SON DAKİKA
Hava Durumu

CHP'den alternatif çelenk sunma töreni

Cumhuriyet Halk Partisi Korkuteli İlçe Örgütü, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle Atatürk Anıtı'na çelenk sundu. CHP Korkuteli İlçe Başkanlığı, Şehitler Anıtında 29 Ekim alternatif çelenk sunma töreninde bir araya geldi. CHP İlçe Teşkilatı'nın düzenlediği programda ilk önce CHP Korkuteli İlçe Başkanı İsmail Karadeli, Atatürk Anıtı'na çelenk sundu.

Haber Giriş Tarihi: 28.10.2023 16:28
Haber Güncellenme Tarihi: 28.10.2023 16:28
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.korkutelimanset.com
CHP'den alternatif çelenk sunma töreni

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Başkan Karadeli’nin günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yaptı.

EN BÜYÜK MİRAS VE VAZGEÇİLMEZ BİR DEĞERDİR

Törende Konuşan Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı İsmail Karadeli, “Değerli Cumhuriyet Halk Partililer, Öncelikle Bu Kutlu Günde Cumhuriyetimizin 100. Yılını Sizlerle Beraber Kutlamaktan, Bu Ana Şahitliktik Etmekten Cumhuriyetin Yüzüncü Yılını Yaşamaktan Duyduğum Mutluluk Ve Gururun Tarifi Yok. Hepiniz Hoş geldiniz. Cumhuriyetin 100. Yaşına Şahitlik Etmek Hepimiz İçin Büyük Şans. Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk Samsuna Çıkarak Başlatmış Olduğu Mücadelenin Zaferle Sonuçlanmasının Ardından, 29 Ekim 1923 yılında ilan ettiği Cumhuriyet. Türk Milletine bırakılmış en büyük miras ve vazgeçilmez bir değerdir. İşte bu değer, bizleri ulusal bir devletin onurlu, özgürce düşünebilen, eşit haklara sahip birer ferdi, devletin tek ve gerçek sahibi haline getirmiştir.

CUMHURİYET, GETİRDİĞİ YENİLİKLER TÜRK İNSANININ UFKUNU GENİŞLETTİ

Devlet yönetimini, kişilerin, ailelerin, bir zümrenin yada sınıfın eline bırakmayan Cumhuriyet rejimi, 1923'ten beri Ülkemize büyük katkılar sağlamış, Türk toplumunu ulus olma bilincine kavuşturmuş, bireyi yurttaş konumuna yükseltmiştir. Tarihimizin en kapsamlı çağdaşlaşma hamlesi olan Cumhuriyet, getirdiği yenilikler ve atılımlarla Türk insanının ufkunu genişletmiş, ekonomik, sosyal ve siyasal hayatımız görülmemiş bir dinamizm kazanmıştır. Devletimiz, Cumhuriyetin verdiği güç sayesinde uluslararası camiada önemli bir yere sahip olmuş, Atatürk'ün getirmiş olduğu ilkelerin izinden ayrılmayarak, dünyanın saygın ülkelerinden biri haline gelmiştir. Bizlere ve gelecek nesillere düşen en önemli görev, Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü savunmak, Atatürk ilke ve inkılaplarını koruyup kollamak, iç ve diş tehditlere karşı duyarlı olmaktır.

100. YAŞIN KUTLU OLSUN CUMHURİYET

Cumhuriyet aydınlanmanın adıdır. 100 yıl önce bugün yakılan bir meşaledir cumhuriyet. Kimsesizlerin kimsesi, Nene Hatunların, Sütçü İmamların, Hasan Tahsinlerin Mütü Ahmet Hulusilerin sesidir cumhuriyet. Cumhuriyet emektir alin terinden akan. Namusuyla kazançtır hiç kimseye el açmadan. Bu yüzden yüzlerce fabrika kurulmuştur ülkemizde dört yandan. Cumhuriyet demir ağlardır. Bütün ülke kalınsındır cumhuriyet. Mustafa Kemal Atatürk On iki Büyük Eserinden biri olan Türkiye Cumhuriyeti Her Donem Olduğu Gibi Bu Dönemde de Düşmanlarla Karşı Karıya Bu Düşmanların Her Zaman Her Durumda Karsılarında Kale Gibi Duracağız Cumhuriyet Türk Milletinin Karakterine Ve Adetlerine En Uygun Yönetim Biçimidir Türk Ulusuna Bırakılmış En Büyük Miras Ve Asla Vazgeçilmez Bir Değerdir. Sözlerime Mustafa Kemal Atatürk’ün Su Sözleri İle Son Veriyorum Ey yükselen yeni nesil! İstikbal sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk, onu devam ettirecek sizlersiniz. Tüm Cumhuriyet Düşmanlarına İnat 1000 Yıl Yaşa Cumhuriyet... 100. Yaşın Kutlu Olsun Cumhuriyet...” ifadelerini kullandı.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.