SON DAKİKA
Hava Durumu

Artık biz yaptık deme zamanı

Korkuteli Belediyesi Meclisi Olağan Aralık ayı toplantısı geçtiğimiz günlerde gerçekleşmişti. Toplantıda 14 madde görüşülerek karara bağlanmıştı. Kurulan şirket ile yapılan tartışmalar Korkutelilerin hasretle beklediği kültür merkezi kararını gölgede bırakmıştı

Haber Giriş Tarihi: 07.12.2015 09:24
Haber Güncellenme Tarihi: 07.12.2015 09:24
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.korkutelimanset.com
Artık biz yaptık deme zamanı

Plan bütçe komisyonuna gönderildi

 

Korkutelili vatandaşlar ve sanatseverler Korkuteli Belediye Meclisinde gerçekleşen meclis toplantısındaki kültür merkezi kararını merakla bekliyorlardı. Korkuteli Belediyesi Meclisi Olağan Aralık ayı toplantısı geçtiğimiz günlerde gerçekleşmişti. Toplantıda 14 madde görüşülerek karara bağlanmıştı. Kurulan şirket ile yapılan tartışmalar Korkutelilerin hasretle beklediği kültür merkezi kararını gölgede bırakmıştı. Dokuzuncu madde de “ Belediyemiz Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yapılması planlanan 103 ada 01 parseldeki Kültür Merkezi için 10.000.000,00 TL krediye ihtiyaç duyulduğu hususunda: Fen İşleri Müdürlüğü'nün 30/11/2015 tarih ve 138 sayılı yazısının görüşülerek Plan Bütçe komisyonuna gönderildi” kararı alınmıştı. Sanatseverler gelecek ay toplanacak belediye meclisinde çıkacak kararı merakla beklemeye başladılar.

 

Tek kültür mantar mı?

 

Korkutelili vatandaşlar ve siyasi çevrelerler 10 milyon TL kredi yetkisinin plan bütçeden çıkmayacağını iddia ederek “Korkuteli’nin kültür merkezi kazanması şart. Yıllardır zaman kaybedildi. Korkuteli’nde kültürle ilgi çakılan tek çivi kültür mantarı heykeli oldu. Ancak bu meclis bizlere göre sırf muhalefet yapmak için bu karara hayır diyecek. Hatta her zaman kültür ve sanatı sahiplenen Cumhuriyet Halk Partisi bile krediye galiba hayır diyecek. Bizim bir isteğimiz var kültür merkezine artık siyasi bakmayalım Hasan Gökce yaptı denilecek diye destek olmamazlık yapmayalım. Bizler için burası çok önemli. Artık sen beni bir yana bırakıp biz yaptık deme zamanı. Korkuteli Belediyesi meclis üyeleri biz yaptık Korkuteli’ne bu eseri biz kazandırdık demek istiyorlarsa evet desinler. Aksi halde biz senelerce kültür denlince aklına kültür mantarı gelen nesiller yetiştirmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştular.

2

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.