SON DAKİKA
Hava Durumu

CHP’li Arı: 750 bin Filistinli Korkuteli'ne gelecek mi?

Plan ve Bütçe Komisyonu üyesi CHP Antalya Milletvekili Av. Cavit ARI; TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda İçişleri Bakanlığı 2024 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanun Teklifi ve 2022 Yılı Merkezi Yönetim Kesin Hesap Kanun Teklifi görüşmeler sırasında da ülkemize kontrolsüz bir şekilde ülkemize giren yabancılar konusunu İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’ya sordu. Av. Cavit ARI; “Bugün, özellikle medyada da yer aldığı için bir soruyu daha sizlere sormak istiyorum: Yaklaşık 750 bin Filistinlinin başta Antalya olmak üzere Antalya ve Adana bölgesine ve özellikle de Antalya'nın Korkuteli ilçesine yani Beydağları'na gelmesiyle ilgili bir haber çıktı. Bu doğru mu, değil mi, size de direkt sormak istiyorum.” Diyerek, Bakan Yerlikaya’ya sordu.

Haber Giriş Tarihi: 09.11.2023 19:10
Haber Güncellenme Tarihi: 09.11.2023 19:10
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.korkutelimanset.com
CHP’li Arı: 750 bin Filistinli  Korkuteli'ne gelecek mi?

YABANCILAR KONUSU ÜLKEMİZ GELECEĞİ İÇİN TEHDİD OLUŞTURUYOR

Plan ve Bütçe Komisyonu üyesi CHP Antalya Milletvekili Av. Cavit ARI, Plan ve Bütçe Komisyonu’nda yaptığı konuşmasında; “Ülkemizin en önemli konulardan biri -hep söylüyoruz- yabancı göçü. Kontrolsüz bir şekilde ülkemize giren yabancılar -başta Suriyeliler olmak üzere- ülkemizin geleceğiyle ilgili en önemli tehdidi oluşturuyor. Ekonomiyle ilgili sorunlar ve diğer konulardaki sorunlar -hep söylüyoruz- gün gelir, çözülür ancak ülkemize gelen yabancılarla oluşacak yeni süreç ülkemizi daha çözülmez sorunların içerisine sokacaktır. Ben çok iyi biliyorum ki emniyet güçlerimiz, başta jandarmamız, askerimiz sınırdan bir tane yabancıyı geçirmez. Bizim güvenlik kuvvetimiz, jandarmamız, askerimiz, polisimiz sınırda yirmi dört saat nöbet tutar, gece sabaha kadar pusudadır, yabancıyı geçirmez, ister göçmen olsun ister terörist.” dedi

KAPILARIMIZ YOL GEÇEN HANINA DÖNDÜ, ÜLKEMİZDEKİ YABANCI SAYISI BELLİ DEĞİL

 Av. Cavit ARI; “Kapılarımız sonuna kadar açıldı ve yol geçen hanına döndü. Bugün ülkede ne kadar yabancı var, bence kimse bilmiyor. Hatta sizin verdiğiniz sayıyla bundan daha on gün kadar önce burada Sayın Cumhurbaşkanı Yardımcımızın verdiği sayılar arasında dahi farklılıklar var.” Dedi.

CUMHURBAŞKANI YARDIMCIMIZA SORDUM, ON BEŞ GÜN KADAR SÜRE GEÇTİ, HÂLÂ CEVAP YOK.

Av. Cavit ARI; “Toplamda 4 milyon 644 bin yabancıdan ve özellikle de Suriyelilerden bahsedilmekte. Hep soruyoruz: Türkiye'de doğan çocuklar bu sayıya dâhil mi, değil mi? Birinci sorum. Ve kaç Türk vatandaşı oldu yabancıdan ve bu yabancılardan Türk vatandaşı olanlardan kaç tanesi seçmen olarak seçmen listelerinde yer aldı? Sayın Cumhurbaşkanı Yardımcımıza sordum, aradan on beş gün kadar süre geçti, hâlâ cevap yok.” Dedi.

750 BİN FİLİSTİNLİNİN ANTALYA'NIN KORKUTELİ İLÇESİNE GELMESİYLE İLGİLİ HABER DOĞRU MU?

Av. Cavit ARI; “Bugün, özellikle medyada da yer aldığı için bir soruyu daha sizlere sormak istiyorum: Yaklaşık 750 bin Filistinlinin başta Antalya olmak üzere Antalya ve Adana bölgesine ve özellikle de Antalya'nın Korkuteli ilçesine yani Beydağları'na gelmesiyle ilgili bir haber çıktı. Bu doğru mu, değil mi, size de direkt sormak istiyorum.” Diyerek, Bakan Yerlikaya’ya sordu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.