SON DAKİKA
Hava Durumu

Arasta Projesi Dualarla Açıldı

Yıkımı ve yapım aşaması adeta yılan hikayesine dönen Arasta Kentsel Dönüşüm Projesinin açılışına Korkuteli Belediye Başkanı Ömer İşlek’in konuşması damga vurdu. Mecliste yaşanan davul – tokmak meselesine atıfta bulunan Başkan İşlek, daha önce beraber yol yürüdükleri siyasetçilerle Arasta Projesi üzerinden ihanete uğradığını söyleyerek isim vermeden sitem etti. Siyasete 1 Nisan’da başlayacağının da altını çizen İşlek, rant iddialarına karşıda kendisi hakkında suç duyurusunda bulundu.

Haber Giriş Tarihi: 01.03.2024 11:23
Haber Güncellenme Tarihi: 01.03.2024 11:23
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.korkutelimanset.com
Arasta Projesi Dualarla Açıldı

Korkuteli’nin en önemli projelerinden olan ARASTA projesinin 1. Etabı tamamlandı. Belediye başkanı Ömer İşlek, 1 Martta başlayacak seçim yasakları öncesinde protokolün de katılımıyla açılış kurdelesini kesti. Milliyetçi Hareket Partisi Antalya Milletvekili Hilmi Durgun, Antalya Vali Yardımcısı Aydın Abak, Korkuteli Kaymakamı Sezgin Üçüncü, Belediye Başkanı Ömer Niyazi İşlek,  Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Kentsel Dönüşüm Başkan Yardımcısı Nurullah Osmanlı, Arasta inşaatının müteahhidi Rıdvan Güzel, Belediye başkan adayları ve vatandaşların katılımıyla gerçekleşen Arasta projesi açılışında ilk olarak Arasta inşaatının müteahhitti Rıdvan Güzel konuştu.

RAHATSIZLIKTAN DOLAYI ÖZÜR DİLERİZ

Güzel, “Belediyemizin yaptığı ihalede burası bize nasip oldu. Kentsel dönüşüm bize nasip oldu. Zaman kısaydı, 28 Şubata bitirilmesi konusunda söz vermiştik. İkinci etap çalışması ile ilgili yer sahiplerinin kaygılarının olduğunu, burası ile ilgili yapılamayacağını belirtmişlerdi. Bizi burayı bitirelim nasip olursa bitirdikten sonra tekrar konuşalım demiştim. Ortaklarımız ile beraber burayı bitirdik. Çevreye vermiş olduğumuz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz” açıklamasında bulundu.

GÜZEL GÜNLER İÇİN İYİ OLACAK

Daha sonra Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Kentsel Dönüşüm Başkan yardımcısı Nurullah Osmanlı, “ilçeye nasıl bir değişim getirdiğimizi hep birlikte görüyoruz. Türkiye 100 yıllık Cumhuriyet döneminde en hızlı kentsel dönüşüm hareketlerinin başlamış olduğu bir dönemde yaşıyoruz. Böylesi dönemde böylesi şehirlerde çalışmaya başlarken Korkuteli de bu ayak uyduran bir ilçemiz oldu. Bu eser yapıldıktan sonra da bunu çevresinde buluna binalarda 2. Etap, 3. Etabı dönüşüm sürecini hızlandırır, ne kadar hızlı dönüşüm olursa bakanlığımızın ortaya koymaya çalıştığı dirençli kentler modeli var. Bu dirençli kentler modeli ne kadar hızlı olursa Korkuteli’miz için Korkuteli’mizin geleceği için çocuklarımızın geleceği için çok güzel günler için iyi olacak. Antalya ilimizde 4 tane 2 tane rezerv alan, 2 tane riskli alan var. Bunlardan 1 tanesi Korkuteli’mizde. Biz burada örnek bir çalışma yaparak bunu yaptık” ifadelerini kullandı.

5 YIL İÇİNDE ÇOK HİZMETLER YAPTIK

Korkuteli Belediye Başkanı Ömer Niyazi İşlek, “Biz bugün burada açılıştaki amacımız 1 Martta seçim yasağı başlıyor, bürokratın seçim yasağından dolayı açılışlara gelemeyecekleri için açılışı gerçekleştirdik. Sadece 10-15 gün lük ufak işler kaldı. Bu zaman içinde her şey tamamlanacak. 5 yıl önce seçim zaferinde Şehitler anıtında bir söz vermiştik. “Bir Nisandan itibaren Korkuteli’nde hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Oldu mu, olmadı. 5 yıl içinde çok hizmetler yaptık" diye konuştu.

BU ARASTANIN DUVARLARINDA İHANET GÖRÜYORUM

Belediye başkanı Ömer Niyazi İşlek, “Arasta bitti güzellikleri görüyoruz. Ben başka şeylerde görüyorum. Bu arastanın duvarlarında ihanet görüyorum. Hançer görüyorum meydanında.  Kripto hareketleri görüyorum. Baronlar görüyorum. Benim karşıma çıkıp, benim memleketim 5 yılını, bu memleketin son 3 yılını çoluğumu çocuğumu doğmamış kızımı karımı, facebooklarda müptezellerin arkasına saklanan siyasileri görüyorum bunun arkasında. Ben buradaki arastanın içerisinde kepçe kamyon görüyorum. Anlayan anlıyor. Yüzüme gülüpte hançerleri görüyorum.  Ama hiçbir zaman unutmayın, ülkücünün ağzından çıkmışsa yerine getirir. Artık davulda bende, tokmakta bende. Artık o davul ve tokmakla açılış yapacağız. Ben Korkuteli’nin delisiyim. Bu milletin ve asaletin delisiyim. Benden sonra gelsin akıllılar yönetsin” dedi.

KORKUTELİ’NE ÇOK BÜYÜK YATIRIMLAR YAPTIK

Konuşmasında  5 yıl boyunca yaptığı hizmetlere değinen Başkan İşlek, "Bir çok mahallede kapalı Pazar yerleri yaptık. 129 kilometre sıfır sıcak asfalt yapmışız. 84 bin metrekare taş döşemesi, 601 kilometre köylerde berkitme yol yapmışız. 1184 metre köylerde reglaj yapmışız. 65 kilometre köylerde yol açmışız. 152 tane metruk ev yıkmışız. 56 tane muhtarlık binamızın tadilatlarını yaptık. 22 tane okulumuzun 0’dan tadilatını yapmışız. Açık düğün salonları yaptık. Gençlerimize 20 tane halı saha, bunu yanında ASAT’a yardımcı olduk. 9,5 kilometre ASAT’ın kazım işini yaptık. Sonra Manavgat yangınına gittik, orada 13 gün boyunca tüm personelimiz ile birlikte çalıştık. Sonra Kumluca’da sel oldu oraya koştuk.  Deprem oldu oraya koştuk gittik. Görevi devraldığımız zaman 190 bin 235 metre yeşil alanı, 54 bin de biz yaptık toplam da 244 bine metre kare yeşil alan yaptık. 23 bin ağaç diktik. Kırsal alanda parklar yapıldı. 120 bin metrekare park alanı inşa yaptık. 5 basketbol, 7 tane voleybol sahası yaptık. Türkiye’nin 3. Büyük sosyal alanını Batı Akdeniz’in en büyüğünü yaptık.  457 dönüm arazide 3200 kişinin kullanacağı piknik alanı, çadır ve karavan alanı yaptık. 3 bin 127 adet yabancı turistimizi ağırladık. 2 bin kişilik açık alan tiyatro alanı yaptık. At çiftliği yaptık. Macera parkını yaptık. Kanal Korkuteli projesini kazandırdık. Gondolları gezdirdik. 

1 MİLYAR 513 MİLYONLUK YATIRIM YAPMIŞIZ

 Türkiye’nin en büyük canlı hayvan ve borsasını yaptık. 3 bin 484 hayvancı için burayı yaptık. Buraları hep birlikte yaptık.  Daha önce 150 ile 300 hayvan satılıyordu, şimdi her Çarşamba 2 bin 132 hayvan satılıyor bu yapılan alanda. 158 caminin tüm bakımı yapıldı. Ramazan ayında da imamlarımıza cübbelerini gönderdik. 88 kilometre yol kenarlılarına fidanlar dikildi. Gençlere gittik okulda okuyan 1. Sınıftan 12 sınıfa kadar Çanakkale’ye gönderdik. Kışın motive için Saklıkent’e götürdük. 11 bin kişiyi seyir parkta misafir ettik. Şehit ailelerini İstanbul ve Edirne’ye gönderdik. Tüm yaşlılarımızı pandemi döneminde ziyaret ettik. Türkiye’nin en büyük kadınlar merkezini 23 bin hanımefendi ziyaret etti. Türkiye’nin büyük emekli merkezini yaptık. 95 bin emekli emekli merkezine giriş çıkış tapmış. Yüzme havuzu yaptık.  7 bin 440 kişi yüzme öğrendi. 19 ayda doğalgaz için 169 kilometre kazım yaptı. Yüzde 87 doğalgaz tamamlandı. 1 milyar 513 milyon yatırım yapmışız. Borçlanmadan yer satmadan" ifadelerine yer verdi. Konuşmalar sonrası ARASTA projesi dualarla kurdele kesilerek açıldı.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.