SON DAKİKA
Hava Durumu

Cumhuriyet Ortaokulu Fotoğraf Eğitiminde

Cumhuriyet Ortaokulunda eğitim gören Fotoğraf Kulübü öğrencileri sanatsal fotoğraf çekimi konusunda profesyonel eğitim aldılar.

Haber Giriş Tarihi: 22.04.2017 15:53
Haber Güncellenme Tarihi: 22.04.2017 15:53
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.korkutelimanset.com
Cumhuriyet Ortaokulu Fotoğraf Eğitiminde

Okulda yürütülen “Korkuteli e-Tanıtım Projesi” kapsamında düzenlenen etkinlik önce okulda verilen teorik eğitimle başladı. Temel fotoğrafçılık eğitiminde sanatsal çekim teknikleri, hangi konuların seçileceği, fotoğrafçılık terimleri ve fotoğrafçının nelere dikkat etmesi gerektiği gibi konular hakkında bilgi  verildi. İstanbul’da yaşayan Korkutelili fotoğraf sanatçısı Bayram Atalay’ın verdiği eğitime 12 öğrenci katıldı. Eğitim, Emir Sinaneddin Medresesi, Alaaddin Camii ve korkuteli sokaklarında uygulamalı fotoğraf çekimiyle devam etti. Asıl amaçlarının fotoğraf sanatını sevdirmek olduğunu söyleyen Bayram Altay, öğrencilere estetik görüş kazandırmaya çalıştığını belirtti. Bir saat teorik, bir saat te uygulamalı eğitim verildi.

 

“Korkuteli e-Tanıtım Projesi” yürütülüyor

 

Fotoğraf eğitimine katılan öğrenciler, eğitimin çok güzel ve verimli geçtiğini, fotoğraf sanatına bakış açılarının değiştiğini söyleyerek ilerleyen zamanlarda aynı çalışmanın tekrar yapılması istediler. Korkuteli Cumhuriyet Ortaokulunda yürütülen “Korkuteli e-Tanıtım Projesi” örencilerin yaşadıkları çevrenin (Korkutelinin) tarihi, turistik, doğal, kültürel, sanatsal değerlerini  araştırarak bilgi/görsel havuzu oluşturmalarını, bu birikimlerini öncelikle okuldaki diğer arkadaşlarına, yaşadıkları bölgedeki halka ve nihayetinde internet erişimi olan dünyadaki tüm paydaşlara farklı yöntemlerle aktaran, çeşitli sanatsal, kültürel eğitimleri, özgün estetik tasarım çalışmaları,fotoğraf gezileri gibi bir dizi faaliyeti içeren bir proje olduğu belirtildi. Proje için 40 öğrenciden oluşan 5 farklı ekip oluşturuldu. Yapılan bu fotoğrafçılık eğitimi projenin fotoğrafçılık ekibinde bulunan öğrencilerine verildi. 
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.