SON DAKİKA
Hava Durumu

Antalya’da deprem çalıştayı düzenlenecek

Jeoloji Mühendisleri Odası Antalya Şube Başkanı Bayram Ali Çeltik, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası iş birliğinde deprem çalıştayı düzenleneceğini söyledi

Haber Giriş Tarihi: 02.06.2023 09:37
Haber Güncellenme Tarihi: 02.06.2023 09:37
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.korkutelimanset.com
Antalya’da deprem  çalıştayı düzenlenecek

TÜM ANTALYALILAR DAVETLİ

JEOLOJİ Mühendisleri Odası Antalya Şube Başkanı Bayram Ali Çeltik, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) iş birliğinde Antalya’yı olası felaketlere karşı daha güvenli bir hale getirmek için deprem sempozyumu düzenleyeceklerini açıkladı. Düzenlenecek olan sempozyuma sosyal medya üzerinden tüm Antalyalıları davet etti.  Sempozyum, 9 Haziran Cuma günü saat 09.30-15.30 saatleri arasında gerçekleştirilecek.

GERÇEKLEŞEN FELAKETLERE DEĞİNDİ
Sosyal medya hesabı üzerinden paylaştığı videoyla tüm Antalya halkına davette bulunan Başkan Çeltik, son zamanlarda Türkiye’de ve Antalya’da gerçekleşen felaketlere değindi. Ayrıca Çeltik, günümüzde sahip olunan imkanlar dahilinde doğal afetleri öngörebileceğimizi ve bunlara yönelik önlemler alabileceğimizin altınızı çizdi. Yapılacak olan etkinliklerin amacının olası bir afet durumunda Antalya’nın ve Antalyalıların güvenliğini sağlamak olduğunun belirtti.
 

BUNLARIN HEPSİNİ ÖNGÖREBİLİYORUZ

Jeoloji Mühendisleri Odası Antalya Şube Başkanı Bayram Ali Çeltik, “Son üç yıl içerisinde pandemi, 2 yıl içerisinde Cumhuriyet tarihinin en büyük yangınlarından Manavgat yangınları, bundan yaklaşık dört ay önce Kumluca’da yaşadığımız sel felaketi ve bundan birkaç ay önce yaşadığımız yine Cumhuriyet tarihinin en büyük deprem felaketlerinden bir tanesi. Bu doğal afetler ifade ettiğimiz gibi savaştan çok daha fazla insanımızın hayatlarına sebep olmuş ve önümüzdeki dönemde bu faaliyetler, bu facia katlanarak devam edecektir. Fakat bunu öngörebiliriz, bugün nerede deprem olur, nerede su ve sel felaketleri yaşayabiliriz, nerede kuraklık olabilir? Bunların hepsini öngörebiliyoruz. Önümüzdeki dönemde de Antalya‘yı bu tür felaketlerden korumak için, insanlara sağlıklı bir yaşam ortamı sağlamak için ve refahını artırabilmek için bu doğal afetlerle insanları halkımızı ve bölgemizi koruyabiliriz” ifadelerini kullandı. 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.