SON DAKİKA
Hava Durumu

ZAMAN SİYASET ZAMANI DEĞİLDİR

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu üyesi CHP Antalya Milletvekili Av.Cavit ARI “Yardımlaşmanın daha düzenli ve verimli olabilmesi ve yaraların daha iyi sarılabilmesi için nakit yardımların da Belediyeler tarafından alınabilmesi gerekir. Zaman siyaset zamanı değildir.” dedi.

Haber Giriş Tarihi: 02.08.2021 11:14
Haber Güncellenme Tarihi: 02.08.2021 11:14
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.korkutelimanset.com
ZAMAN SİYASET ZAMANI DEĞİLDİR

Birkaç gün önce Antalya’mızın Manavgat ilçesinde başlayan ve çevre ilçelere yayılan yangın afeti maalesef kısa süre içinde Akdeniz çanağında yer alan diğer illerimizin güzide tatil merkezilerine de yayılmıştır diyen Cavit Arı, “Deprem, sel ve yangın gibi afet/acil durum halleri can ve mal kayıplarına neden olmanın yanı sıra vatandaşlarımızın ekonomik düzeni üzerinde de önemli tahribatlara neden olmaktadır. Yangının biran evvel söndürülmesi ve vakit kaybetmeden yaraların sarılması amacıyla vatandaşlarımızın maddi/manevi özverili desteklerine şahit oluyoruz. Dayanışma ve yardımlaşma duygularının en üst düzeyde hissettiğimiz bugünlerde yangın afeti yaşayan Belediyelerimiz de tüm imkanlarıyla seferber olup vatandaşlarımızın yarasını sarmaya çalışmaktadır. Devletimizin aldığı önlemler ve açıkladığı yardımların yanında mağdur olan halkımızın yaralarına adeta ilk pansumanı en hızlı bir şekilde yapabilecek olan Belediyelerimize de nakdi yardım toplama izninin vakit kaybetmeden verilmesi gerekli.” dedi.

 

ZAMAN VATANDAŞIN YARASININ BİRAN EVVEL SARILABİLMESİ ZAMANI

angının çıktığı ilk andan itibaren gerek Manavgat gerekse Antalya merkez ve diğer ilçelerden vatandaşlarımız yangından zarar görenlere ve yangına müdahale için çalışanlara su, ayran ve yiyecek yardımı yapmaktadır. Gerçekten örnek bir yardımlaşma ve dayanışma yaşanmaktadır. Ayrıca buradan eşya yardımı yapacak olanlar için kalıcı ev eşyasına ihtiyacı olduğunu belirtmek isterim diyen Arı, “Ancak yardım yapmak isteyen kişiler bizlere ulaşarak sadece yiyecek vb. yardım değil daha kalıcı yardımlar yapmak istediklerini nakit yardımı yapmak istediklerini iletmektedirler. Bu nedenle yardımlaşmanın daha düzenli ve verimli olabilmesi ve yaraların daha iyi sarılabilmesi için nakit yardımların da Belediyeler tarafından alınabilmesi gerekir. Zaman siyaset zamanı değildir. Zaman mağdur vatandaşın yarasının biran evvel sarılabilmesi zamanıdır. İktidar bu hassas dönemde mevcut tabloysa dikkate alarak maddi destek olmak isteyen vatandaşların nakit desteğini alabilmelidir. Bu konuda İçişleri Bakanlığının ve Antalya Valiliğinin özellikle Antalya Büyükşehir ve Manavgat Belediyelerine nakdi yardım alabilmeleri için izin vermelerdir.” dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.