SON DAKİKA
Hava Durumu

2023 eğitim vizyon toplantısı yapıldı

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından “2023 Eğitim Vizyonu Çerçevesinde Ölçme Değerlendirme" konulu bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Haber Giriş Tarihi: 29.11.2018 10:51
Haber Güncellenme Tarihi: 29.11.2018 10:51
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.korkutelimanset.com
2023 eğitim vizyon toplantısı yapıldı

Öğretmen Evi Toplantı Salonunda Korkuteli Kaymakamı Ömer Çimşit’in başkanlık ettiği toplantıya İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmet Yıldız, şube müdürleri ve okul müdürleri katıldılar. 2023 eğitim vizyon toplantısının konu başlıkları şu şekilde;  Eğitim kurumunun temel çıkış noktası, bireyin kendini bilmesini ve tanımasını sağlamaktır. Çocuklar, ebeveynler ve öğretmenler, kendilerini ve çevrelerindekileri tanıdıklarında, birlikte gelişme imkânı doğacaktır. Çocuklarımızın ilgi, yetenek ve mizaçlarına yönelik gelişimleri için tüm okullarda “Tasarım-Beceri Atölyeleri” kurulacak. Temel becerilere ilişkin zorunlu derslerin korunması şartıyla, zorunlu ders saat ve çeşitleri azaltılarak, derinleşmeye, kişiselleştirmeye ve uygulamaya zaman ayrılacaktır. Çocukların öğrenmesiyle ilgili tüm aktörlerin okulu iyileştirme çalışmalarında yer aldığı “Okul Gelişim Modeli” kurulacaktır. Belirlenecek olan sınıf düzeylerinde sistemin ve alınan kararların işleyişini, öğrencilerin akademik çıktıları üzerinden görmek amacıyla herhangi bir notlandırma olmaksızın “Öğrenci Başarı İzleme Araştırması” yapılacaktır.

Toplantıya okul müdürleri katıldılar

 Okul ve öğrenme ekosistemindeki iyileşmeler doğrultusunda sınavla öğrenci alan okullar kademeli olarak azaltılacaktır. Eğitim kalitesinin artırılması için ölçme ve değerlendirme yöntemleri etkinleştirilecek öğrencilerin sosyal, kültürel ve sportif etkinlikleri izlenecek. Kademeler arası geçiş sınavlarının eğitim sistemi üzerindeki baskısı azaltılacak. Sertifikaya dayalı pedagojik formasyon yerine, lisansüstü düzeyde “Öğretmenlik Mesleği Uzmanlık Programı” açılacaktır. Kariyer Rehberliği Sistemi kurularak çocukların kendilerini ve meslekleri tanıma ile kariyer seçim süreçleri yapılandırılacaktır. Kültürel kodlarımız dikkate alınarak rehberlik hizmetlerinde kullanılacak yeni ölçme araçları geliştirilecektir. Özel eğitime ihtiyacı olan öğrencilere yönelik hizmetlerin kalitesi artırılacak Özel yetenekli öğrencilere yönelik okul ve eğitim sistemindeki uygulamalar gözden geçirilecektir. İngilizce öğrenimi, çevrim içi ve mobil teknolojilerle desteklenecektir. İngilizce öğreniminde, öğretim kademelerindeki çocukların özellikleri dikkate alınarak kullanılan yöntemler çeşitlendirilecek
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.