SON DAKİKA
Hava Durumu

ADD’ den basın açıklaması

Dün öğleden sonra Atatürkçü Düşünce Derneği Korkuteli Temsilciliği, geçtiğimiz günlerde Mustafa Kemal Atatürk ve Afet İnan ile ilgili “ Derin Tarih” adlı tv programında söylenenler ile ilgili basın açıklaması yaptı.

Haber Giriş Tarihi: 12.05.2017 12:59
Haber Güncellenme Tarihi: 12.05.2017 12:59
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.korkutelimanset.com
ADD’ den basın açıklaması

Atatürkçü Düşünce Derneği’ne, Eğitim İş Korkuteli Temsilciliği, Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili adayı Ahmet Daloğlu ve vatandaşlar da eşlik ettiler.  Yapılan basın açıklamasında;

KAMUOYUNA  VE BASINA DUYURULUR: TVNet’te 7 Mayıs 2017 tarihinde yayınlanan ‘Derin Tarih’ isimli programda, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e ve Türkiye Cumhuriyeti’nin önemli şahsiyetlerinden Prof. Dr. Afet İNAN’a yönelik hakaret ve iftiralarda bulunulmuştur.TVNet’te 7 Mayıs 2017 tarihinde yayınlanan  ‘Derin Tarih’ isimli programda, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e ve Türkiye Cumhuriyeti’nin önemli şahsiyetlerinden Prof. Dr. Afet İNAN’a yönelik hakaret ve iftiralarda bulunulmuştur.Mustafa Kemal Atatürk’ün manevi hatırasına dil uzatan ve sadece onun değil Yüce Türk Ulusu’nun manevi kızı olan,  Türk Tarihçisi. Prof.Dr.Afet İnan hakkında mesnetsiz  ve alçakça söz ve iftiralarda bulunan  kendini bilmez Süleyman Yeşilyurt ve diğerleri, alenen suç işlemişlerdir.Atatürk’ü seven ve onun ilkeleri, devrimleri, idealleri peşinde koşan insanları kasten yaralayan, üzen, rencide eden bu kişiler, bir taraftan da Atatürk’ü incitmeyi, küçük düşürmeyi, yıpratmayı ve bu suretle hakaret etmeyi bir yandan da Yüce Türk Milletinin değerlerini yok etmeyi amaçlamaktadırlar.  Bunun tek adı vardır o da “Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama suretiyle bölmektir”.Bu kişiler ve tv kanalı, Atatürk’ün hatırasına alenen hakaret ederek Türkiye Cumhuriyeti Anayasa’sını, 5816 Sayılı Atatürk Aleyhine İşlenen Suçlar Hakkında Kanun’u ve Türk Ceza Kanunu’nu,  ihlal etmişlerdir.Suç işleyen, sadece iftiracı bu zat değildir, aynı zaman da bu zatın iftiralarını yayınlayan TV Net’in sorumlularıdır.Atatürkçü Düşünce Derneği olarak, bu alçakça olayı gerçekleştiren kişilerin hak ettikleri cezalara çarptırılmalarını sağlamak amacıyla hem bu kişi hakkında hem de iftiralarını yayınlayan TV Net sorumluları hakkında Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda  bulunulmuştur.

Kamuoyuna saygıyla duyururuz. İfadelerine yer verildi
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.