SON DAKİKA
Hava Durumu

CHP’li Manis: Kadınlar 1’den büyüktür

İstanbul Sözleşmesi'nin Türkiye’de yürürlüğe girmesinin 8. yıl dönümünde 81 ilde ve 973 ilçede CHP Kadın Kolu tarafından eş zamanlı olarak yapılan açıklamada “Kadınlar 1’den büyüktür” denildi.

Haber Giriş Tarihi: 01.08.2022 18:12
Haber Güncellenme Tarihi: 01.08.2022 18:12
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.korkutelimanset.com
CHP’li Manis: Kadınlar 1’den büyüktür

CHP Korkuteli Kadın Kolları Başkanı Şerife Çoban Manis, İstanbul Sözleşmesi’nin Türkiye'de yürürlüğe girmesinin 8. yıl dönümünde basın açıklaması yaptı. 81 ilde ve 973 ilçede CHP Kadın Kolu tarafından eş zamanlı olarak yapılan açıklamada “Kadınlar 1'den büyüktür” denildi.

“HUKUKİ MÜCADELEMİZİ SÜRDÜRECEĞİZ”

CHP Korkuteli Kadın Kolları Başkanı Şerife Çoban Manis, şunları söyledi:

*Türkiye Cumhuriyeti'nin bir hukuk devleti olduğunu yok sayanlara bir kez daha sesleniyoruz. Hiç kimse anayasadan üstün değildir. Hiç kimse, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin iradesinden üstün değildir.

*Biz kadınlar, yaşam hakkımızın, sizin eşitlik karşıtı karanlık zihniyetiniz tarafından elimizden alınmasına asla ama asla izin vermeyeceğiz. Tek adamın hukuksuz uygulamalarını savunanlara inat, hukukun üstünlüğü için tavır almaya, hukukun üstünlüğünü savunmaya aynen devam edeceğiz. Bizim yol haritamız belli.

*Biz hukuki mücadelemizi sürdüreceğiz. Kadın Kolları Genel Başkanımız Sayın Aylin Nazlıaka öncülüğünde önce Danıştay'ın idari dava daireleri genel kuruluna başvuru yapılacak. Alınmış olan son karara itiraz edilecek. Eğer buradan yol tükenirse Anayasa Mahkemesi'ne başvurulacak.

“YENİDEN YÜRÜRLÜĞE KOYACAĞIZ”

CHP’li Manis, Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun da söylemiş olduğu gibi “İlk seçimlerden sonra ilk 24 saat içerisinde İstanbul Sözleşmesi'ni yeniden yürürlüğe koyacağız” diye ekledi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.