SON DAKİKA
Hava Durumu

Belediye personel ve esnafa olan borçlarını ödeyecek

Korkuteli Belediye Başkanı Ömer İşlek sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile Korkuteli Belediyesi Tesisi Emekliler Merkezi, yol çalışmaları, personel ve esnafa olan borçlar hakkında bilgilendirmede bulundu. Başkan İşlek, Emekliler Merkezinden sadece ikametgahı Korkuteli’de sabit kalan emeklilerin yararlanacağını vurgularken, Temmuz ayı içerisinde belediye çalışanlarının ve esnaflara olan tüm borçların ödenerek sıfırlanacağını ifade etti.

Haber Giriş Tarihi: 21.06.2023 11:12
Haber Güncellenme Tarihi: 21.06.2023 11:12
Kaynak: SONGÜL UNCU
https://www.korkutelimanset.com
Belediye personel ve esnafa  olan borçlarını ödeyecek

İKAMETGAHI KORKUTELİ’NDE OLAN EMEKLİLERİMİZ İÇİN YAPILDI

Korkuteli Belediye Başkanı Ömer İşlek, geçtiğimiz aylarda yapımı tamamlanarak faaliyete giren Şefika - Şevket Emel Emekliler Merkezinin açılışında yaptığı konuşmayı sosyal medya hesabından yaptığı canlı yayın ile yineledi. Başkan İşlek Emekliler Merkezinden sadece ikametgahı Korkuteli’de bulunan emeklilerin yararlanacağını ifade etti. Başkan İşlek konuşmasında; Burası ikametgahı Korkuteli’nde olan emeklilerimiz için yapılmış bir yer. 200-250 bin yazlıkçıya bu tesisi açtığımız zaman benim emeklim maalesef burada ne oturacak bir yer bulabilir, ne aktivite yapabilecek zaman bulabilir.

YAZLIKÇI VATANDAŞLARIMIZA BURAYI AÇAMAYACAĞIZ

Dolayısıyla sizler için alternatifleri tekrar sayıyorum; 1071 Yüzme Havuzu, Kanal Korkuteli, Şehitler Parkı, Seyirparkı kullanabilirsiniz. Bayan yazlıkçılarımız Altuncan Hatun Kadın Merkezini kullanabilirler. Ama lütfen Emekliler Merkezinde ısrar etmeyelim , bu kuralımız değişmeyecek. Dolayısıyla lütfen 8642 tane Korkuteli’de 12 ay boyunca duran bizim emekli annemize babamıza burada imkan tanıyalım. Burası sadece sosyal alan değil burası emeklerimizin bütün ihtiyaçlarının karşılandığı bir yer. Dolayısıyla sizlerden rica ediyorum emekliler merkezinde ısrarcı olmayın. Yazlıkçı vatandaşlarımıza burayı açamayacağız. Bu konuda kendilerinden özür diliyoruz. Belediyemizin diğer işletmeleri kullanabilirsiniz.

KARTI ALDIKTAN SONRA İKAMETGÂHLARINI TEKRAR ANTALYA’YA ALDIRMIŞLAR

8642 emeklimizin 1540 kayıtlı emeklimiz var. Onlardan istirham ediyorum size hizmet için yapıldı burası suistimal etmeyelim. Onun dışında bazı yazlıkçılarımız geçen hafta itibariyle kontrollerimizde gördük gelmiş kartını almışlar, Emekliler Merkezini kullanma kartını almışlar. Fakat ikametgâhlarını buraya alıp kartı aldıktan sonra ikametgâhlarını tekrar Antalya’ya aldırmışlar. Kartlar ikametgâhlar 15 güne bir sistemden kontrol edilecek. Böyle bir şey olursa temelli, bir kara liste yapmak zorunda kalacağız. Yazlıkçılarımızdan rica ediyorum bu tür şeylerle yorulmasınlar. Bu hoş bir şey olmaz. Bu bizim Korkuteli’ndeki emeklimize de saygısızlık olur. 60 bin kişiye göre devletimizden belediye olarak bir bütçe alıyoruz. Ama Nisan – Ekim arası 200-250 bin kişiye hizmet etmeye çalışıyoruz. Lütfen biz 60’a göre alıp 250 bin kişiye göre hizmet yapmayalım.

KORKUTELİ’DE AVANTAJLARINIZ VAR

İkametgâhlarınızı Korkuteli’ye aldırın. Korkuteli’de avantajlarınız var. Bugün itibariyle asfalt çalışmalarımıza başladık. Ekime kadar asfalt problemini çözeceğiz merkezde. Her şeyiniz var doğalgazınız var,  Emekli merkezimiz, yüzme havuzunuz, SPA merkeziniz, hamamınız, Seyirpark, kanal Korkuteli,  Çocuk Merkezi, Kadın Merkezimiz var. İkametgâhınızı Korkuteli’ne alın burada yaşamaya başlayın. Ama lütfen işletmelerdeki kurallara uyalım. Emekliler merkezimizde kural değişmeyecek. Emeklilerimizden de kartınızla beraber kendiniz gelmediğiniz zaman kartınızı başkasına verirseniz kartınız iptal olur. Yanınızda aile üyelerinden bir kişiyi getirebilirsiniz.

PERSONEL VE ESNAF BORCUMUZU KAPATACAĞIZ

Bugün itibariyle asfalt işlemine başladık. Cuma sabahı itibariyledir şuanda hazırlık yaptığımız yollara asfalt dökmeye başlayacağız. 167 Kilometre yolu bitirmek için elimizden geleni yapacağız. İnşallah yetiştiririz. Bayramın hemen çıkışında belediye personelim içerde bütün alacaklarınızı temmuz ayı içerisinde tamamını kapatıp personelimizle sıfır borç olarak devam edeceğiz. Aynı zamanda da Korkuteli esnafımıza yaklaşık 40 Milyona kadar indirmiştik esnafa olan borçlarımızı temmuz ayı içerisinde esnafına 1 TL borcu olmayan bir belediye olarak temmuz ayını kapatmış olacağız.” Diye konuştu.  

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.