SON DAKİKA
Hava Durumu

CHP'Lİ BAYAR'DAN SERT AÇIKLAMA

Cumhuriyet Halk Partisi Antalya İl Başkanı Nusret Bayar, Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in hastalığı sürecinde varlık gösteren bazı fırsatçı gruplara karşı, “Muhittin Başkanımız dönene kadar Başkanvekili Mehmet Hacıarifoğlu’nun yanındayız” mesajı verdi

Haber Giriş Tarihi: 28.11.2020 16:03
Haber Güncellenme Tarihi: 28.11.2020 16:03
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.korkutelimanset.com
CHP'Lİ BAYAR'DAN SERT AÇIKLAMA

Cumhuriyet Halk Partisi Antalya İl Başkanı Nusret Bayar, uzun süredir koronavirüs tedavisi gören ve yavaş yavaş sağlığına kavuşan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in yokluğunda; bazı rantçı grupların belediyedeki bürokratlarla hareket ederek kendilerine fırsat yaratma çabasında olduklarını ancak CHP Antalya örgütü olarak buna müsaade etmeyeceklerini belirtti. Basınla paylaşılan yazılı açıklamasında Başkan Nusret Bayar şu ifadelere yer verdi;

“Antalya Büyükşehir Belediye Başkanımız Muhittin Böcek Koronavirüse yakalandığında, vekaleten görevi Mehmet Hacıarifoğlu’na vermiştir.

Tüm Antalya gibi, Cumhuriyet Halk Partisi Antalya Örgütü de Muhittin Başkan’ın bir an önce iyileşip görevinin başına döneceği günü bekliyor.

O gün gelene kadar; vekaleten görevini yürüten Mehmet Hacıarifoğlu, Başkanımızı temsilen belediyeyi yönetmektedir.

Ama bazı çıkar gurupları, rantçılar; Antalya Büyükşehir Belediyesi’ni bir türlü rahat bırakmamaktadırlar.

Çeşitli isimler üzerinden türlü senaryolar üretilerek Başkanvekili Mehmet Hacıarifoğlu’nun görev yapması engellenmeye çalışılmakta ve çirkin dedikodulara maruz bırakılmaktadır.

CHP Antalya İl Örgütü olarak Muhittin Başkan’ın almış olduğu karar doğrultusunda görevlendirdiği Mehmet Hacıarifoğlu’nun yanındayız ve her türlü çalışmasına katkı koyuyoruz.

Muhittin Başkan, Hacıarifoğlu yerine bir başka meclis üyesini de görevlendirebilirdi, biz onun da yanında olur, görevini yapması için tüm çabayı harcardık.

Antalya’nın birçok sorunu vardır, hizmet bekleyen ilçeler, köyler vardır, planlaması yapılmış aksamadan yürümesi gereken işler vardır.

Bu arada ise; kentin rantından faydalanmak isteyen güç odakları varlık göstermektedir. Bu güç odaklarının bazı belediye bürokratları ile birlikte hareket ettiğini kamuoyu görmektedir.

CHP Antalya İl Örgütü olarak bu güç odaklarına ve rantçılara geçit vermeyeceğiz!

Büyükşehir Belediye Başkanvekilliğinin tartışılması ve değiştirilmesi yönündeki bütün çabalar; bu rantçılardan ve talancılardan gelmektedir.

Pandemi sürecinde işyerleri kapanan, geçinmekte zorlanan, kirasını, vergisini ödeyemeyen yüzbinlerce insan kamudan hizmet beklerken, rant ve çıkar gruplarının daha fazla kazanacağız diye Büyükşehir Belediyesi üzerinden çevirmeye çalıştıkları senaryolara geçit vermeyeceğiz.

Büyükşehir Başkanvekilimiz Mehmet Hacıarifoğlu ile birlikte Muhittin Başkanımızın iyileşip görevini teslim aldığı zamana kadar çalışmalara devam edeceğiz
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.