SON DAKİKA
Hava Durumu

Aile Eğitimi Alan Kursiyerlere Sertifika Verildi

Korkuteli Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Müdürlüğü tarafından başlatılan “7-19 yaş aile rehberliği eğitimini” tamamlayanlara sertifikaları verildi.

Haber Giriş Tarihi: 06.06.2014 12:25
Haber Güncellenme Tarihi: 06.06.2014 12:25
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.korkutelimanset.com
Aile Eğitimi Alan Kursiyerlere Sertifika Verildi

Teknik ve Endüstri Meslek Lisesinde 8 hafta ve toplam 40 saat süren 7-19 yaş aile rehberliği eğitimini tamamlayan 18 kursiyere düzenlenen törenle sertifikaları verildi.

Korkuteli İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Kocagöz, Şube Müdürü Fatih Özbay, Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Müdürü Hasan Çakmak, Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Rehber Öğretmeni Sibel Deniz tarafından kursiyerlere sertifikalar törenle verildi.

Tören öncesi konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Kocagöz, “7-19 Yaş Aile Eğitimi, UNICEF’in teknik desteği ve AB’nin finansal desteği ile gerçekleştirilen “Türkiye’de Çocuklar için İyi Yönetişim, Koruma ve Adalete Doğru” Projesi’nin (“Önce Çocuklar” projesi olarak da anılır.) bir alt projesidir. 7-19 yaş Aile Eğitimi Programı, Mili Eğitim Bankalığı, Özel Eğitim Rehberlik ve Danışma Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve Adalet Bakanlığı tarafından yürütülen çok sektörlü bir programdır. Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğümüzce tüm okullarda başlatılan kurslarda, 7-19 Yaş Aile Eğitimi Programının en genel hedefi anne, baba ve ergen ilişkisini güçlendirerek çocuğun-ergenin var olan potansiyelini gerçekleştirmesini sağlamaktır. 7-19 yaş aile eğitimi programının ne kadar büyük bir kitleye hitap ettiğini göstermektedir. Ergenlik dönemi bu yaş grubunun içinde yer almaktadır. Artan boşanma oranları, anne baba ve ergen arasında sağlıklı iletişimin olmaması gibi faktörler bu yaş grubundaki riskleri arttırmaktadır” dedi.

Rehber Öğretmen Sibel Deniz ise, “Dünyada sahip olabileceğimiz en değerli varlıklarımız çocuklarımızdır. Yaşamın getirdiği zorluklar, riskler çocuklarımızla daha çok ilgilenmemizi zorunlu kılmaktadır. Kendilerine güvenli çocuklar yetiştirmenin yolu; onları dinleyebilmek, farklılıklara saygı göstermek ve onlarla uzlaşabilmekten geçer. Zaman zaman ailelerin çocukları ile nasıl iletişim kuracağını bilemediği, sorunlarının ne olduğunun anlayamadığı anlar olmaktadır. Ailelerin çocukları ile daha sağlıklı iletişim kurmasına faydası olacak onları tanımalarına yarar sağlayacak” dedi.

Konuşmaların ardından 7-19 yaş aile rehberliği eğitimine katılan kursiyerlere sertifikaları verildi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.