SON DAKİKA
Hava Durumu

AKP turistik gezi mi yaptı?

Cumhuriyet Halk Partisi Korkuteli İlçe Başkanı Mehmet Küçükkavukçu geçtiğimiz günlerde manşetimize taşıdığımız patates üreticisi ve soğuk hava depolarında ürünü kalan çiftçi ve tüccarla ilgili açıklama yaptı. Küçükkavukçu; “Kısa süre önce Ankara’ya giden AKP turistik gezi mi yaptı” dedi

Haber Giriş Tarihi: 29.12.2015 08:37
Haber Güncellenme Tarihi: 29.12.2015 08:37
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.korkutelimanset.com
AKP turistik gezi mi yaptı?

Geçtiğimiz günlerde Korkuteli Manşet gazetesi olarak “PERİŞAN OLDUK” başlığı ile patates üreticisinin sıkıntısına sözcü olmuştuk. Haberimizde; “Korkuteli’nin yayla köylerinde üretilen patatesler Ortadoğu’daki karışıklık ve Rusya krizi nedeniyle depolarda kaldı.  İç piyasada da fazla üretim nedeniyle para etmeyen patates üreticisini borçlarını ödeyemez hale getirdi” ifadelerine yer vermiştik. CHP Korkuteli İlçe Başkanı Mehmet Küçükkavukçu hem patates üreticisi hem de soğuk hava depolarında ürünü kalan çiftçi ve tüccarla ilgili bir açıklama yaptı. Küçükkavukçu; “Tüccar battı, çiftçi sahipsiz kaldı. AKP’nin yanlış politikası sonucunda tarımdan beslenen bir ilçe olarak Korkuteli fazlasıyla etkilenmiştir. Binlerce ton meyve soğuk hava depolarında alıcı beklenmektedir. Eğer müdahale edilmezse ilçemiz ekonomisi ağır darbe alacaktır. Bu sıkıntılar sadece çiftçimizi ve tüccarımızı değil tüm esnafları hatta ilçe halkını etkileyecek sonuçları olacaktır. Hükümetin derhal ilçemizde stokta ne kadar hangi meyveden olduğunun bir envanterini çıkartıp daha sonra bu meyvelerin nasıl tüketileceğinin çalışması yapılmalıdır.

 

 

“Konuyu meclise taşıyacağız”

Özellikle Rus uçağının düşürülmesinden sonra Başta turizm ve tarım ürünleri satışında neredeyse durma noktasına gelmiştir. Biz CHP olarak bu konuyu milletvekillerimiz aracılığı ile mecliste tartışacağız. Ama burada en büyük görev başta iktidar partisi AKP’ye Ziraat Odasına, Esnaf Odasına düşmektedir. Maalesef aylardır süren bu kriz görmezden gelinmiştir. Meyve Üreticileri Birliği de bu konuyu araştırmalı çiftçilerimize çıkar yolu göstermelidir. Çiftçi ve tüccarlık yapan birçok AKP’de yöneticilik yapan arkadaş tanıyorum. Onlar bu krizi görmüyorlar mı? Neden bir girişimde bulunmuyorlar” dedi. Küçükkavukçu; “Bir hafta önce patates üreticisinin bir haberi yapıldı. Patates elimizde kaldı satamıyoruz dediler. Bir tek yetkili çıkıp cevap vermedi. Acaba bu konuları araştırması gereken topluma yol göstermek için bazı görevlere gelenler bu konuları niçin görmezden geliyorlar. Kısa süre önce Ankara’ya giden AKP ilçe başkanı ve yöneticileri bu konuları Tarım Bakanlığına, Ticaret Bakanlığına, Başbakanlığa aktardılar mı? Yoksa turistik gezi mi yaptılar. CHP olarak ilçenin en sıcak konusu önümüzdeki günlerde soğuk hava depolarında bekleyen meyveler ne olacak? Sonuçlarının ağır olacağını tahmin ettiğimiz bu konunun takipçisi olmaya devam edeceğiz. 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.