SON DAKİKA
Hava Durumu

CHP’li Arı Korkuteli’ndeki Saldırıları Meclis Gündemine Taşıdı

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu üyesi CHP Antalya Milletvekili Av. Cavit Arı, Korkuteli ilçesinde son dönemlerde toplumsal huzuru ve barışı bozan saldırıları, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya cevaplaması istemiyle yönelttiği sorularla TBMM gündemine taşıdı.

Haber Giriş Tarihi: 22.06.2022 16:46
Haber Güncellenme Tarihi: 22.06.2022 16:59
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.korkutelimanset.com
CHP’li Arı Korkuteli’ndeki Saldırıları Meclis Gündemine Taşıdı

BU OLAYLAR BASİT BİR ADLİ OLAYIN ÇOK ÖTESİNDEDİR

Soru önergesinde Antalya ili Korkuteli ilçesinden son dönemlerde yaşananlar ilçenin huzurunu ve toplumsal barışını bozmuş durumdadır. Daha önce bir Belediye Meclis Üyesinin sokak ortasında birden fazla kişi tarafından darp edilip gözdağı verilmeye çalışması; sonrasında ilçede değişik olaylarla yaşanan gerilimler ve en son olarak birkaç gün önce ilçemizin saygın temiz düzgün bir iş adamı olan herkes tarafından sevilen bir iş adamına üstelikte bir düğün ortamında yapılan darp ilçenin huzurunu daha da bozmuş durumdadır diyen CHP Antalya Milletvekili Arı, “Bu olaylar basit bir adli olayın çok ötesindedir. Bu saldırılar ilçe halkı tarafından ilçede yaratılmaya çalışılan bir korku ve baskı sürecinin bir parçası olarak   yorumlanmaktadır. Özellikle de son olayın mağduru ile olayın faillerinin kişisel hiçbir ilgi ve alakasının olmaması bu olayın arkasında kurgulayanın; organize edenlerin başkaları olduğu iddiasını daha da güçlendirmektedir.” Dedi.

OLAYLARIN DEVAMI, BÜYÜMESİ İLÇE HUZURUNU BOZACAKTIR

CHP’li Arı; “ Bu ortamı yaratmaya çalışanları ve destekçilerini de yine Korkuteli halkı ortaya çıkaracaktır. Korkuteli ilçesinde yaşanan bu olayların önüne bir an evvel geçilmesi gerekmektedir. Olayların devamı, büyümesi ilçe huzurunu, toplumsal barış bozacaktır. Bu gelişmeler tamamen iktidarın; ülkeyi yönetenlerin yarattığı bir sonuç olacaktır. Bu nedenle başka iktidar sahiplerine; İçişleri Bakanına, Antalya Valisine bu olayların üzerine tarafsız ve kararlı bir şekilde gidilmesi gerektiğini bir kez daha hatırlatmak istiyorum.” dedi.

İŞTE O SORULAR:

CHP Antalya Milletvekili Arı, soru önergesinde Bakan Soylu’ya Bakanlığınız tarafından Korkuteli ilçesinden yaşanan bu olayların üzerine kararlılıkla gidilecek midir? Yaşanan olayların arka planındaki azmettiriciler ortaya çıkartılabilecek midir? sorularını yöneltti.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.