SON DAKİKA
Hava Durumu

ASAT raporu gerçek mi?

Geçtiğimi günlerde gazetemizde “SİT ALANI DİNLEMEYECEKLER Mİ?” başlıklı haberimiz sonrası AK Parti Korkuteli İlçe Başkanı İlhami Yıldıran çok sert konuşmuş ve kesinlikle mermer ocağı yapılamayacağını “Kır kanunu uygularız” diyerek engelleyeceklerini belirtmişti

Haber Giriş Tarihi: 25.08.2015 10:29
Haber Güncellenme Tarihi: 25.08.2015 10:29
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.korkutelimanset.com
ASAT raporu gerçek mi?

Korkuteli Barajının suyunun büyük bir kısmını karşılayan, Korkuteli’nin en güzel piknik alanlarından birisi olan Taşkesik’te sular durulmuyor. Bu kez de Asat’ın tutuğu iddia edilen rapor siyasi çevreleri kızdıracağa benziyor. Geçtiğimiz günlerde gazetemizde “SİT ALANI DİNLEMEYECEKLER Mİ?” başlıklı haberimiz sonrası AK Parti Korkuteli İlçe Başkanı İlhami Yıldıran çok sert konuşmuş ve kesinlikle mermer ocağı yapılamayacağını “Kır kanunu uygularız” diyerek engelleyeceklerini belirtmişti. Haberimizde “Adalet ve Kalkınma Partisi Korkuteli İlçe Başkanı İlhami Yıldıran “Biz Taşkesik Mahallemize bir söz verdik. Bu bölgeye mermer ocağı açılmayacak dedik. Bu iddiaları hemen araştıracağım. Sit alanını daraltmak istediklerine dair iddiaları da sizden duydum. Bu konuyu da araştıracağım. Taşkesik halkımız bunu bilsin kesinlikle bu alan mermer ocağı açtırmayacağız. Yasal tüm işlemlerin takipçisi olacağız. Buralarda meşhur bir espri vardır. Gerekirse kır kanunu uygularız” şeklinde konuştu” ibarelerine yer vermiştik.

 

Dün Korkuteli siyasi çevrelerinde yeni bir iddia dolaşmaya başladı. Korkuteli’nde dolaşan iddialara göre ASAT’ın yetkileri Taşkesik Mahallesinde bulunan su kaynağı için içilecek derecelere sahip yüksek kalitede değildir şeklinde rapor hazırladıkları iddia edildi. İddialar üzerine konuşan Korkuteli siyasi çevreler “Galiba sit alanın ortadan kalkması için bir takım çalışmalar var. Biz de merakla ve ilgi ile izliyoruz. Asat içme suyu olarak kaliteli bir su bulamamış olabilir. Ancak bizler bunu sadece içme suyu olarak kullanmıyoruz. Bu kaynak Korkuteli barajını besliyor. Eğer bu su kaynağı kaybolur ise Korkuteli sulama suyunu kaybeder. Korkuteli özelliklerinin birçoğuna ve yazlıkçılarına veda etmek durumunda kalır. Böyle bir iddia gerçekse çok acı bir olaydır. Sadece su kaynağımızı ve mesire alanımızı kaybetmekle kalmayacağız. Taşkesikte yetişen birçok özel ürünü de kaybedeceğiz. AK Parti Korkuteli İlçe Başkanımız İlhami Yıldıran bu konuyu araştırmalı ve bu rapor gerçekse ve iddia edildiği gibi yazıldı ise nedeni Korkuteli kamuoyuna açıklamadır” dediler.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.