SON DAKİKA
Hava Durumu

Başkan İşlek, satışa ret veren meclis üyelerine yüklendi

Korkuteli Belediye Başkanı Ömer İşlek, dün gerçekleştirilen Eylül Ayı Meclis Toplantısında asfalt yapımı için belediyeye ait taşınmazların satılması ile ilgili maddeye onay vermeyen AK Parti CHP, Saadet ve İyi Partili meclis üyelerini sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile adeta topa tuttu. Başkan İşlek; “Sözüm söz; ben bu asfaltı bitireceğim. Hizmetin önündeki bu kayaları da ilk seçimde hemşerilerim temizleyecek.” Dedi.

Haber Giriş Tarihi: 06.09.2023 13:13
Haber Güncellenme Tarihi: 06.09.2023 13:18
https://www.korkutelimanset.com
Başkan İşlek, satışa ret veren meclis üyelerine yüklendi

Korkuteli Belediye Başkanı Ömer İşlek paylaşımında; “Sevgili Korkuteli'liler,

Bugün yaşanan bazı gelişmeleri sizinle paylaşmak; aslında dertleşmek istiyorum. Belediye meclisimize çöreklenmiş bir avuç Korkuteli’ne hizmet sevdasından nasiplenmemiş üyeyi sizlerin vicdanına havale etmekten başka yapabileceğim bir şey yok.

Meclis konuşmamda uzun uzun anlattığım bazı hususları burada bir kez daha tekrarlayacağım. Kararı da siz hemşerilerime bırakıyorum. Ne olur vicdanınızı dinleyin.

Bildiğiniz üzere bu yılın Mart ve Nisan aylarında neredeyse 4 yıldır bizi engellemek için kırk takla atan belediye meclisinin bir kısmı, bir an için memleket hayrına bir karara ortak oldu ve asfalt ve taş döşeme amaçlı belediyemize 40 milyon TL’lik borçlanma yetkisi verdi. Bu paranın 25 milyonu ile asfalt, 15 milyonu ile taş alınması yönünde bir karar verildi.

O günün hesabı ile 25 milyon TL ile 167 Km asfalt yapma imkânımız oldu. Hemen 6’sı merkez mahallemizin olmak üzere 58 muhtarımızla toplantı gerçekleştirdik. Her mahallemize en az 1,5 kilometre olmak üzere bir planlama yaptık. Hizmet için kuralarımızı çektik. Hiçbir siyasi beklenti içinde olmadan köy ve mahallerimize hizmet götürmek adına hazırlıklarımızı tamamladık. Bir yandan da Mayıs ayı içinde evrak işlemlerimizi tamamladık ve İller Bankasından bütçemizi kullanmak için gerekli hazırlığımızı yaptık.

Ancak hepimiz şahit olduk ki bu yıl olağanüstü yağışlar oldu. Neredeyse fırtına boyutunda yağmurlar Haziran ayının 20’sine kadar durmadan devam etti. Sahada asfalt çalışmalarımız da ancak bu tarihten sonra başladı. Başta muhtarlarımla yaptığımız plana sadık kalarak sıralı olarak çalışmalarımız başladı. Yine de 41,5 kilometre yolu merkez mahallelerimizde bitirdik. Hemen ardından 10 Temmuz itibari ile köylerimize başladık ve 22 köyümüzde 41 km yol yaptık. Toplam 82,5 kilometre yol yaptık. Hava şartları elverişsiz bir duruma gelmeden önce önümüzde yaklaşık 1,5 ayımız var ve biz asfaltımızın yarısını bitirdik. Geriye 28 mahallede yapacağımız 82 km işimiz kaldı.

Bir yandan ise köylerimizde 27.300 metrekare taş döşemesini gerçekleştirdik. Burada da yaklaşık 29 bin metrekare taş işimiz var.

Şimdi değerli hemşerilerim gelelim bugün sizinle neden dertleşmek istediğime. Peşinen söyleyeyim: Korkuteli sevdalısı bir kardeşiniz olarak hiçbir bahaneye, hiçbir engellemeye, Allah’tan olmadığı sürece hiçbir zorluğa sığınmadan kalan işleri de bitireceğime sizlerin önünde söz veriyorum. Bu asfalt, bu çalışma, mevsimin izin verdiği son güne kadar devam edecek ve Allah’ın izni ile de Bİ-TE-CEK.

Peki, bugün Belediye Meclisimizde bir kez daha millete hizmet peşinde koşan bizler ile kendi küçük siyasetlerini Korkuteli’nin önüne koyanlar arasında ne yaşandı? Maalesef enflasyon yüzünden ortaya çıkan fiyat artışları nedeniyle bu hizmetler için istediğimiz bütçe bitti değerli hemşerilerim. Aslında olay bu kadar basit. Belediyemizin bu işler için aldığı borçlanma yetkisi ile kullandığı 25 Milyon TL asfalt bütçesi bu işleri bitirmemize yetmiyor. Neden yetmiyor? Belediyemiz parayı başka işlerde mi kullandı? Yanlış işler mi yaptı? Yüklenici firma işi yarım bırakıp mı gitti? Bunların hepsi için gönül rahatlığı ile hayır diyebiliyorum. Hesap aslında basit; yetkiyi aldığımızda 20 küsur olan mazot bugün neredeyse 40 TL’ye dayandı. Asfaltın tonu 11 bin iken 17 bin 500 TL oldu. Bizlerin o gün 167 km olarak hesap ettiğimiz bütçe ile daha işe başlamadan ancak 102 km asfalt yapabilir hale geldik.

Biz de mazeret değil iş üreten siyasetimizin bir gereği olarak Meclisimizden 20 milyonluk bir arsa satışı için yetki istedik. Çünkü köylerimize bir söz verdik ve bizim Korkuteli Belediyesi olarak bu sözü tutmamız lazım. Bakın, Belediyemizin bugün Korkutelili her vatandaşın üzerinde hakkı olan 1 milyar 513 milyon TL’lik bir taşınmazı var. Biz bu taşınmazın sadece yüzde 1,3’ünü yani 20 milyon TL’sini kullanarak köylerimize verdiğimiz sözü tutabilecek durumdayız. Meclisimize dedik ki gelin bu sözü tutalım, vatandaşa hizmetin önüne geçmeyin dedik. Önümüz kış köylerimiz asfaltsız kalmasın istiyoruz dedik. Ancak tekrar ediyorum küçük dünyaları ve küçük siyasetlerini Korkuteli’nin önüne koyan; 28 köyümüzün önüne koyan bir zihniyet buna hayır dedi.

Şu parti grubu bu parti grubu diyerek bu konuyu siyasi bir alana çekmek istemiyorum. Vatandaşa hizmete hayır demek hiçbir siyasi partinin yapacağı bir iş değildir. Mensubu bulunduğum Partimin meclis üyeleri bu konuda vatandaşa hizmet hassasiyetlerini her zaman olduğu gibi gösterdiler. Kendilerinden Allah razı olsun. Ancak diğer meclis üyelerimiz küçük hesaplarını, küçük siyasi çıkarlarını daha önce 4 yıl içinde defalarca gösterdikleri gibi bir kez daha gösterdiler. Dertlerinin köye götürülecek hizmet olmadığını, dertlerinin Korkuteli’ne hizmet olmadığını bir kez daha gösterdiler. Küçük siyasi hesaplar ile bütün amaçlarının kardeşiniz Ömer İşlek’i sıkıştırmak olduğunu ve bunun için gerekirse hizmetleri bile engelleyeceklerini bir kez daha ortaya koydular.

Ancak bir kez daha ifade ediyorum. Korkuteli sevdalısı bu kardeşiniz ihtiyacımız olan 700 ton o asfaltı bulacak. Ben köylerime bir söz verdim, belediyem adına bir söz verdim ve bu sözü tutacağım. Bu her yaptığımızı engellemeyi marifet sayan bu zihinleri ise önce Allah’a sonra da sizlerin vicdanına havale ediyorum.

Bu zihniyetin yaptığı şey hizmetlerin önünde bir kaya gibi durmaktan ibaret. Bundan başka da hiçbir vasıfları yok. Köyü bilmezler, izi bilmezler, vatandaşın hasretle beklediği hizmeti bilmezler. Varsa yoksa küçük siyasi hesaplar.

Korkutelili hemşerilerime güveniyorum. Önümüzdeki dönemde bu küçük hesapçı zihniyetten ilçemizi kurtaracağız. Hep birlikte bu zihniyetten kurtulmak zorundayız. İlçemizi, köylerimizi daha güzel daha yaşanabilir bir yer yapma hedefimiz var.

Sözüm söz; ben bu asfaltı bitireceğim. Hizmetin önündeki bu kayaları da ilk seçimde hemşerilerim temizleyecek. Allah yardımcımız olsun.” İfadelerini kullandı.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.