SON DAKİKA
Hava Durumu

ASAT çalışmasında tahrip olan yollar yapılıyor

ASAT tarafından bozulan yolların iş programına alınması yönünde Korkuteli Belediyesi tarafından, Büyükşehir Belediyesine yapılan talebe cevap geldi.

Haber Giriş Tarihi: 05.07.2017 13:14
Haber Güncellenme Tarihi: 05.07.2017 13:14
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.korkutelimanset.com
ASAT çalışmasında tahrip olan yollar yapılıyor

İlçemizin Uzunoluk ve Karşıyaka mahallesinde ASAT tarafından yapılan kanalizasyon ve altyapı çalışması nedeniyle tahrip edilen yolların iş programı kapsamına alınma talebine olumlu cevap geldi. Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından Korkuteli Belediyesine gönderilen cevabi yazıda söz konusu mahallelerde tahrip edilen sathi kaplamalar Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanlığı iş programı dahilinde yapılacağı hususunu belirtildi.Konuyla ilgili kısa bir açıklama bulunan Korkuteli Belediye Başkanı Hasan Gökce şunları söyledi:  “ASAT tarafından ilçemizde gerçekleştirilen kanalizasyon ve altyapı çalışmaları nedeniyle bazı yollarımızda mevcut sati kaplama asfaltlar tahrip edilerek zarar gördü. 20 Şubat 2017 tarihli Aykome genel kurul toplantısında 10.8 maddesine göre bozulan yolların yol platformunun tamamı ASAT tarafından asfaltlanacağı karar verilmiştir.” Dedi.

İlçe nüfusu arttığı için acil yapıldı

Gökce “Bizde bu karara istinaden ASAT tarafından tahrip edilen yolların acil bir şekilde iş programına alınması, ya da yapılamayacaksa belediyemiz tarafından yapılıp doğacak olan ücretin belediyemize ödenip ödenmeyeceği konusunda bilgi verilmesi hususunda talepte bulunduk” dedi. Mayıs ayı başında yapılan bu talebe Büyükşehir tarafından cevap geldiğini ifade eden Başkan Gökce, “Büyükşehir Belediyesinden gelen cevapta Uzunoluk ve Karşıyaka mahallelerinde ASAT tarafından kanalizasyon ve altyapı çalışmalarının yapılmış olduğu ve bu çalışmalar sonucunda mevcut sati kaplama tahrip edildiği belirtilmiştir. Yaz aylarının gelmesi ve yayla turizmi sebebiyle ilçe nüfusunun artmasından dolayı adı geçen mahallelerde  toz, çukurlar ve yol çökmesinden dolayı şikayetler gelmekte olup acil bir şekilde  üst yapının tamamlanması istenmektedir. Söz konusu mahallelerde tahrip edilen sathi kaplamalar Daire başkanlığımız iş programı dahilinde yapılacağı hususunu; bilgilerinize rica ederim denilmektedir” şeklinde konuştu.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.