SON DAKİKA
Hava Durumu

BÜYÜKŞEHiR’DE KRiZ

KOVİD-19 nedeniyle hastanede tedavi gören Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in vekil olarak atadığı Mehmet Hacıarifoğlu ile Genel Sekreter Cansel Tuncer arasında krize dönüşen gerginlik, Hacıarifoğlu’nun Tuncer’in yetkilerini sınırlandırmasıyla başladı.

Haber Giriş Tarihi: 16.11.2020 10:33
Haber Güncellenme Tarihi: 16.11.2020 10:33
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.korkutelimanset.com
BÜYÜKŞEHiR’DE KRiZ
Kararla ilgili Mehmet Hacıarifoğlu, Antalya Basınına “Çok bilgi kirliliği var. Genel Sekreter’in yetkilerini kısıtladım” derken,
Cansel Tuncer, “Şaşırdım. Başkan Vekilimize neden buna gerek gördüğünü sordum. Örgütün baskısı üzerine bu kararı almak zorunda kaldığını söyledi” dedi.

“GÖREVİ YERİNE GETİRECEĞİZ”
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Antalya’ya geldiği cuma günü, Muhittin Böcek imzalı bir yazıyla Hacıarifoğlu’nun görevinin sonlandırılarak Oktay Başaran ve Büşra Özdemir’e dönüşümlü olarak vekalet verildiği duyuruldu. Yazıyı önce doğrulayan Hacıarifoğlu, aynı gün bir açıklama yaparak elektronik imzalı evrakın düzmece olduğunu, doğrulama kodu alınmadan yayınlandığını söyledi. Vekil olarak atanan Oktay Başaran ve Büşra Özdemir ise “Görevi yerine getireceğiz” mesajı verdi.

BARO, “UYGUN DEĞİL” DEDİ
YETKİ krizini değerlendiren Antalya Barosu Başkanı Polat Balkan, vekalet değişimi kararının hukuka uygun olmadığını söyledi.

HACIARİFOĞLU DEVAM EDECEK
İÇİŞLERİ Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü, Başkan Böcek izindeyken böyle bir karar alınamayacağını belirterek, Hacıarifoğlu’nu görevden alan ve yerine iki meclis üyesini atayan yazının ‘yok hükmünde’ olduğunu duyurdu. Başkan Vekili
Hacıarifoğlu görevine devam edecek.

İL BAŞKANLIĞI AÇIKLAMA YAPTI
CHP Antalya İl Başkanlığı tarafından, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Muhittin Böcek görevinin başına dönene kadar görevine devam edecek olan Başkanvekilimiz Mehmet Hacıarifoğlu’nun; Cumhuriyet Halk Partisi Antalya Örgütlerimiz, Belediye Başkanlarımız ve Meclis Üyelerimiz ile birlikte yanında olduğumuzu kamuoyunasaygıyla bildiririz” açıklaması yapıldı.

ÖZDEMİR’DEN YENİ AÇIKLAMA
CHP Büyükşehir Belediyesi meclis üyesi Av. Büşra Dirgen Özdemir, İçişleri Bakanlığı'nın, belediye başkanlığına ait tüm yetkilerin başkan vekilinde olduğunu bildirmesinin ardından bir açıklamada daha bulundu. Sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, “Bizim için önemli olan başkanlığa kimin vekalet edeceği değildir” diyen Özdemir, halihazırda vekillik görevini yürüten Mehmet Hacıarifoğlu’nun yol arkadaşları olduğunu ve Muhittin Böcek’in iradesinin ne yönde olduğuna dikkat çekerek, "Konuyu Antalya Büyükşehir Belediyesi'nde koltuk kavgası varmış gibi lanse etmeye çalışarak kamuoyunu farklı yönlendirmeye çalışanlar Antalya halkına en büyük kötülüğü yapmaktadırlar" ifadelerini kullandı.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.