SON DAKİKA
Hava Durumu

Çocukların yüreğine “Merhaba” deyin

İlçemiz Cumhuriyet Gülhizar Osman Sarıca Ortaokulu, İHO öğrenci ve velilerine, eğitimci-yazar Recep Özkul tarafından “Aile Çocuk El Ele” konulu seminer verildi. Seminere İlçe Milli Eğitim Müdürü Akif Tak, okul idaresi ile personeli, öğrenci ve veliler katıldı.

Haber Giriş Tarihi: 01.02.2023 16:50
Haber Güncellenme Tarihi: 01.02.2023 16:50
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.korkutelimanset.com
Çocukların yüreğine “Merhaba” deyin

Okul Müdürü Eyüp Sarıcalar'ın açılış konuşmasının ardından sözü Recep Özkul aldı. Özellikle son günlerde önemli bir yer tutan gençliğin sorunları, aile içi tartışmalar ve bunların çözüm yolları konusunda bizim kültürümüz, değer ve inançlarımıza göre aktaran Özkul izleyicileri bazen ağlattı, bazen düşündürdü ve bazen güldürdü. Öğrenci başarısında ebeveyn olarak anne babanın işin içinde olması gerektiğini ve özellikle babanın çocuğun başarısındaki rolü örnek olaylarla etkili bir şekilde anlatıldı.

ZOR OLAN İLETİŞİMDE DOĞRU ANAHTARI BULMAK

Velilere çocuklarıyla ilgili aynı dili konuşmalarını değil, aynı duyguları paylaşmalarını öneren Recep Özkul, farklı anlatımıyla velileri mest etti. Günlük yaşamda bire bir karşılaşılan ancak farkına varılmayan konuları çarpıcı bir dille ve çözümleri ile birlikte anlatan Recep Özkul, “Zor olan beyni açmak değil, zor olan iletişimde doğru anahtarı bulmaktır.” dedi.

ÇOCUKLARIMIZ BİZİM AYAK İZLERİMİZİ TAKİP EDİYOR

Çocuklarımızı eski yöntemlerle eğitmenin pek mümkün olmadığı günümüzde anne babaların teknolojiden uzaklaşıp evlatları ile kaliteli vakit geçirmesini tavsiye eden Özkul, “Çocuklarımız bizim söylediklerimizi değil, ayak izlerimizi takip ediyor. Onlar bizim ne yaptıklarımızı çok iyi bir şekilde gözlemliyor. Çocuklarımızda bugün gördüklerimiz ya bir gün ektiklerimiz ya da bugün biçtiklerimizdir. Çocuklarımızı pamuklar içinde yetiştirmeyi bırakıp onları çağın gereklerine uygun şekilde takip etmeliyiz. Okulunu ve dışında kiminle arkadaşlık ettiğini doğru ve etkili bir şekilde takip etmeliyiz.” dedi. Program sonunda günün anısına Okul Müdürü Eyüp Sarıcalar ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Akif Tak, Recep Özkul’a çiçek ve hediyelerini takdim etti. Salonu dolduran anne babalara özellikle teşekkür eden İlçe Milli Eğitim Müdürü  Akif Tak, tüm katılımcılara teşekkürlerini iletti. Program sonunda öğrenci ve veliler kitap standına geçerek Recep Özkul imzalı kitaplarını alıp, fotoğraf çektirdiler

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.