SON DAKİKA
Hava Durumu

Büyükşehir borç batağında

CHP Muratpaşa İlçe Başkanı Hasan Şahin, İller Bankası'nın açıkladığı borçlu belediyeler tablosuna dair basın açıklaması yaptı. Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin 614 Milyon TL'lik borcu olduğunun ortaya çıktığına değinen Şahin, " Bu Antalya'nın geleceğinin ipotek altına alındığının göstergesidir" dedi

Haber Giriş Tarihi: 02.03.2018 10:52
Haber Güncellenme Tarihi: 02.03.2018 10:52
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.korkutelimanset.com
Büyükşehir borç batağında

CHP Muratpaşa İlçe Başkanı Hasan Şahin yapmış olduğu açıklamada, "Tabelacı Başkan Menderes Türel, Türkiye'de Antalya Büyükşehir Belediyesi'ni ilk beş içine sokmayı başarmış(!) İller Bankası'nın yayınladığı rapora göre Antalya Büyükşehir Belediyesi en borçlu 5. belediye olarak listeye girmiş. Toplam borç tutarı, 614 milyon lira olarak açıklanmıştır. Bu Antalya'nın geleceğinin ipotek altına alındığının göstergesidir. Antalya bu borca mahkum edilemez. 614 milyon lira borç batağı karşısında Antalya'ya hizmet verilmemiştir. Tabelacı Başkan bu parayı nereye harcamıştır? Bu borç yüküne rağmen kendisinin deyimi ile 'mega projeler' yapıp, borç yükünü katlamak tabelacı başkanın amacı haline mi gelmiştir?

Tabelacı Başkan, mega projelerine karşı geldiğimiz için CHP'ye laf atmayı bıraksın!

Vizyon projelerim dediği yatırımlarla aslında Antalya halkına değil, bir avuç dolar milyonerine hizmet ettiğini gözlerden kaçırmak için kendince kolay yol olan CHP’ye saldırmaktadır.Aklınca partimizin projelerinin olmadığını, yarın Büyükşehir Belediyesini aldığımızda hiç bir şey yapamayacağımızı söyleyerek kamuoyunu kandırmaya, aldatmaya yönelik bir çaba içerisindedir.İkide bir çıkıp “listenizi verin sizin projelerinizi yapayım” söylemi ile aczini ifade ettiğinin farkında değildir.

Bizlerin yapacağı projeler ve hizmetler doğrudan Antalya halkının yaşamını yükseltecek, hayat kalitesini artıracak proje ve hizmetlerdir.Bizim, Antalya halkının uzaktan izleyeceği ama zenginler kulübünün her şeyinden faydalanacağı projelerle işimiz olmaz.

Ne Tünektepeye yapılacak lüks otelden, ne Boğaçayı çevresine yapılacak villalardan, ne de Konyaaltı sahilini gasp ederek yapılacak yat limanından Antalya halkının faydalanması söz konusu bile değildir.

Biz yoksul ve emekçi halkın partisiyiz. Hizmetlerimiz de projelerimizde en geniş halk yığınlarının faydalanacağı hizmetlerdir.Biz yapılması düşünülen projelere değil, bu projelerin kimlere hizmet edeceğini sorgularız.

Bize göre; Tünektepe halka açık bir seyir terası ve günübirlik alandır. Antalya halkınındır. Bize göre; Boğa Çayı doğal bir alandır. Antalya halkınındır. Bize göre; Konyaaltı ve Lara sahilleri gasp edilemez çünkü halkın malıdır. Ama Türel’e göre bu alanlar parası olanların faydalanacağı alanlardır. Bizim kenti yönetme anlayışımız, Antalya halkının hayat kalitesini yükseltmeye yöneliktir. Türel’in kenti yönetme anlayışı ise zenginler kulübünün üyelerinin hayat kalitesini yükseltmeye yöneliktir. Bu anlayış kamu malının yağmalanması, halkın malının halkın elinden alınması ve yandaşlara adres teslimi verilmesi anlayışıdır. İşte farkımız budur" dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.