SON DAKİKA
Hava Durumu

CHP Mumcu’yu andı

CHP Korkuteli İlçe Başkanı Mehmet Küçükkavukçu ‘Uğur Mumcu’yu Anma, Adalet ve Demokrasi Haftası ’ sebebiyle bir basın açıklaması yayımladı. Küçükkavukcu açıklamasında; “Bugün sınırlarımızda yaşanan terör ve istikrarsızlıklar bir kez daha Kalpaksız Kuvay-i Milliyeci Uğur Mumcu’yu yıllar sonra ne yazık ki haklı çıkarmıştır” dedi

Haber Giriş Tarihi: 23.01.2016 13:33
Haber Güncellenme Tarihi: 23.01.2016 13:33
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.korkutelimanset.com
CHP Mumcu’yu andı

CHP Korkuteli İlçe Başkanı Mehmet KÜÇÜKKAVUKCU ‘Uğur Mumcu’yu Anma, Adalet ve Demokrasi Haftası ’ sebebiyle bir basın açıklaması yayımladı. Küçükkavukcu’nun açıklaması şöyle: “İktidar partisi AKP’nin son 13 yılda sergilediği yönetim anlayışı ile adalet ve demokrasi görmezden gelinmiş, sadece güçlü olanın ve iktidarın adalet ve demokrasi anlayışını hâkim kılmak için tüm imkânlar seferber edilmiştir. AKP iktidarına muhalif olanlar, gazeteciler, yazarlar, bilim insanları, askerler, bürokratlar, haksız yere suçlanmış, cezaevlerine atılmış yıllarca hücrelerde tutsak edilmiştir. Bu gün Orta Doğu’da, Arap ülkelerinde ve sınırlarımızda yaşanan terör ve istikrarsızlıklar bir kez daha Kalpaksız Kuvay-i Milliyeci Uğur Mumcu’yu yıllar sonra ne yazık ki haklı çıkarmıştır” dedi.

“Fikirlerine her zaman sahip çıkacağız”

Açıklamasında Uğur Mumcu’ nun  son yazabildiği yazısından da bir kesitte paylaşan  Küçükkavukcu , dünden bugüne Uğur Mumcu’nun ne kadar haklı olduğunu  , yıllar önce uzak görüşlülüğü ve analiz yeteneğiyle laiklikten ve demokrasiden uzaklaşmanın bedelinin ne kadar ağır olacağını her fırsatta ifade ettiğini ,  tarihe not düşmek ve hafızaları tekrar yenilemek adına bu kesiti paylaşma gerekliğinde bulunduğunu belirtti. Son olarak sözlerine devam eden Küçükkavukçu, “Türk ulusunun fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür seçkin evlatlarının katlinden birinci derecede sorumlu emperyalizm, çeyrek yüzyıldır başta Muammer Aksoy, Çetin Emeç, Ahmet Taner Kışlalı, Bahriye Üçok, Necip Hablemitoğlu ’da olmak üzere Uğur Mumcu’suz bir Türkiye’de daha rahat hareket olanağı bulması nedeniyle son derece mutludur. Ancak Araştırmacı Gazeteciliğin lideri, Cumhuriyetin, çağdaşlığın, demokrasinin, Atatürk devrimlerinin, ulusal bütünlüğün yılmaz savunucusu Uğur Mumcu’nun kaybından duyduğumuz  acıyı bir kez daha ifade ederken, onun hatırasına ve fikirlerine her zaman sahip çıkacağımızı kamuoyuna bildiriyoruz”  dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.