SON DAKİKA
Hava Durumu

Başkan Böcek esnaf odaları başkanları ile buluştu

Antalya’da Esnaf Odaları Başkanları ile buluşan Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, su tarifesinde yapılan indirimle esnafa yıllık yaklaşık 275 milyon lira destek sağladıklarını söyledi. Antalya’nın bugünü ve mutlu yarınları için birçok proje ve hizmeti hayata geçirdiklerini belirten Başkan Böcek, “Halkımız ve esnafımız için aynı azim ve kararlılıkla hizmet etmeye devam edeceğiz. Bu kenti birlikte kalkındıracağız. Çünkü biz esnafımızla güçlüyüz, çünkü biz birlikte güçlüyüz” dedi.

Haber Giriş Tarihi: 29.11.2023 10:22
Haber Güncellenme Tarihi: 29.11.2023 10:22
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.korkutelimanset.com
Başkan Böcek esnaf odaları başkanları ile buluştu

Yerelden kalkınma projeleri ve sağladıkları desteklerle her daim üretici ve çiftçinin yanında olduklarını anlatan Başkan Böcek, “Antalya Büyükşehir Belediyemize ait 21 halimizde, 998 komisyoncumuz ve 917 tüccarımızla işlem hacmi olarak Türkiye’de 1. sıraya yükseldik. Manavgat halini tamamladık. Kaş-Kınık ve Alanya hallerini de tamamlıyoruz.

Bu kenti Kültür Sanat şehri yapacağımıza söz vermiştik.  İlk kez dönemimizde yaptığımız Gastronomi Festivali, Yörük Türkmen Festivali, Antalya Kitap Fuarı, Yeşilçam ve Yılbaşı Festivallerini Antalya’mıza kazandırdık. Esnafımızın da yüzünü güldürdük” dedi.

DEVLET GARANTİSİZ KREDİLER BULDUK

17 yıldır tamamlanamayan Doğu Garajı Kültür ve Ticaret Merkezi ve Nekropol Müze alanını bitirdiklerini hatırlatan Başkan Böcek, şunları söyledi: “Bölge esnafımıza değer kattık. Sobacılar Çarşısı’nda esnafımızın talepleri doğrultusunda yenilemeler yaptık. 35 yıldır çözülemeyen Balbey Kentsel Yenileme Projesi’nde inşaata başladık, hızla devam ediyoruz. Suryapı ve Güneş mahalleleri kentsel dönüşüm projelerinde sona yaklaştık. Antalya’mıza daha iyi hizmet sunmak için devlet garantisiz krediler bulduk. Her ne kadar siyasete malzeme yapılsa da mücadelemizden geri adım atmadık.”

ESNAFIMIZLA GÜÇLÜYÜZ

Kente kazandırılan alt yapı yatırımlarını da anlatan Başkan Böcek, “3 bin 155 km içme suyu hattı, 438 km kanalizasyon hattı, Serik ve Kemer arıtma tesisleri yapımı, 6 arıtma tesisi kapasite artırımı, 6 derin deniz deşarj hattı yenileme, 2 bin 372 km yol yapımı ve bakımı ile Antalya’mızın şimdiye kadar görmediği altyapı yatırımlarını gerçekleştirdik. Bu ve benzeri birçok yatırım ve hizmeti, Antalya’mızın bugünü ve mutlu yarınları için hayata geçirdik. Sonuç olarak halkımız ve esnafımız için aynı azim ve kararlılıkla hizmet etmeye devam edeceğiz. Bu kenti birlikte kalkındıracağız. Çünkü biz esnafımızla güçlüyüz, çünkü biz birlikte güçlüyüz” diye konuştu.  

BAŞKAN BÖCEK’E TEŞEKKÜR

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Adlıhan Dere de, 75 oda ve 104 bin aktif üyeye sahip bir camianın sorunlarını, taleplerini birinci ağızdan dile getirmek için bir araya geldiklerini belirterek, şöyle konuştu: “Sorunlara çözüm için Başkanımız Muhittin Böcek ile sürekli temas halindeyiz. Başkanımızın esnafın yararına olacağını düşündüğümüz tüm projelerde bizim de fikirlerimizi alması çok önemli. Birçok konuda birlikte karar alıyor hayata geçiriyoruz ve taleplerimize çözüm buluyoruz. Koordineli çalışma yapıyoruz. Başkanımız göreve geldiği günden buyana düzenlediğimiz her toplantımızda, etkinliğimizde bizi hiç yalnız bırakmadı. Sağ olsun var olsun. Antalya’nın gelişmesi ve güzelleşmesi adına yapılan projelerde bizlere söz sahibi olmamız adına yer verdi. Gazipaşa’dan Kaş’a ticaretin gelişmesine, esnafın kazanç kapılarının açılmasına vesile oldu. Her zaman esnaf ve sanatkarın yanında olan Başkan Muhittin Böcek’e teşekkür ediyorum.”

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.