SON DAKİKA
Hava Durumu

AGD’den şölen gibi açılış

Anadolu Gençlik Derneği Nuri Bıyıklı öğrenci yurdu temel atma töreni, dün öğleden sonra geniş bir katılımla gerçekleştirildi.

Haber Giriş Tarihi: 31.03.2018 11:34
Haber Güncellenme Tarihi: 31.03.2018 11:34
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.korkutelimanset.com
AGD’den şölen gibi açılış

Temel atma törenine; Antalya’ dan AGD Antalya Şube Başkanı Ahmet Muhammet Pişirici, ev sahibi AGD Korkuteli Temsilciliği Başkanı Yusuf Sarıcalar, Metin Kandemir Saadet Partisi İl Başkan Yardımcısı Hasan Güldal Saadet Partisi İl Başkan Yardımcısı, İsmet Yıldız Milli Eğitim Müdürü, Korkuteli Eğitim Bir Sen Başkanı Sait Özçelik, Burak Şahin  Erenler Derneği Temsilcisi, Selahattin yıldırım emekli imam hatip, Abdullah Okutan emekli imam hatip, Korkuteli Müftüsü Selim Yazıcı, Korkuteli Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Önal, Saadet Partisi Korkuteli İlçe Teşkilatı, Saadet Partisi Elmalı İlçe Başkanı yasin Köken ve teşkilatı, MHP  ilçe teşkilatı, Süleyman Yıldız İyi Parti İlçe Başkanı , Adem Tatlı Sadakat Eğitim ve Kültür Derneği, Erbakan Vakfı İlçe Yönetimi, Hasan Ülkü Elektrikçiler Odası, Ak Parti İlçe Teşkilatı ve vatandaşlar katıldı. Tören İstiklal Marşı ile başladı ardından Kur’an tilaveti yapıldı. Açılış konuşması yapan AGD Korkuteli Temsilcisi Yusuf Sarıcalar “

BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM.

 

Alemlerin rabbine hamd , resulüne selam olsun.

 

KIYMETLİ HAZİRUN , DEĞERLİ MİSAFİRLER;

 

Davetimize icabet edip bu mutlu günümüzde bizleri yalnız bırakmadığınız , katılımlarınızla bizleri onure ettiğiniz için hepinize teşkilatımız adına teşekkürü bir borç bilirim.

 

Anadolu Gençlik Derneği ve Milli Gençlik Vakfı olarak  Türkiye genelinde “ İnsanların en hayırlısı İnsanlara faydalı olandır.” hadisinden ilham alan ve “İçinizden iyiliği emreden kötülükten nehyeden bir topluluk bulunsun. İşte kurtuluşa erenler onlardır. ” ayetini kendine şiar edinerek faaliyet gösteren bir teşkilatın Korkuteli temsilciliği mensupları olarak ; ilçemiz sınırları içerisinde birçok faaliyet gerçekleştirmekteyiz.

 

Gençlerimizin ahlak ve maneviyat donanımı ile yetişmesini amaçlayan , ebed yolcusu bir gençlik  hayali ile çalışan derneğimizde

 

-      KIŞ-ET   ( Kış eğitimleri) ,

-      YAZ-ET (Yaz Eğitimleri) ,

-      SİYER-İ NEBİ YARIŞMALARI,  

-      OKUMA GRUPLARI,

-      ASRI SAADET DERSLERİ,

-      FETİH PROGRAMLARI,

-      ÇANAKKALE GEZİLERİ ,

-      KUTLU DOĞUM PROGRAMLARI ,

-      HAFTALIK ÖĞRENCİ SOHBETLERİ,

-      PİKNİK , HALI SAHA vb. SOSYAL VE SPORTİF FAALİYETLER ,

 

Gibi birçok faaliyet gerçekleştirilmektedir.

 

Bu faaliyetlerin amacı öncelikle gençlerimizi UYUŞTURUCU, KUMAR, FUHŞİYAT vb her türlü kötü alışkanlıklardan alıkoymak ,  Devamla ahlaklı , milli ve manevi değerlerine uygun , tarihinden ilham alan , geleceğe emin adımlar ile yürüyen gençler yetiştirebilmektir.

 

Millet olarak en büyük sermayemiz GENÇLİĞİMİZDİR, İNANÇLI EVLATLARIMIZDIR.

 

Bu doğrultuda GELECEĞE YAPILAN EN BÜYÜK YATIRIMIN , GENÇLİĞE YAPILAN YATIRIMLAR olduğunun FARKINDAYIZ.

 

 

Milli Gençlik Vakfımızın Rahmetli Genel Başkanı ADNAN DEMİRTÜRK ağabeyimizin sıklıkla kullandığı  “ "Bir yıl sonrasını düşünüyorsanız bir tohum ekiniz. 10 yıl sonrasını düşünüyorsanız bir fidan dikiniz. 100 yıl sonrasını düşünüyorsanız bir insan yetiştiriniz" anlayışı doğrultusunda bugün burada bize bu güzel müessesenin temel atma merasimini gerçekleştirmeyi nasip ettiği için Rabbimize ham ediyoruz.

 

 

 

 

 Biz biliyor ve inanıyoruz ki insanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır. Bu doğrultuda TÜM BU HAYIRLI FAALİYETLERİN İCRASI MUHAKKAK Kİ Bugün temelini attığımız MÜESSESELERİMİZİN varlığı ve siz kıymetli kardeşlerimizin destek ve duaları ile mümkün olmaktadır.

 

Bugün burada bizlerin bir araya gelmesine vesile olan MÜESSESEMİZDE inşallah hayrın ve iyiliğin emredileceği , kötülüklerin nehyedileceği , vatanına ve milletine bağlı nesillerin yetişeceği bir mekan bir yuva olacaktır. Bu müessese AGD /MGV olarak bizlerin değil , yüreğinde iyilik ve güzelliğe dair en küçük bir kıpırtı bulunan HERKESİNDİR. HEPİMİZİNDİR.

 

Yine Uzun yıllar bugün temelini attığımız müessesenin İNŞASININ hayali ile yaşayan ancak ömrü buna vefa etmediği için bugün aramızda bulunmayan ve MÜESSESEMİZE İSMİNİ VERDİĞİMİZ rahmetli NURİ BIYIKLI amcamızı da hayırla yad ediyoruz.

 

Sözlerimi daha fazla uzatmadan , bizi kırmayarak bu mutlu günümüzde bizleri yalnız bırakmayan , davetimize icabet ederek burada bulunan tüm misafirlerimize en içten teşekkürlerimi sunuyorum. Allah hepinizden razı olsun. Rabbim daha nice hayırlı hizmetlerde hep beraber bugün ki gibi kol kola , omuz omuza birlikte çalışmayı , hakkın hakim olduğu o güzel günlere hep birlikte yeniden ulaşabilmeyi nasip eylesin inşallah.

Esselemü aleyküm verahmetullahi ve bereketühü” Diye konuştu. 
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.