SON DAKİKA
Hava Durumu

Aydın: “6’lı masa sağduyunun masasıdır”

Saadet Partisi Antalya Korkuteli İlçe Kongresi Gümüşhan Otel’de Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Fatih Aydın katılımıyla gerçekleştirildi. Aydın, 6’lı masanın sağduyunun, istişarenin, umudun masası olduğuna dikkat çekti. İl Başkanı Düzen ise; "Eğer bir yerde hak yoksa Adalet yoksa insanı insanca yaşama ihtimali yoktur” dedi.

Haber Giriş Tarihi: 23.08.2022 12:38
Haber Güncellenme Tarihi: 23.08.2022 12:38
https://www.korkutelimanset.com
Aydın: “6’lı masa sağduyunun masasıdır”

Saadet Partisi Antalya Korkuteli İlçe Başkanlığı 8. Olağan Kongresi Gümüşhan Otel’de Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Fatih Aydın ve delegelerin katılımıyla gerçekleştirildi. Tek liste ile yapılan seçimde Yusuf Sarıcalar güven tazeleyerek yeniden Korkuteli İlçe Başkanı oldu.

Saadet Partisi Korkuteli 8.Olağan Kongresi, İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Ve ardından divan oluşturuldu. Divan Başkanlığına Hasan Güldal, Ahmet Muhammet Pişirici ve Mehmet Akdeniz divan üyeliklerine seçildi. İlk olarak Saadet Partisi İl Başkanı Ramazan Düzen, Korkuteli İlçe Başkanı Yusuf Sarıcalar, Büyükşehir – Korkuteli Belediye Meclis Üyesi Mehmet Manavoğlu ve Saadet Partisi Genel İdare Kurulu (GİK) Üyesi Sedat Cengiz birer selamlama konuşması yaptı. Konuşmaların ardından Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Fatih Aydın kendini dinlemeye gelen partililerine seslendi.

MASA UMUDUN MASASIDIR

Saadet Partisi Korkuteli 8. Olağan kongresi hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum diyen Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Fatih Aydın, 6’lı masanın sağduyunun, istişarenin, umudun masası olduğuna dikkat çekti. Aydın, CHP, İYİ Parti, DP, SP, DEVA ve Gelecek partilerinin oluşturduğu 6’lı masanın uzlaşının, normalleşmenin, siyasete seviye kazandırmanın, sağduyunun, istişarenin, umudun masası olduğunu söyledi. “Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem” çalışması için bir araya gelen 6 partinin popülizmi değil, aklıselimi; ‘Ben’i değil, ‘biz’i; şahısçılığı değil, kurumsallığı esas aldığını söyleyen Aydın, “Bütün hesaplar bu masayı zayıflatmaya, dağıtmaya dönük olarak planlanıyor” dedi. 

 

MİLLETİN İKTİDARI GELECEK

Ölümü gösterip sıtmaya razı bırakmanın bedelinin 21 yıldır ödendiğini söyleyen Aydın, “Popülist, kurmaca, kurnazca planlar/hesaplar/oyunlar neticesinde oluşturulan iktidarın ülkeyi ne hale getirdiğini yaşıyoruz. Artık oyunlarınız tutmayacak! Bu iktidar değişecek ve milletin iktidarı gelecek” değerlendirmesinde bulundu. Toplumun her bir kesimini ve 85 milyon insanımızı en geniş yelpazede temsil eden altı siyasi parti olarak Cumhuriyetimizin 2. yüzyılına yaraşır bir Türkiye'yi inşa etmek ve vatandaşlarımızın tüm problemlerine çözüm oluşturmaktır diyen Aydın, “Ülkemizi hızla felakete sürükleyen Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin doğal sonuçlarına, yani; ekonomide iflasa, iç ve dış politikada itibarsızlaşmaya, kamu kurum ve kadrolarındaki çürümeye, yaşanan sosyolojik ve psikolojik çöküntüye dur demek için ilk kez 12 Şubat 2022 tarihinde bir araya gelerek ortaya koyduğumuz kararlılığımızla milletimize umut olduk” diye konuştu.

" DAHA KARARLI VE UMUTLUYUZ"

Bilinmelidir ki bugün, 12 Şubat'tan çok daha kararlı ve umutluyuz! İfade eden Aydın Sözlerini şöyle sürdürdü:

“Kurduğumuz komisyonlarla, ortaya koyduğumuz ilkeleri tek tek hayata geçirme hazırlıklarımızın hukuki ve toplumsal alt yapılarını güçlendirecek adımlar attık.
Ülkemizi, hemen her alanda içine sürüklendiği bu krizlerden düzlüğe çıkarana ve her bir insanımızın rahat bir nefes alacağı günleri birlikte kurana dek; mücadelemiz ve iş birliğimiz, hedef ve ilkelerimiz doğrultusunda devam edecektir.
Şu hususu da özellikle kamuoyuna beyan etmek isteriz ki, son dönemlerde yoğunlaşan partilerimize yönelik baskı ve şiddet uygulamaları mücadele kararlığımızı asla sarsamayacaktır.
Milletimizin bunca senedir uğradığı hayal kırıklıklarının farkındayız. Bu hayal kırıklıklarını gidermek üzere insanımızın beklenti ve taleplerini karşılayacak liyakatli kadrolarla ve etkin politikalarla milletimizin karşısına çıkacağız.
Milletimiz emin olsun; ortak Cumhurbaşkanı adayımız hem "Türkiye Cumhuriyeti'nin 13. Cumhurbaşkanı" hem de sadece bu masa etrafında bir araya gelen siyasi partilere oy verenlerin değil, "Herkesin Cumhurbaşkanı" olacaktır.
Milletimiz müsterih olsun; bu karanlık günlerin bitmesine çok az kaldı.

Bu topraklarda;
- Toplumsal kutuplaşma son bulacak; toplumsal barış hakim olacak.

Öfke ve nefret dili kaybedecek; nezaket ve karşılıklı saygı kazanacak.

Demokrasi ve hukukun üstünlüğü tesis edilecek.

Ahlaki yozlaşma ve manevi tahribatın önüne set çekecek etkin politikalar geliştirilecek.

Rüşvet, torpil, iltimas gidecek; adalet, dürüstlük ve liyakat gelecek.

Hak eden hak ettiğini eksiksiz alacak.

İsraf ve hayat pahalılığı son bulacak; üretim esas alınacak.

- Geniş halk kitlelerinin yoksullaşmasına yol açan bir avuç rantiyeciye kaynak aktarımına son verilecek. Şimdi, karamsarlığa kapılma zamanı değildir. Zaman, her geçen gün umudu büyütme zamanıdır.

Çünkü biz kazanacağız, Türkiye kazanacak! Biz kazanacağız, 85 milyon insanımız kazanacak!

Kongreyle birlikte görev alan yeni yönetimi tebrik ediyor sizleri muhabbetle selamlıyorum..”

ADALET YOKSA İNSANCA YAŞAM YOKTUR

Saadet Partisi İl Başkanı Ramazan Düzen ise, Eğer bir yerde hak yoksa, Adalet yoksa, insanı insanca yaşama ihtimali yoktur, Bundan dolayı 50 yıldır biz milli görüşçüler olarak milli görüşün değerleri olarak bu topraklarda Adalet tesis olsun diye mücadele ediyoruz. Bugün bunun yolu bunun zemini mücadelesini veriyoruz diyerek; ” Saadet Partisi olarak ehliyete, liyakate ve istişareye önem veriyoruz. 50 yıldır neleri söylüyorsak bugün de aynı şeyleri söylüyoruz. Vatandaşımızın hakkının yenmesine, ektiği mahsülden karşılığını alamamasına, işçimizin, emeklimizin açlık sınırının altında bir maaşla çalışmasına razı gelemeyiz. Bizim isteğimiz eğitimde, adalette, tarımda ve hayvancılıkta sistemin değişmesi, şahıslara değil ilkelere bağlı kalınması. Afyonkarahisar teşkilatımız bu ilkeleri vatandaşımıza anlatmaya devam edecek ve milletimizle beraber kardeşliği, adil devleti ve adil paylaşımı yeniden tesis edeceğiz “ dedi.

AMACIMIZ AK PARTİ’Yİ YIKMAK MIDIR?

Sözlerinin devamında Saadet Partisi’nin amacının adaletli bir düzen kurmak olduğunu belirten Düzen, konuşmasını şu şekilde sürdürdü, “Biz Saadet Partisi olarak, ne için çalışıyoruz, amacımız Ak Parti’yi yıkmak mıdır? Biz Recep Tayyip Erdoğan düşmanlığı üzerinden mi siyaset yapıyoruz? Şu parti gitsin biz gelelim, biz vekil olalım, bakan olalım diye mi çalışıyoruz? Asla değil. Saadet Partisi Türkiye’de hiçbir şekilde bir partiyi yıkmak, yok etmek, bazı insanlara düşmanlık yapmak için siyaset yapmaz. Çünkü biz biliyoruz ki Türkiye’deki mevcut sorunlar, partilerden ya da şahıslardan kaynaklanmıyor. Türkiye’nin kronik hale gelmiş sorunları var. Açlık, fakirlik, yoksulluk, işsizlik, borç, insanlar bankaların kölesi haline getirilmiş, tarım bitmiş, hayvancılık bitmiş, fabrikalar kapanıyor, ahlaki bir çöküntü var, yönetim krizi var, insanlar birbirlerine düşürülmüş. Bu mevcut partilerin sorunu ya da problemi değildir. Saadet Partisi bir partiyi yıkmak, yok etmek değil, bu bozuk sistemi değiştirmek için çalışıyor. Biz inanıyoruz ki bu sistem değişmezse düzenin başındaki parti kim olursa olsun sonuç değişmeyecek. Düzen bozuk olduktan sonra düzeninin başındaki adam abdestli olsa ne olur, abdestsiz olsa ne olur? Bu sorun adil bir düzenin kurulmasıyla mümkün olacak, adaleti esas alan bir sistemin kurulmasıyla mümkün olacak.”

MİLLETİ NASIL AYAĞA KALDIRACAĞIZ

Kongrenin hayırlı olması temennisinde bulunan Korkuteli İlçe Başkanı Yusuf Sarıcalar da, Korkuteli ilçemize yeni seçilen Yönetim Kurulumuzla hızlı bir şekilde sahaya ineceğiz. Biz bu milleti nasıl ayağa kaldıracağız’ diye düşünmemiz gerektiğini belirterek, “İş bulamadığın için şikâyet ediyorsun. ‘İş bulamadım’ dediğin zaman azarlıyorsunuz, bundan şikâyet ediyorsun. ‘Karnım aç doyuramıyorum, çocuklarımı geçindiremiyorum, harçlık veremiyorum.’ diyorsun ama tavrında, günlük hayatında hiçbir şeyi görmüyorsun ya bunları sen getirdin. Onun için bizim milletimizi uyandırmaya, uyarmaya ihtiyacımız var.” ifadelerini kullandı.

Sarıcalar, Korkuteli ilçemiz 55.883 nüfuslu, en az 36.704 seçmen, yaklaşık 149 sandık ve 58 mahalle de oluşmaktadır. Neticede biz 840 sandıkta oy verecek insanların her biriyle tek tek konuşmadan seçime girersek vebal altında kalırız. Seçim sürecinde her eve ve iş yerine, her mahalleye girmek mecburiyetinde olduklarını vurgulayarak, bu seçimlerde ya büyük başarı göstererek ülkenin gidişatına dur diyecek, yanlışları düzeltecek, doğruları hakim kılacak yetki alacaklarını ya da hayatın böyle devam edeceğini belirtti.

Saadet Partisi Korkuteli İlçe Teşkilatı Yönetim Kurulu üyeleri ise  şu isimlerden oluştu:

“Asil Üyeler; Yusuf Sarıcalar, Mehmet Akdeniz, Mehmet Yılmaz, Adem Sarıcalar, Sancak Serik, Mustafa Yıldırım, Mustafa Pakkan, Hüseyin Özcan, Mehmet Can Sunar, Yadigâr Uysal Yavuz

Yedek Üyeler; Cihat Yavuz, Nuri Gülcü, Osman Çardak, Sabri Kaya, Mehmet İslamoğlu, Hüsnü Özgen, Halil Özdemirci, Yasin Bulut, Bilal Bayar, Muhammet Küçükkuş, Tayyip Erdoğan Akdeniz”

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.