SON DAKİKA
Hava Durumu

Akşener İzdihamı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in, Antalya ziyaretinin son durağı Korkuteli oldu. Akşener, ilçe binası önünde davul ve zurnalarla karşılandı. Soğuk havaya rağmen coşkulu bir kalabalık ile karşılanan Akşener’in ziyareti adete miting havasında geçti.

Haber Giriş Tarihi: 22.01.2020 11:48
Haber Güncellenme Tarihi: 22.01.2020 11:48
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.korkutelimanset.com
Akşener İzdihamı

 

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İyi Parti Korkuteli İlçe Binasında vatandaşlarla bir araya geldi. Ziyaret sırasında kadın kolları üyeleri Akşener'e eşarp hediye etti. Akşener'i ziyareti sırasında; İYİ Parti Antalya Milletvekilleri: Tuba Vural Çokal, Hasan Subaşı, Feridun Bahşi, İYİ Parti Antalya İl Başkanı Yavuz Temizer, Demre Belediye Başkanı Okan Kocakaya, Elmalı Belediye Başkanı Halil Öztürk, Ekdağ Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Gökce, İyi Parti Korkuteli İlçe Başkanı Cemal Tınkaz, CHP Korkuteli İlçe Başkanı Yıldıray Çıldır, İyi Parti il ve ilçe yönetimleri, meclis üyeleri ve partililer yalnız bırakmadı.

 

 

MEDYAMIZIN YÜZDE 95’İ HAVUZ MEDYA

Akşener, “Elmalı’dan geldik ve sizleri beklettik üşüttük ve hakkınızı helal ediniz. Bu saate buradasınız bu bizim için çok kıymetli. Şimdi şu soruyu sorabilirsiniz. Genel başkan neden ilçeleri geziyor. Yani genelde bu tip programlar genelde şehirlerin merkezinde olur, kapalı salon toplantısı veya miting şeklinde olur ondan sonra bir nutuk atar gidersiniz. Bizde zamanında hep bunları yaptık.  Fakat son dönemde Türkiye’de bir şeyi  fark ettik. Oda şu; yukarıda gürültülü bir kavga var ve üçüncü şahıs olarak bizlere de şöyle bir şey soruluyor, grup konuşması dışında sizlere ulaşma imkanımız yok, fikirlerimizi ulaştırma imkânımız yok, yerel basından başka sözümüzü söyleyebilecek alanımız çok az. Medyamızın yüzde 95’i havuz medya dediğimiz iktidar partisinin medyası olmuş durumda." dedi.

 

SORU SORMAK GAZETECİLER İÇİN TEHLİKELİ

Akşener, " Bu Kılıçdaroğlu içinde geçerli, mesela şöyle bir şey oluyor. Mesela bir televizyona davet ediliyorsunuz, gidiyorsunuz orada suya sabuna dokunmama yöntemi olarak,  en azından bana hep şu soruluyor, şu partinin genel başkanı, şu partinin genel başkanı hakkında şunu söyledi, siz bu konuda ne diyorsunuz. Diyemiyorsunuz ki bana ne kardeşim ve bu güne kadar işsizlik hakkında her 3 gencin biri işsiz, esnafın durumu hakkında, kadınların tencere kaynatamaması hakkında, üniversite mezunu gençlerin analarının babalarının harçlığına muhtaç durumda yaşamaları hakkında, çiftçinin durumu hakkında, esnafın durumu hakkında, emeklilerin durumu hakkında ve sosyal yardımların kesintisi sebebiyle oluşan problemler hakkında, asgari ücretin durumu hakkında soru sormak gazeteciler için tehlikeli, en azından bana bu manada sorular sorulamadı." dedi.

 

 

BU DÜZENE BİR YOL BULMAK LAZIM

Akşener, "O ona bunu demiş, bu ona onu demiş sen ne düşünürsün hakkında. Bu düzene bir yol bulmak lazım, ya yol bulacaksın, ya yol açacaksınız. Bir karar verdik ve Antalya’dan başladık. Büyükşehirlerin bütün ilçelerine gideceğim, kapalı kapılar ardında veya salonlar ardında mitingler yapmayacağım. Her ilçeyi gezeceğim. O ilçede esnaflarla muhtarlarla, STK’larla vatandaşla görüşeceğim, bilgileri alacağız, her hafta o grup toplantısında o gezdiğimiz yerlerden aldığımız görüşler, bilgiler, tavsiyeler, talepler   yer alacak.   " dedi.

 

 

KAPISINI ÇALMADIĞINIZ EV SİZİN DEĞİLDİR

Akşener, "Milletvekillerimiz, il başkanımız, belediye başkanlarımız, belediye meclis üyelerimiz kimisi yerelde, kimisi mecliste bu tespit ettiğimiz, vatandaştan tespit ettiğimiz problemleri kamuoyunun dikkatine, talepleri tavsiyeleri kamuoyunun dikkatine getirecekler. Yani demek istediğimiz; sebebi ziyaretimiz, biz size ulaşamıyorsak, sesimizle kendimizle görüntümüzle ulaşamıyorsak kendimiz ulaşmak durumundayız. Daha ilginç bir şey var, elinizi tutmadığınız kişi sizin değildir, ayak basmadığınız yer sizin değildir, kapısını çalmadığınız ev sizin değildir. Yani sosyal medya çağında dijital dünya çağında, görselliğin hat safhada olduğu bir çağda, eski sistem konvansiyonel metot denir buna, çat kapı, kapı siyasetine geri döndük." dedi.

 

BURADA EDİNDİKLERİMİZİ KAMUOYU İLE PAYLAŞACAĞIM

Akşener, "Ve  bunun ilk ayağı  bugün sizinle onuncu ilçemizi tamamlıyoruz. Antalya’nın 10 ilçesini dediğim çerçevede gezdim, sonra dönünce Ankara’ya haftaya grup toplantısında burada edindiklerimizi kamuoyu ile paylaşacağım. Haziran sonuna kadar bütün büyükşehirleri Güneydoğu dahil ilçelerini gezmeyi kendime bir hedef olarak koydum. İnşallah sağlık sıhhat ile başarabiliriz." dedi.

 

CEKETİMİ ASSAM SEÇİLİRİM MODELİ VAR

Akşener, "Bir diğer mevzu sürekli bir kavga gürültü hali ile bir üç kağıt yapılıyor. Oda sizlerin problemlerinin görüşülememesi üç kağıdı. Şimdi birisi birine hakaret ediyor, öbürü, öbürüne bilmem ne ediyor derken Türkiye'deki siyasi mekanizmaya baktığınıza zaman vatandaşın derdi hakkında konuşma imkanı ortadan kalkıyor. Bir ikincisi de  buralara gelerek diğer ağların  buralara gelmesini sağlamak. Benim dönemimde siyaseti bilenler var aramızda, aynı yaş grubundan geldiğimiz gelirdik seçimlerde yada seçim öncesinde vatandaş böyle tutardı yakamızı derdi ki ; şu hizmetleri yaptınız, yaptınız yapmadınız Anap'a oy vereceğiz. Şimdi rekabet ortamı ortadan kalktı. Seçmen çantada keklik. Dolayısıyla ceketimi assam seçilirim modeli var. Bunun da ortadan kalkmasının yolu sizden geçiyor. Sizlere bizim ulaşmamızdan geçiyor." dedi.

 

SİYASETTE REKABETİ YARATMAK ZORUNDAYIZ

Akşener,"Bir başka konu; Siyasette rekabeti yaratmak zorundayız. Oluşturmak zorundayız ki; onlarda gelip sizin böyle gözünüzün içine baksın. şimdi sordum ben etkili, yetkili insanlardan buraya sık sık gelenler oluyor mu diye başkanlarımıza, pek olmadığını söylediler. Şimdi bir soru soracağım size:Bakanların isimlerini tam olarak sayabilen var aranızda sayabilecek? Ben sayamıyorum. İyi Parti'nin genel başkanı olarak ben sayamıyorum. Çünkü siyaset dışı. Şimdi bunu sağlayan nedir? Ak Parti'nin milletvekilleri o bakanlara ulaşamıyor." dedi.

 

EKONOMİNİN DÜZELMEYE İHTİYACI VAR

Akşener," Vatandaşın derdini götüremiyor. Bizimkiler zaten ulaşamıyor. Ak Partili milletvekilleri de ulaşamıyor. Bu problemi yaratan da Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi. Bütün kararlar bir kişinin iki dudağı arasına verdiler. Sonuç itibariyle her konuda bir kişi her şeyi biliyor konumuna geldiği zaman böyle bir sıkışma oluyor. Türkiye'nin nefes almaya ihtiyacı var. 31 Martta bir şey yaptınız, kulak çektiniz. Şimdi gözler size doğru çevrildi. İnşallah güçlendirilmiş parlamenter sistem içinde  bu yolculuğu birlikte yapacağız. Türkiye'nin nefese ihtiyacı var. Nefes almaya ihtiyacı var. Ekonominin düzelmeye ihtiyacı var."  dedi.  
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.