SON DAKİKA
Hava Durumu

“Antalya’nın elektrik dağıtımında sıkıntılar bitecek”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Antalya Milletvekili Abdurrahman Başkan’ın gündeme taşıdığı, Antalya'nın elektrik dağıtımında yaşadığı sıkıntılarla ilgili olarak Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar’dan müjdeli haber geldi. Bakan Baraktar’dan gelen yazılı cevapta “Meydana gelen kesintilerinin kısa sürede giderilmesine yönelik olarak planlı bakım ücretlerinin yarı sıra, getirilen düzenlemeler çerçevesinde şirketlerin sunduğu hizmet kalitesinin belirli bir seviyeye getirilmesi sağlanmıştır” denildi.

Haber Giriş Tarihi: 01.12.2023 10:14
Haber Güncellenme Tarihi: 01.12.2023 10:14
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.korkutelimanset.com
“Antalya’nın elektrik dağıtımında sıkıntılar bitecek”

AYKIRI FAALİYETLER TAKİPTE

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar’dan gelen cevapta şöyle denildi:

“Lisanslarında belirtilen bölgede dağıtım hizmeti veren elektrik dağıtım şirketleri, Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş. (TEDAŞ) veEPDK tarafından periyodik olarak denetlenmekte, icra edilen denetimler neticesinde tanzim edilen inceleme ve denetim raporlarının gereği de EPDK tarafından yerine getirilmektedir. Söz konusu raporların 6446 sayılı kanun ve ikincil mevzuat kapsamında değerlendirilmesi neticesinde mevzuata aykırı faaliyetleri sabit görülen elektrik dağıtım şirketleri hakkında idari yaptırımlar uygulanmaktadır.”  

KOMİSYONDA DİLE GETİRMİŞTİ

MHP Antalya Milletvekili Abdurrahman Başkan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı bütçesinin TBMM Plan Bütçe Komisyonu’ndaki görüşmelerinde, enerji dağıtım şirketlerinin elektrik nakil hatlarının gelişen sanayinin ve kentlerin ihtiyacını tam olarak karşılayamadığını ifade etmiş, Antalya’nın enerji dağıtımını yapan CK Şirketiyle ilgili olarak çok sayıda şikayetin ulaştığını belirtmişti.

MHP Antalya Milletvekili Abdurrahman Başkan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar’a, bakanlığın söz konusu elektrik dağıtım şirketlerinden kaynaklı sorunların düzeltilmesi ile ilgili her hangi bir çalışması olup olmadığını sormuştu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.