci, 18’inci ve 19’uncu Gündem Maddeleri ise birlikte oylanarak oy birliği ile komisyona havale edildi. Dilek ve temennilerin ardından Ocak Meclisi sona erdi. Şubat Meclisi ise 01 Şubat Salı günü gerçekleştirilecek.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Korkuteli, Manşet, Gazete, Korkuteli Gazeteleri, Korkuteli Gündem, Yerel Haberler, Korkuteli Haber, Korkuteli Son Dakika, Korkuteli Medya, Korkuteli Haberleri, Korkuteli
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.