SON DAKİKA
Hava Durumu

ATSO’da Olağanüstü Deprem Toplantısı

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Meclis ve Meslek Komiteleri Üyeleri, deprem gündemiyle olağanüstü toplandı. Atatürk Konferans Salonu’nda yapılan toplantıda üyeler, bölgeye yapılacak yardımlarla ilgili komite ve bireysel görüşlerini dile getirdi.

Haber Giriş Tarihi: 10.02.2023 11:35
Haber Güncellenme Tarihi: 10.02.2023 11:35
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.korkutelimanset.com
ATSO’da Olağanüstü Deprem Toplantısı

Toplantının açılış konuşmasını yapan Başkan Ali Bahar, depremin ilk gününden beri ATSO’nun yaptığı çalışmaları anlatarak, üyelerden daha fazla destek talebinde bulundu. Ali Bahar, depremin ilk anından itibaren bölgeye ANFAŞ’ta oluşturdukları yardım koordinasyon merkezinden içlerinde hilti-delici- kesici enkazda kullanılacak aletler de olmak üzere 9 TIR gıda ve ihtiyaç malzemesi gönderildiğini, ayrıca 25 kişilik Mağara Federasyonu’na bağlı mağara arama- kurtarma ekibinin tüm ekipmanlarıyla birlikte deprem bölgesine intikal ettirildiğini kaydetti. Bahar, afetten hemen sonra il genelindeki tüm oda ve borsalarla koordinasyonu sağladıkları ve gönderilen tüm yardımların da TOBB organizasyonuyla deprem bölgesindeki oda ve borsa başkanlarının bilgileri doğrultusunda gerçekten ihtiyaç duyulan alanlara yönlendirildiğini belirtti.

İHTİYAÇ LİSTESİ SÜREKLİ DEĞİŞİYOR VE GÜNCELLENİYOR

Deprem bölgesine gönderilen ihtiyaç listelerinin sürekli değiştiğine ve güncellendiğini söyleyen Başkan Ali Bahar, bu konuda sosyal medya hesaplarından yenilenen ihtiyaç listelerini yayınlandıklarını ve yardımda bulunmak isteyenlerin bu hesapları kontrol ederek, yardımda bulunmaları gerektiğinin önemine vurgu yaptı.

MALİYETİNE ÜRÜN SATACAK FİRMALAR LİSTELENİYOR

Yardımların daha hızlı ve organize olması gerektiğini belirten Başkan Bahar, maliyetine ürün verecek firmaların 49 meslek komitesi başkanı tarafından liste yapılacağını anlattı. Ali Bahar, “Yardım yapılmak isteniyor ancak, ‘bu ürünü nereden alabilirim’ şeklinde sorularla karşılaşıyoruz. Bu genel sekreterliğe bildirilecek, ‘maliyetine ben ürün vereceğim’ diyen firmaların listesi oluşturulacak. Böylece ürün alıp, yardım yapmak isteyenler o firmalara yönlendirilecek. Bu toplantı Antalya’da bir birlik ve beraberlik görüntüsüdür. Ülkemizin bize ihtiyacı olduğu bu dönemde biz de devletimizin milletimizin yanındayız ve bunu da burada göstereceğiz” dedi.

KOMİTE ÜYELERİNDEN TALEP VE ÖNERİLER

Toplantıda üyelere seslenen Meclis Başkanı Ahmet Öztürk, Ülkemizin böylesi bir afetle hiç sarsılmadığını belirterek, “Hepimiz bu ülkeye çok şey borçluyuz ve gün bu borcumuzu ödeme günüdür. Hepimizin elimizi taşın altına koyma günüdür. İnanıyorum ki Antalya olarak üzerimize düşeni fazlasıyla yapacağız ve geçmişte olduğu gibi ülkemiz, bu zor günlerin üstesinden de el birliği gelecektir” dedi. Toplantıya katılan meslek komitesi ve meclis üyeleri de komitelerinin görüşlerini aktarırken, bölgedeki yakınlarından gelen talepleri de anlattı.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.