SON DAKİKA
Hava Durumu

Budak, “Ben DOKSAP’ın yanındayım

Geçtiğimiz hafta içerisinde CHP İlçe binasında DOKSAP Yönetimi ile bir araya gelerek, ilçeye yapılması düşünülen Mermer OSB ile ilgili bir toplantı yapan CHP Genel Başkan yardımcısı ve Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, “Ben DOKSAP’ın yanındayım” dedi.

Haber Giriş Tarihi: 06.09.2016 11:25
Haber Güncellenme Tarihi: 06.09.2016 11:25
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.korkutelimanset.com
Budak, “Ben DOKSAP’ın yanındayım

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, geçtiğimiz hafta içerisinde Korkuteli’ne gelerek bazı toplantılara katılmış ve ziyaretlerde bulunmuştu. Bunlardan bir tanesi de kısa adı DOKSAP olan Korkuteli Doğa Kültür ve Sanat Platformu Yönetimi ile yapmış olduğu toplantı oldu. CHP Korkuteli İlçe Başkanı Mehmet Küçükkavukçu tarafından organize edilen toplantıda, Budak ilk olarak DOKSAP Yönetiminde bulunanlarla tanıştı. Budak, tanışma sonrasında Korkuteli gibi bir yerde böyle örgütlü, her görüşten ve değişik meslek gruplarından insanlar tarafından kurulmuş bir platformun bölge için çok önemli ve çok güzel olduğunu ifade etti. Su kaynakları varsa, ben de karşıyım DOKSAP Başkanı Muharrem Yavuz ve Burhan Uysal’ın Korkuteli’ne yapılması düşünülen Mermer OSB ile ilgili platform taşıdığı endişeleri dikkatli bir şekilde dinleyen Budak, “Bu projeleri başlatan benim. Korkuteli’de biri gıda, diğeri mermer olmak üzere iki organize sanayi düşündük. Mermer OSB’nin kurulacağı yerde su kaynakları olduğunu ve sit alanı olduğunu söylüyorsunuz. Eğer bu söyledikleriniz doğruysa o zaman ben sizin yanınızdayım, sizinle birlikte buna karşı çıkalım. Ama buraya mermer osb kurulduğunda doğasına zarar vereceği görüşünüze katılmıyorum” dedi. Gıda OSB, ilçeyi kalkındıracak Kurulacak olan mermer OSB’nin tarım alanları üzerinde olmasına ve su kaynakları üzerine olmasına kesinlikle karşı olduğunu belirten Çetin Osman Budak, “Ama su kaynakları üzerine değilse ve tarım alanlarına zarar vermiyorsa karşı çıkmayın. Ama doğaya zarar verecekse hep birlikte karşı çıkalım. Ben bu konuda sizin yanınızdayım. Özellikle gıda OSB’si Korkuteli’nin kalkınmasına büyük katkı sağlayacak. Meyvelerinizin döküntüleri değil, kendisi iyi para yapacak.” Şeklinde konuştu.

 

Korkuteli’nde 200 mermer ocağı ruhsatı

Korkuteli’nde 200 mermer ocağı ruhsatı çok yanlış. Korkuteli bölgesine yaklaşık 200 kadar mermer ocağı ruhsatının verilmesine de karşı olduğunu ifade eden Budak, “Korkuteli gibi bir bölgede 200 kadar mermer ocağı ruhsatı verilmesi kabul edilemez bir durum. Bunlara karşı çıkalım. Ama bu mermer ocaklarının işletilmesinin bana göre mermer osb ile çak fazla ilgisi yok. Ayrıca OSB için 165 dönüm ayrılmış diyorsunuz. Bu kesinlikle doğru değil, 165 dönüm üzerine bırakın Organize Sanayiyi bir tane fabrika bile kurulmaz. Bu işte bir hesap hatası var.” Dedi. “Yetkililerle toplantı yapalım” Konuyla ilgili olarak projeyi ATSO’da kendi eski ekibinde bulunan doğasever insanların yürüttüğünü belirten Budak, “En kısa zamanda bu konuyla ilgili olarak ATSO’dan bu konunun yetkilisi Mustafa İssi ve Antalya Organize Sanayi Bölge Müdürü ile sizi bir araya getireceğim ve aynı bugün yaptığımız gibi bir toplantı düzenleyeceğiz. Orada aklınıza takılan ne varsa sorabilirsiniz. Çünkü ben teknik konuları tam olarak bilemiyorum. Ama bu konuyu takip edeceğim” şeklinde konuştu. Karma OSB’ye karşı çıkalım Bu arada Korkuteli’ne yapılacak olan OSB’lerin karma OSB haline getirilmeye çalıştığı bilgisine ulaştığını da ifade eden Budak, “Bana göre asıl buna karşı çıkmamız lazım. Karma OSB çok tehlikeli. Aklınıza gelen her şeyi bu OSB altında toplayabilirler. Onun önüne geçemeyiz, denetlenmesini sağlayamayız. Biz buna karşı dikkatli olalım.” Dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.